Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1105 posts, 243367 views
 
Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public Albert

A fost modernizat iluminatul public pe Șoseaua Ștefan cel Mare.
IMG_5188.jpeg (1.68 MB; downloaded 1076 times)

 


Re: Iluminat public DenisM017

La fel și pe Șoseaua Mihai Bravu.

 


Re: Iluminat public Gabi23

Iluminatul public nu funcționează pe stâlpii liniei 41 în zona Ciurel, fiind o beznă totală...
11.03 (1).jpg (122.84 KB; downloaded 747 times)
11.03 (2).jpg (141.87 KB; downloaded 747 times)

 


Re: Iluminat public Aron

De cel putin 2 saptamani e asa

 


Re: Iluminat public ByOnu

Reclamati asta la Compania Municipala pentru Iluminat Public.

 


Re: Iluminat public cris_m

Degeaba, eu am reclamat acum vreo 2 saptamani la ei o avarie in zona mea si nici acum n-au catadicsit sa o rezolve. De regula se miscau mai bine... S-a ales praful si de astia...

 


Re: Iluminat public Cristi N

Daca avaria afecteaza un tronson de strada atunci cel mai probabil buba e la E-Distributie care nu mai asigura tensiune in punctul de aprindere. Sfatul meu e sa suni la Compania de iluminat si sa intrebi daca au tensiune sau nu pentru zona respectiva.

Daca iti spun ca e vina E-Distributie si ca ei au trimis mai departe suna la E-Distributie si fa o sesizare.

Am observat ca adresele intre cele 2 companii se pierd pe drum.

 


Re: Iluminat public cris_m

Lipsa tensiune clar nu au pentru ca iluminatul LED de pe aceeasi strada merge, aleea pietonala dotata cu becuri cu sodiu nu merge... La mine au busit stalpul/legatura stalpului cand au spart sa puna pavele...

 


Re: Iluminat public Cristi N

Sugestia era mai mult pentru @Gabi23  si avaria din zona Ciurel.

Stiu ca sunt intarzieri si la rezolvarea avariilor care tin strict de Compania de Iluminat Public. Nu imi dau seama daca e din cauza subfinantarii sau sunt prioritizate alte lucrari precum inlocuirea lampilor cu vapori de sodiu cu unele cu LED.

 


Re: Iluminat public Gabi23

Mulțumesc, am trimis oricum la CMIP.

 


Re: Iluminat public shoppy

Cel mai probabil s-au ars sigurantele sau a fost afectat panoul de sigurante pentru tronson.

 


Re: Iluminat public ByOnu

De vreo 2 luni nu mai merge iluminatul public din Piata Universitatii - cel din rondul principal. Speculez ca o fi avand ceva legatura cu inlocuitul scarilor rulante ..poate.

Desi am sesizat telefonic problema de 2x la CMIP, inca nu s-a remediat.

Cred ca s-a busit ceva mai grav.

Si pe Mosilor veche intre Hristo Botev si Sf. Vineri iluminatul e mort pe unul dintre trotuare. Deci, functioneaza doar 50% din corpurile de iluminat. Si pentru asta am facut sesizare acum o saptamana si tot nu s-a remediat.

Ce se intampla cu CMIP??

 


Re: Iluminat public florin

Cred că au multe lucrări și nu fac față. Se montează corpurile noi cu Led-uri pe câteva bulevarde - pe Colentina cred că a durat vreo 2 luni până le-au montat și le-au făcut să și meargă (o perioadă după montare mergeau din 2 în 3). Apoi au lucrări pe bulevardele care se reabilitează: Ghencea, pe Barbu Văcărescu unde nici nu știu dacă e o lucrare planificată sau a fost un hei-rup când și-au dat seama că a rămas tot bulevardul în beznă. Chiar aseară târziu lucrau, au făcut câteva porțiuni din Șerbănescu, iar pe Văcărescu pare că au prioritizat intersecțiile (intersecția cu Lacul Tei era iluminată aseară). Probabil mentenanța a fost lăsată la urmă ca prioritate, la reclamațiile mele o parte s-au rezolvat, altele nu. Pe pagina de Facebook postează zilnic unde lucrează, iar la mentenanță menționează cam 150-190 de corpuri înlocuite pe săptămână. De ex:

O nouă săptămână productivă, în care electicienii Companiei Municipale Iluminat Public București au rezolvat cu celeritate problemele semnalate de dumneavoastră în Sistemul de Iluminat Public!
Au fost efectuate un număr total de 144 de intervenții în teren, acoperind toate cele șase sectoare ale Capitalei, pe străzi și bulevarde precum, Bd. Alexandru Obregia, Șoseaua Miahi Bravu, Calea Griviței, Str. Sabinelor, Str, Răcari, Str. Someșul Rece, Str. Râmnicu Vâlcea, fiind operate un număr total de 191 înlocuiri de corpuri de iluminat nefuncționale.
De asemenea, continuăm modernizarea iluminatului public din Sectorul 1 (Opera Română și Ateneul Român), lucrări ce adaugă celor din Sectorul 5 (Parcul Izvor) și Sectorul 6 (Prelungirea Ghencea, Drumul Valea Largă, Drumul Osiei).
Vă mulțumim pentru sesizări!
Echipa de Comunicare a CMIPB.


https://www.facebook.com/cmipb.ro

Tot ei am înțeles că se ocupă și de supra-iluminatul trecerilor de pietoni, în sectoarele 2 și 6 sunt din ce în ce mai multe.

Pe lângă asta, unele avarii pot fi în curte la Enel/PPC, iar acolo durează mult de obicei până se rezolvă.

 


Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use