Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Dispecerizarea automată a transportului public

946 posts, 302416 views
 
Go to page:  1  ... 62 63 64 65 66 67 68
 
 

📖 Pagination options
Re: Dispecerizarea automată a transportului public WT_fan06

Nesimțitul de pe #4848 (linia 101) care a circulat cu 6-8 minute înainte de program ca să se retragă mai repede se va alege cu o reclamație la TPBI.
Screenshot_2024-03-22-22-46-02-894_ro.stbsa-edit.jpg (312.09 KB; downloaded 1249 times)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public orex

Bine ca nu te-ai bazat pe ultima cursa, atunci era mai nasol! ;)
PS
Sa ne spui si noua cum vei fi convins (dupa un eventual raspuns) ca superiorii l-au mustruluit cum trebe si n-o sa se mai intample?!

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public WT_fan06

@orex, nu am nicio convingere că se va schimba sistemul ca urmare a reclamației pe care am trimis-o la TPBI, însă:

1. Măcar îi dau o palmă (vorba aia);

2. Îmi fac datoria de cetățean cu simț civic de a nu sta cu mâinile încrucișate și să dau resemnat vina pe sistem;

3. Încurajez cultura trimisului de sesizări / petiții / cereri până la loc comanda pentru orice nedreptate ni s-a făcut ca și călători, în loc să ne lamentăm degeaba că la noi nu se poate.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public orex

Stii care este cuantumul actual al sanctiunii ce o poate aplica TPBI asupra Operatorului pentru speta ridicata de tine?
Ai raspunsul aici...
Sanctiuni TPBI.png (325.55 KB; downloaded 911 times)

asta in eventualitatea in care abaterea e constatata de...”baetii” de la TPBI, prin echipe de control (asa cum se precizeaza in cap 17. 2. ”Controlul exercitat asupra Operatorului”).
PS
Pana acest contract de delegare nu va suferi modificari pe fond n-o sa fie ordine din multe puncte de vedere enumerate acolo, inclusiv cel semnalat de tine.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public Vasile52

Este vreun operator care sa respecte punctul j? Multa lume nici nu are idee ca TPBI exista si ca la ei ar trebui transmise sesizari.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public Saint666

Am primit raspuns la o sesizare facuta pe 26 februarie, in care ma plangeam ca pe data de 25 au sarit 2 tururi de 335.  Practic mi-au dat dreptate, dar nu ii sanctioneaza.
De asemenea invocarea traficului ca si motiv este o mizerie, data de 25 picand...duminica.
tpbiras1.PNG (87.74 KB; downloaded 610 times)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public cris_m

In zilele nelucratoare dispar autobuze pentru ca raman fara baterie, se retrag, tot tacamul...

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public Saint666

In cazul dat de mine erau 4 autobuze la capatul de la Faur. Au stat pe loc aproape 30 de minute pana sa plece in cursa.

 


Go to page:  1  ... 62 63 64 65 66 67 68
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421900 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use