Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord (2011)

33 posts, 13897 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Nightwolf

Dominatrix wrote:
Nightwolf wrote:
Se lucra aseara pe Duca la intersectie cu Cuza ... se schimbau dalele pe curba de pe Cuza spre Duca ... lucrarea a fost finalizata in noaptea trecuta -- la ora 03.00 eram pe "front" la ora 07 cand am trecut iar p`acolo erau schimbate dalele dar nu exista sina ..
Asta inseamna ca s-a desfiintat si macazul de la  intersectia Cuza/Duca? Ar fi si cazul, ca oricum nu mai foloseste la nimic.



Confirm!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Utilizator anonim

A fost pictata zona, arata foarte bine acum  8-) Sper sa dispara tigania de taximetristi si opriri interzise din statia RATB Gara de Nord de la casele de bilete.

untitled.jpg (272.29 KB; downloaded 2625 times)

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Goldmund

Mai mult decat tigania de taximetristi de acolo, cred eu este povestea parcarii 'la baietii rai', exact in dreptul gurii metroului am parcat masina mea intr-o seara din vara anului 2001/2/3 - nu mai stiu exact. Dintr-o data au venit mai multi indivizi si mi-au cerut bani pt. a putea lasa masina acolo, 'ca de nu, va fi zgariata sau si mai rau'...Mai exista 'baietii' aia rai care-si fac veacul acolo?
Da, zona arata mult mai bine ca inainte.mult mai ingrijita - bravo edililor! - iar cu Pasajul Basarab, e total altfel. Chiar asa e iluminat mereu Pasajul Basarab? Aveti poze mai noi cu Basarab?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Utilizator anonim

Goldmund wrote:
Mai exista 'baietii' aia rai care-si fac veacul acolo?


PREZENT  :ugeek: Dar spre Golescu, aici acum e parcare platita si paza, a mai ramas zona descoperita la intrarea in gara dinspre Golescu si statia RATB a lui 178...

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Costin

Piata Garii de Nord este in plan pentru modernizarea semafoarelor, nu stiu daca anul asta, dar am o presimtire ca asfaltul nou nu va ramane asa de neted pentru mult timp :evil:

 


Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422534 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use