De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4353 posts, 893730 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Deoarece shoppy sau alti useri s-ar putea sa nu fi inteles la ce am facut eu referire referitor la Pasajul Obor, reiau citatul :
andrei11 wrote:
In ce sens a crescut eficienta giratoriului la Obor ? Pentru ca nu au facut nimic in acest sens, chiar au si complicat lucrurile, cand faci stanga de pe Stefan cel Mare / Mihai Bravu spre Colentina / Mosilor, te "trezesti" cu tramvaiul 34 "in spate".

Fac urmatoarele precizari, cu schita in fata :
Daca vrei sa faci stanga asa cum am mai spus de pe Mihai Bravu / Stefan cel Mare spre Mosilor / Colentina, s-ar putea sa te prinda rosul pe linia tramvaiului 34. Linia tramvaiului 34 pur si simplu taie prin mijloc spatiul de stocare / asteptare din mijlocul giratoriului, spatiu destinat in principiu ptr stocarea masiniloir ce au facut stanga. Intr-adevar exista semafoare si in mijlocul spatiului de stocare care "protejeaza tramvaiul" dar respectarea lor duce la reducerea dramatica a spatiului de stocare. Reducerea spatiului de stocare nu face altceva decat sa blocheze si spatiul de stocare complementar, al celor de pe Colentina / Mosilor care vor sa faca stanga pe Mihai Bravu / Stefan cel Mare. Cateva cicluri la rand cu "jumatate de rond" blocat si zapaceala este gata.
In vechea schema de rezolvare a intersectiei - cea care se gaseste acum la Muncii nu exista acest conflict.
Acest rationament este unul strict personal si care nu am pretentia sa ofere rezolvarea corecta a lucrurilor. Pur si simplu este parerea mea.
Intersectia Obor
111.jpg (170.12 KB; downloaded 5485 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

shoppy wrote:
Poti sa stii Bucurestiul de pe vremea ciobanului care a pus stana de temelie si da, toti aia fara carnet au impresia ca daca ar fi ei soferi ar fi experti, totusi nu vad care e relevanta, in afara de a avea replica la orice.
Daca vrei sa spui ca ai condus in Obor si inainte si dupa modernizare, si era mai bine inainte, nu stiu ce sa spun, doar ca esti pe langa realitate.
Sau tu doar crezi ca daca zici din start ca sunt toate mici si proaste atunci ajuti cu ceva dezvoltarea orasului?

Ok, vad ca te pasioneaza subiectul dar esti off topic. Iti place aceasata formulare ? Urmareste-o cu atentie :
In urma reorganizarii circulatiei tramvaiului 34 in intersectia "Bucur Obor" circulatia auto se desfasoara in conditii net superioare de confort si securitate .  
Sper ca esti satisfacut pe deplin.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" catalinm

reconfigurarea a eliberat 1 banda pt auto (deasupra) si a eliminat conflictul intre cei care intrau in pasaj si tramvaie; castigul este evident, practic intersectia fiind f. usor de traversat; se sta la maxim 2 semafoare indiferent de directie (cu exceptia orelor de varf) ceea ce nu era cazul inainte.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

mindmasster wrote:
Hai ca iar ati dat-o pe politica si e chiar enervant . Revenind la pasaj . Multumim celor care au lucrat la acest pasaj si asa cum a zis si Marian ,ce e mai greu a trecut , urmeaza partea estetica. Tin sa-i multumesc inca odata lui Marian pentru treaba care o face pe acest forum . Multumim Marian .

Zapada s-a asternut in Bucuresti exact cand a trebuit.   Cadou de la mine pt Marian : ---> :2004:

Cine a dat-o pe politica ? A fost unul ametit, nici nu stiu de unde a venit, a intrat din greseala pe aici si "ne-a agitat".  Posturile lui au fost sterse, de aceea nu are nici o logica "agitatia" noastra. Oricum cred ca atmosfera s-a calmat la pasaj.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mindmasster

Am intrat pe la pranz si am vazut ca discutati despre politica si am iesit repede ca nu vroiam sa ma enervez.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Oameni buni, pe Dominatrix a mai vazut-o careva ? Stie cineva de ea ?

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mindmasster

andrei11 wrote:
Oameni buni, pe Dominatrix a mai vazut-o careva ? Stie cineva de ea ?


Ti-e dor de ea? :oops:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Utilizator anonim

Mai pleaca si oamenii in concediu  :P

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mindmasster

Utilizator anonim wrote:
Mai pleaca si oamenii in concediu  :P


Pei asa fara sa anunte.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

.... .....
Flacara Rosiatica.jpg (123.57 KB; downloaded 5292 times)

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Mircea G

Este antena gsm mascata " ecologic ".
Poza de pe Bing Maps
Antena gsm la peco Baneasa.jpg (61.39 KB; downloaded 5279 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Dominatrix

andrei11 wrote:
Oameni buni, pe Dominatrix a mai vazut-o careva ? Stie cineva de ea ?
mindmasster wrote:
Ti-e dor de ea? :oops:
Utilizator anonim wrote:
Mai pleaca si oamenii in concediu :P
Vad ca unora dintre voi v-a fost dor de mine. N-am fost in concediu, dar am avut treaba cu pregatirile pentru Craciun, ca sa fiu gata cu toate cand vine Mosul.




Dupa cum se poate vedea din filmuletul de mai sus, nu e usor sa te pregatesti pentru Craciunul Kinky. Va dati seama ca a trebuit sa curat cosul de fum, fiindca ar fi fost pacat sa-si murdareasca Mos Craciun hainele cand vine cu "cadouri" :twisted:

P.S. Daca adminul sau moderatorii considera filmuletul prea licentios, atunci sa tramclubeasca (adica sa modifice) mesajul sau sa-l sterga complet.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Tom

Wow, dar ce en vogue e ca barbatii s'o ia pe cocoasa dela atotputernicul sex slab :lol:
Paradoxal, unii ar fi in stare sa accepte si asa ceva din partea cuiva, dar care tot le da refuz din alte motive subiective. Asa ca raspunsul lor ar putea fi unul pe masura.
http://www.filmbaby.com/films/4010
P.S. Ceva care nu gasesti pe torrente, dar nici macar daca vrei sa-l cumperi, din motive de pudibondism.
Din pacate, nu se incadreaza in BDSM, ci in altceva, daca nu ramane la stadiul de arta.
Altfel, vom vedea mesaje ca
Oameni buni, pe xxx l-a mai vazut careva? Stie cineva de el?
Da, il gasesti la capatul tramvaiului 29, sau prin zona aia. Vizite sunt doar lunea si joia :lol:

Chiar rog adminul sa tramclubeasca si sa setefepeasca mesajul, dupa ce au vazut prezentarea filmului :twisted:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

... ... ...
La  Multi  Ani  2011  !!!!
felicitare.jpg (112.8 KB; downloaded 5451 times)

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421378 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use