Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului (2017-2019)

248 posts, 84272 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului URANUS

Sau asteapta alegerile locale...

 



Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului URANUS

Ii cred in stare sa amane pana atunci inaugurarea, tocmai bine ca termina si piata vorba colegului.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului 1689

Si-a pus un ditamai panoul cu "Am promis, am facut" pe Berceni.

Si - pe laterale - si-au gasit deja citiva loc sa parcheze.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului survola

Așteptarea a luat sfârșit  :D
Primăria Sectorului 4 a finalizat lucrările la parcarea park&ride de la Piața Sudului
...aceasta urmând să fie inaugurată joi. Parcarea este supraterană, are două niveluri și adăpostește 245 de locuri la interior si 60 la exterior.
Primăria anunță într-un comunicat de presă că parcarea va putea fi folosită atât de cei care locuiesc în zonă cât și de cei care doresc să lase mașina acolo și să meargă în centrul orașului cu transportul public. La inaugurare, reprezentanții Primăriei vor anunța cât a investit instituția aici și tarifele.
Lucrările au început pe 1 noiembrie 2017. Parcarea este făcută pe o parte din spațiul verde din intersecție.
---
Iar de pe PS4.ro:
Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, va susține, joi, 28 noiembrie a.c., începând cu ora 12:00, o conferință de presă, cu ocazia inaugurării parcării de la Piața Sudului, prima parcare etajată de tip “park&ride” din Sectorul 4 al Capitalei, construită în ultimii 30 de ani.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

La 1 an dupa promisiunea initiala. Nu inteleg (ca si cu datul drumului la luminite) de ce au ales o zi atat de insignifianta ca sa ii dea drumul. Nu tu sf Andrei, nu tu 1 Decembrie, macar mos Nicolae.... Unde mai pui ca era gata demult.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului 1689

Sint curios, insa, daca e si avizata...

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

Oricum, cat timp nu se dau niste legi impotriva importului de masini vechi si legate de impozitarea progresiva a masinii no2 si no3 si no4 putem face nspe parcari, tot pline vor fi si nu vor rezolva niciodata problema asta.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului realistul

Am trecut  aseară pe langa parcarea supraterana Sudului, și din ce am putut  vedea din strada, era ocupată într-o  proporție destul de mare. Or fi lasat acccesul liber?

 



Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2300 forum members have written 422546 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use