Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Cartierul Rahova

195 posts, 72392 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 14
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Utilizator anonim

Cred ca puneau de un gratar ceva... :lol:

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

Nah, culegatori de doze de aluminiu si peturi cred, se platesc destul de bine la reciclare, doar ca trebuie sa aduni multe. Iar campul e plin de asa ceva  :lol:

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Mircea G

Din frumusetile cartierului ...rufe puse la uscat pe strada .
Povestea ? O casa fara autorizatie la intersectia Pucheni / Piatra Neamt , o familie de semi-rommi  :shock: singura prin zona dar suficient .
Uscator de rufe.jpg (149.22 KB; downloaded 3978 times)

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

In zona pietei de flori (practic de la en-gros Chirigii pana la fabrica de bere, aproape pe toate colturile intersectiei mari) e o zona de-asta compromisa urban de catre minoritatile conlocuitoare.

Exemple graitoare: unu , doi , trei , patru

 


Re: Cartierul Rahova ViitorulPrimar

La fosta piata Cosbuc,unde era economatul care a dat faliment,de fapt pe strada din spate,pusesera minoritatile niste cutii de carton pe post de prelungire a locuintei. :lol:

 


Re: Cartierul Rahova Dominatrix

Mircea G wrote:
Povestea ? O casa fara autorizatie la intersectia Pucheni / Piatra Neamt , o familie de semi-rommi  :shock:
Un alt asemenea exemplu gasiti pe maidanul de la intersectia Str. Drumul Murgului/Intrarea Drumul Murgului/Str. Istriei. Acum e ditamai casa, dar respectivii au inceput sa-si ridice cosmelia inca din 2000. Ilegal, evident.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Mircea G

Printre aspectele negative aratate , hai sa postam si ceva " de bine " . O poza cu un colt de gradina in cartierul muncitoresc Rahova .
Ce legatura are cu tematica ? Are , zic eu !  ;)
Gradina in cartierul muncitoresc Rahova 2011.jpg (280.87 KB; downloaded 3835 times)

 


Re: Cartierul Rahova Dominatrix

Multumesc, MirceaG, ca ai adus anii '70 aproape, cand cartierul era intr-o stare incomparabil mai normala (si mai frumoasa) decat cea de acum, chiar daca era paote paradoxal, mai putin urbanizat.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Mircea G

Anii 70 ? Doamne ce vechitura sint !! :shock:

 


Re: Cartierul Rahova Dominatrix

Mircea G wrote:
Anii 70 ? Doamne ce vechitura sint !! :shock:
E mai bine asa. ;) Nu stii vorba aia: "gaina batrana face ciorba buna"? 8-)

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

Campul vesel, episodul "informatii de la vecini"  :roll:

Uno. Sursa: Vecin de palier, pensionat anticipat pe motiv de boala, plimba toata ziua cvartalul de blocuri in lipsa de ocupatie. Ce spune zvonul urban? Cica primul retrocedat imprejmuit de pe camp cere 100k euro pe parcela. Partea trista e ca sub terenul fostei lui case e acum o conducta colectoare de canalizare (am mai zis asta o data) plus ceva conducte de apa, de fapt o retea destul de complexa (derivatii etc; langa masina mea e chiar un hidrant de tipul celor pentru pompieri, acoperit partial cu pamant si pietris). Sanse de a obtine autorizatie de constructie pentru macar un cotet de caine? Zero. Parcare betonata? La fel, zero! 100k euro + porumb = fail  :lol:

Due. Sursa: Administratorul de bloc. Alt zvon urban - cica primul retrocedat nu ar fi de fapt primul, pe romaneste "fiarele vechi" functioneaza in propria curte. S-o mai spala orasu' asta....  :x

 


Re: Cartierul Rahova subway guru

Mircea G wrote:
Anii 70 ? Doamne ce vechitura sint !! :shock:

Suntem 'doi'... :mrgreen:
Si unde-s doi, 'puterea creste'... ;)  :ugeek:  :o

 


Re: Cartierul Rahova ViitorulPrimar

Mircea G wrote:
Printre aspectele negative aratate , hai sa postam si ceva " de bine " . O poza cu un colt de gradina in cartierul muncitoresc Rahova .
Ce legatura are cu tematica ? Are , zic eu !  ;)

Pe ce strada e facuta poza?:)

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

Vine ploaia... rau imi pare  :shock:
accident-110611.jpg (260.7 KB; downloaded 4098 times)

Soferul Matizului rosu a plecat cu salvarea...

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421604 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use