Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Solaris Trollino 12M

491 posts, 119230 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Solaris Trollino 12M punmeister

La cate pantografe Schunk au rupt pe 1/10, ramane de vazut.

 


Re: Solaris Trollino 12M orex

5417 circula cu troleele jos de la ”Lovinescu”! :yes:

 


Re: Solaris Trollino 12M petro burgener

Azi, eram in Solaris 5467 pe linia 97 care, s-a decuplat imediat după ce a trecut de Gara de Nord! Sensul spre Piața Romană!

 


Re: Solaris Trollino 12M Saint666

Am gasit pe youtube acest clip cu o conectare esuata a Solarisului 5455:
Mi se pare destul de brusca caderea captatorilor...O fi avand ceva defect sau asa sunt proiectate sa faca?



 


Re: Solaris Trollino 12M orex

Asa tre sa reactioneze troleele cand ambii captatori nu se ”mufeaza” la retea... ;)
Retragere captatori troleibuz.png (233.89 KB; downloaded 2752 times)

PS
Conducatorul troleibuzului ce a pazit, ca doar are camera la trolee? :think:

 


Re: Solaris Trollino 12M cris_m

Saptamana trecuta am asistat si eu in acelasi loc la o incercare aproape identica, cu diferenta ca nu au cazut captatorii ci s-au asezat mai bine pe fir odata cu trecerea prin palnii. Toata problema pleaca de la faptul ca nu exista un amarat de marcaj de orientare pe asfalt...

 


Re: Solaris Trollino 12M shoppy

Apropo de mers incet, cum mergeau pe Grivita cand am fost eu cu bicicleta, cred ca accelera la fund la fiecare plecare din statie, zici ca vroia sa vada daca reuseste sa invarteasca rotile pe loc.

 


Re: Solaris Trollino 12M dm5758

Saint666 wrote here:
Am gasit pe youtube acest clip cu o conectare esuata a Solarisului 5455:
Mi se pare destul de brusca caderea captatorilor...O fi avand ceva defect sau asa sunt proiectate sa faca?






Daca pe linia 61 cuplarea se face perfect, probabil au masurat cum trebuie locul unde trebuie sa fie troleibuzul in momentul cuplarii, la linia 97 cuplarea esueaza de fiecare data pentru ca nu cred ca au masurat cum trebuie unde trebuie sa fie trolebuzul in momentul cuplarii. Acelasi lucru l-am vazut si la cuplarea de la LIceul Economic Virgil Madgearu si la Foisorul de Foc.

 


Re: Solaris Trollino 12M bgd70

Legat de videoul de la Gara, dupa ce s-au ridicat captatoarele, daca soferul ar fi comutat pe alimentarea din firul de contact, ar fi vazut ca nu are tensiune si isi dadea seama ca nu s-a recaptat corect. Probabil ca unii soferi dupa ce se recapteaza, pleaca pe autonomie si comuta ulterior pe alimentarea de pe fir.

 


Re: Solaris Trollino 12M nathalael

1689 wrote here:
Poate un pic off-topic, dar - daca fac stationare la Bd. Tineretului - de ce nu se muta capatul la Abator, astfel incit sa se poata incarca bateriile ?

O dublare a retelei dupa statie ar fi extrem de simpla si - dupa aceea - ar putea intoarce in rond si incepe cursa din statia de vis-a-vis, din fata scolii.



Ar putea sa monteze, fix unde staționează acum, 100 de metri de rețea care să fie izolată de restul rețelei, precum era la Apaca pt viraj la dreapta de pe Iuliu Maniu către Dr Taberei și dacă îmi amintesc corect era și dinspre Turnu Măgurele către Obregia

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Solaris Trollino 12M ADK

5471... Primul troleibuz "inaugurat":
IMG-20240425-WA0014.jpg (470.28 KB; downloaded 1070 times)

 


Re: Solaris Trollino 12M WT_fan06

ADK wrote here:
Primul troleibuz "inaugurat"

 


Re: Solaris Trollino 12M AlexM700

Când intră în circulație următoarele troleibuze?

 


Re: Solaris Trollino 12M Gabi23

Când vor fi livrate și recepționate.

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2292 forum members have written 421603 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use