Clubul modeliștilorSimulatoare

 

Topic: Simt Simulator

4 posts, 1677 views
Simt Simulator bgd70

Simt Simulator este un joc ce cuprinde 3 tipuri de mijloace de transport: tramvai, troleibuz si autobuz. In versiunea free sunt disponibile 2 liniii de autobuz, iar in versiunea platita, de tip abonament, jocul ofera acces full la troleibuze, tramvaie precum si la toate marcile si modelele de vechicule. Linile de autobuz sunt in numar de 10, cele de troleibuz sunt 7 iar la tramvai sunt 2 linii. La final de semi-cursa, se obtin niste bani in functie de nr. de pasageri transportati. Banii pot fi folositi pt alimentarea cu motorina a autobuzelor si troleibuzelor (cele care au si motor termic) si pt diverse reparatii in depou  .Se poate juca si la liber, fara sa fie selectata o linie.

In joc se gasesc umatorii producatori de:
- Autobuze (12,.15m, 18m lungime): Karosa, Iveco, Solaris si SOR;
- Troleibuze (12,.15m, 18m lungime): Skoda, Solaris si SOR
- Tramvaie: Skoda si Tatra

De asemenea, se pot seta si diverse tipuri de vreme: vara, iarna, senin, variabil, ceata.

Simulatorul ofera diverse functionalitati, deschidere-inchidere usi, oglinzi si bord desenat la majoritatea vehiculelor, semafoare si macaze (tw si tb) functionale, etc.








Sursa foto
1.png (923.77 KB; downloaded 1717 times)
2.png (656.38 KB; downloaded 1721 times)
3.png (1.08 MB; downloaded 1717 times)
4.png (1.3 MB; downloaded 1717 times)
5.png (928.39 KB; downloaded 1718 times)
6.png (1.27 MB; downloaded 1718 times)
7.png (743.17 KB; downloaded 1718 times)
8.png (1.06 MB; downloaded 1717 times)
9.png (1.19 MB; downloaded 1716 times)

 


Re: Simt Simulator Adrian.B

Am incercat si eu sa cumpar varianta Gold si am primit erori la 2 carduri diferite... Ca un feedback la varianta free, e un fel de SimTr cu modele in plus, sper ca cea Gold sa-si merite banii :lol:

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Simt Simulator ADK

Simulatorul deși e apărut de curând, dar nivelul de grafică și animații îl văd ca la OMSI care-i apărut de peste 10 ani. Doar că Simt are aparent niște atu-uri, spre exemplu cel cu banii care poți alimenta autobuzul sau îi poți cumpăra piese și faptul că este conceput și pentru tramvaie și troleibuze.

 


Re: Simt Simulator Adrian.B

Am reusit de cateva zile sa joc varianta Gold. Nu pot spune ca este un simulator la nivelul Omsi (Omsi este prea sus ca nivel fata de acest joc si fata de foarte multe simulatoare) dar este destul de atractiv. Singurul lucru de care nu pot sa ma mai opresc jucand este troleibuzul si modul in care reteaua si captatorii sunt construiti ca script. In prima zi de joc, am recuplat captatorii la fiecare separator, macaz sau curba  :lol:

Las un video cu diferite tipuri de macaze in joc:





Cateva minusuri sunt texturile lipsa la vehicule, oglinzi lipsa, camere din unghiuri foarte proaste si lista poate continua dar din cate am inteles urmeaza un update major anul acesta.

Mai pe scurt: E jocul ideal la momentul actual pentru a conduce un troleibuz. In rest, nu merita abonamentul!

 


Home page  • 
Parent forum: Simulatoare  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422378 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use