Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2)

1718 posts, 315594 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 123
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Utilizator anonim

subway guru wrote:
@mindmasster:
la hobane 'situatia la zi' e 49/60 finalizate, cu trei teci montate 'in avans', dupa cum prea bine se vede in panoramele proaspete...


S-ar putea sa fie 50/60 cu 52 cu tecile goale cu tot, azi lucrau la cea dinspre Titulescu, partea cu gara.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) subway guru

Azi n-am trecut pe acolo...
Datele mele erau 100% valabile pentru ziua de ieri...
O seara buna!

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) VladG

Utilizator anonim wrote:
subway guru wrote:
@VladG:
au dat mai intai din greu cu o 'perie' de la Urban, pe aia a 'scapat-o' Marian din foto-reportaj dar pot sa-ti confirm ca 'a fost acolo'...


Nu am mai pus-o in reportaj dar o pun aici  :P


Merci, am vazut azi ca era curatata zona ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) mihai_tomaro

gata!, DN1 - Mogosoaia e gata!
In afrara de 50m dupa traversarea CF, se merge snur, deja vopsite benzile, pana la sensul giratoriu. Si celalat sens este gata, insa nu-s vopsite delimitarile intre benzi.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) mindmasster

subway guru wrote:
@mindmasster:
Asfaltul e la nivel de binder, vezi detaliul din poza lui @Utilizator anonim atasata, unde se vede clar diferenta de cota lasata pentru uzura...(ca deobicei aici pe forum nu se vinde stavride proaspat 'congelat' ci se dau 'undite' pentru 'pescarii' nostrii 'aficionados')


Nu m-am uitat atent la gurile de canal . Stratul de uzura nu ar trebuii pus tot prin perioada asta?. Ma gandesc ca prin ianuarie va fi prea frig sa asterne ultimul strat de asfaltul .


Done 50 de hobane . Incepem numaratoarea inversa  .

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) subway guru

@lucianho si @mindmasster:
Uzura cred ca ar fi ultima grija, bine ca au reusit sa puna hidroizolatiile si sa astearna binderul.
Acuma, daca luam din nou reportajul 'la mana' si ne intrebam singuri cand se vor monta predalele, arma, betona, hidroizola, pune calea de rulare de tramvai si auto, monta scarile, lifturile, escalatoarele si 'coviltirul', stalpii de iluminat, inchiderile la sol, peroanele, trotuarele rulante, s.a.m.d. cred ca am cam putea sa ne dam raspunsul si singuri...
De aceea m-am indoit cu sibilinicul 'oare?'...
'Oare' or putea sa vopseasca si dungile de marcaj prin nameti?  :roll: :shock:  :?  :o
Ah, dar uitasem de tensionarea finala a hobanelor!
'Oare' se testeaza podul cu hobanele incomplet intinse? :(

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) telvanni

OFF-TOPIC: hai sa incurajam putin baietii astia care ne delecteaza cu fotografii frumoase. Votati!
viewtopic.php?f=108&t=1107

(am postat aici ca e topicul foarte activ)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) hailaql2000

felicitari pentru fotografii! E o frumusete de lucrare surprinsa de un fotograf bun! :)
Numai bine tuturor!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Utilizator anonim

Am studiat mai multe prognoze meteo, de regula ma bazez pe weather.com si cel putin in urmatoarele zile ca temperaturi nu este chiar asa rau, nu scade sub 0 si sunt chiar zile cu soare/nori.
Hai ca poate pana pe 20 decembrie cand intra constructorii 2 saptamani in concediu apucam sa vedem ceva betoane  8-)
Untitled.jpg (69.59 KB; downloaded 2863 times)

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) darknight

Asa e ,va fi un decembrie bland ,si ianuarie se poate sa fie la fel :mrgreen:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) subway guru

Temperatura minima pentru turnat betoane = +5grade Celsius...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) bekxy

Câtă vreme începând de la turnare trebuie să se menţină temperatura peste 5 grade?

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 123
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421771 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use