Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2)

1718 posts, 315599 views
 
Go to page:  1  ... 117 118 119 120 121 122 123
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) 3mil

Aseara la emisiunea Evenimentul zilei cu Robert Turcescu si Ion Cristoiu de pe B1 TV a fost invitat domnul primar general al Bucurestiului, Sorin Oprescu. A fost intrebat printre altele cand se da drumul circulatiei pe Pasajul Basarab. Dansul a raspuns ca in maxim o luna se va circula (tramvai+auto).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) subway guru

Pana se termina re-tensionarea hobanelor, ceva de citit despre pasaj...
Lectura placuta!
a6.zip
a6.zip (6.9 MB; downloaded 390 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) shoppy

Pai stai putin ca pana acum faceai distinctie la sange daca e peste cf sau peste apa, vezi ca Ciurel e peste apa deci nu poti sa-l bagi in aceeasi oala cu Basarab, sau facem distinctii doar asa cand ne convine.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) andrei11

'Bomboana de pe tort' - Hobanatul de la Intercontinental peste Piata Universitatii spre Unirea. Ascultati la Mos Andrei, sa nu spuneti nu niciodata. A, si o sa - si faca 'incalzirea' cu hobanatul de la Piata Victoriei. Stiu ca o sa-mi spuneti ca vorbesc prostii, dar pasajul de la PPL nu e de bun agur ptr Piata Victoriei. Oricum hobanatul de la Ierusalim face toate paralele...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) okay

s-a deviat discutia la proiecte din alte tari ? atentia trebuie sa fie asupra podulu basarab.

uite ce zic eu ca nu e normal: spatiile "verzi" de sub si pe langa marele proiect basarab nu exista. in sensul ca nu aranjate deloc. 2-3 arbusti si 2-3 copaci pusi la 100m fiecare ? ma face sa rad... eu daca as fi in locul primariei, as planta copacei mici, 2-3 in fiecare scuar si tot felul de plante si flori mici si arbusti, care sa te faca sa te simti bine cand tranversezi "santierul" asta. cred ca pe toata suprafata proiectului au fost plantati aprox. 30 de copaci (aproximare prin adaos mare) care in 2-3 luni nu o sa mai fie acolo, din cauza ca nu sunt copaci ci simple tulpini de 1-2 m. pai da-o in colo de treaba, la ditamai proiectul pui niste copacei de 50ron bucata ? care o sa dispara imediat ?

eu am plantat copaci pe unde am putut, prin fata blocului, in zone insalubre din jurul bucurestiului (in sate, orasele) in colaborare cu primariile. (printr-un ong).

1-2 zile inainte sa dea drumul la pasajul basarab, domnu' primar ar trebui sa organizeze operatiunea "spatiile verzi basarab" in care sa se stranga cateva zeci de oameni care sa planteze calumea vegetatie pe sub pasaj si pe langa. ce spuneti ? me enervez la culme cand vad 7 km de pamant si 1 tufis plantat acolo ca trece oprescu sa vada un pic de verdeata... e penibil!!!!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) iliutu

Azi am traversat zona pasajului pe ploaie si apa se scurgea pe unde putea. Astept terminarea asfaltarii si sa vedem eficienta sistemului de avacuare a apelor meteorice.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Dominatrix

In legatura cu spatiile verzi de sub si de pe langa pasaj, sa speram ca ADP'ul isi va face treaba si le va uda cum trebuie, altfel o sa iasa o tiganie. O alta problema este ca nu apuca iarba sa scoata capul, ca a si presat-o masina care parcheaza. Ce nu se usuca, moare de la uleiuri si ce mai curge din masini, mai ales dupa contactul cu soselele capitalei. Si apropo de parcari, se mai fac parcarile acelea sub pod?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) subway guru

iliutu wrote:
Azi am traversat zona pasajului pe ploaie si apa se scurgea pe unde putea. Astept terminarea asfaltarii si sa vedem eficienta sistemului de avacuare a apelor meteorice.

Se lucreaza 'de zor' la instalarea burlanelor...se rezolva...as planned! ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) andrei11

Hello ! Voi ati auzit de club ? Gata cu deviatiile astea, eu am chef sa citesc despre  hobane si nu arabi, europeni, africani. Cos, te rog muta-i la CLUB.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Aron

poate cu ploaia asta care a fost si inca mai e, osa dea iarba la basarab, chiar daca e sub hoobanat in mare parte.....

 


Go to page:  1  ... 117 118 119 120 121 122 123
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421772 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use