Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2081 posts, 530044 views
 
Go to page:  1  ... 142 143 144 145 146 147 148 149
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București orex

In corolar, nu sunt ingrijite cum trebe ”bijuteriile” STB, nici la interior, nici la exterior!  :yes:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București GPS

Are cineva o explicație pentru faptul că în unele zile un tramvai sau un troleibuz apare ca având dotări pentru persoane cu dizabilități, iar în alte zile nu? Astăzi tramvaiul V3A-93-EPC 359 (ce nu are podea joasă) are iconița asociată acestei dotări, în timp ce acum câteva zile nu o avea. Același lucru se întâmplă și cu troleibuzele Ikarus de la Berceni, în unele zile o au, în altele nu. Este o mare problemă faptul că această funcție care ar trebui să ajute călătorii, mai rău încurcă.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București DenisM017

Cred că este un bug la versiunea web, acolo am observat că unele vehicule cu podea ridicată primesc acea iconiță, însă vehiculele care chiar au podea joasă nu pierd niciodată iconița respectivă. Pot spune că este un bug deoarece la un refresh, de obicei, iconița care apare în mod eronat dispare la unele vehicule, dar apare la altele.
Am verificat și cu aplicația de mobil, iar acolo de fiecare dată când m-am uitat nu au fost probleme.
Sunt și două excepții, totuși, din ce am observat eu: tramvaiul V3A-2010-CA 158 și tramvaiul V3A-93-PPC 303 apar fără iconiță; dacă totuși o au, este vorba despre acel bug menționat anterior.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Costin

@shoppy avertisment pentru offtopic, nu putem continua la nesfarsit cu aceleasi discutii si speculatii si conspiratii, pe care le aduci in discutii cu fiecare ocazie, pe langa subiect. Cu atat mai mult cu cat dezbaterile despre titulari au un topic dedicat acum.

Mesajele rezultate din acest offtopic au fost si ele sterse.

Subiectul titularizarii are topic dedicat, sunteti bineveniti sa continuati acolo.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București shoppy

Scuze, am interpretat gresit, la cum a scris GPS credeam ca vorbeste despre bulinele de pe masinile reale deci credeam ca sunt ontopic(nu este parere sau conspiratie pentru ca exista pe forum poze cu masini in garantie si nelovite care s-au livrat cu buline la care au aparut steguletele si au disparut bulinele, si doar am semnalat faptul deci am incercat sa nu generez offtopic).

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București tramlovr

Cam așa se prezintă situația pe linia 1 in momentul de față.
Screenshot_2024-01-20-08-54-30-296_ro.stbsa-edit.jpg (532.6 KB; downloaded 2863 times)
Screenshot_2024-01-20-08-53-24-816_ro.stbsa-edit.jpg (616.88 KB; downloaded 2863 times)

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Gabi23

Sunt mai multe blocaje pe liniile de tramvai. Datorită zăpezii din intersecții ”salvările” vagoanelor au acționat.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun andreicfr

Unde pot sa fac o reclamatie ?
Stiu ca e un link aici pe forum dar nu il gasesc

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun BodoMinea

Reclamații despre transportul public de suprafață din București cel mai bine trimiți către TPBI prin formularul dedicat de pe site - pagina https://tpbi.ro/contact2/, butonul "Trimite o petitie". Ei o vor înregistra și o vor trimite operatorului în cauză.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun Vasile52

Un peisaj obisnuit pe Iuliu Maniu. Cum spunea si cel care a postat vreo 14 autobuze/trolee trenulet.

https://www.reddit.com/r/bucuresti/s/3eY9wAynO9

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun andreiiul

Sunt 16 chiar, daca le numeri si pe cele care se incadreaza pe Maniu. Acolo e mereu aglomerat vineri seara, dar acum e si mai rau din cauza inchiderii str Drumul Osiei. Asta se intampla cand singura cale de acces catre o aglomerare rezidentiala este o doar o strada cu 1 banda pe sens.
Putea sa existe si mama benzii pt BUS ca tot nu se mergea mai bine din pct de vedere transport public.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun Vasile52

Doar A1 singur genereaza o tona de trafic.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun sorin.niculescu_

Are cineva idee care este cea mai lungă interstație din București?

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun ByOnu

Daca vorbim despre suprateran, ma gandesc la 41, Pasajul Grant.

 


Go to page:  1  ... 142 143 144 145 146 147 148 149
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2299 forum members have written 422448 posts in 5263 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use