Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 1

441 posts, 156790 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 32
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 1 Lutyk

Se pare ca se misca ceva la Automatica Floreasca. Azi dimineata erau niste muncitori pe teren cu o masina de forat (cred). Am facut o poza cu telefonul, in graba, dar nu gasesc cum sa o pun pe forum

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 1 133 313

Calea Grivitei.
P.S. S-a deschis Kauflandul ala din pozele de mai sus.
IMG361.jpg (141.41 KB; downloaded 7815 times)

 


Re: Sectorul 1 punmeister

De prin Aviatiei....






In seara asta era o masina a celor de la UTI pe aici.

 


Re: Sectorul 1 URANUS

Sursa: B365.RO

http://www.b365.ro/parcul-de-la-gara-de...50614.html

Parcul de la Gara de Nord trece în administrarea Consiliului Local al Sectorului 1

Parcul de la Gara de Nord va trece din administrarea Administraţiei Lacuri, Parcuri şi Agrement Bucureşti în administrarea Consiliului Local al Sectorului 1. a decis, joi, CGMB.

arcul din faţa Gării de Nord, administrat până acum de Administraţia, Lacuri, Parcuri şi Agrement Bucureşti, a fost transferat în grija Consiliului Local Sector 1, după ce primăria de sector a solicitat acest lucru spunând că doreşte să modernizeze şi să întreţină terenul respectiv.

În acest sens, Consiliul General al Municipiului Bucureşti a aprobat, joi, proiectul de hotărâre privind transmiterea imobilului – teren situat în Bd. Dinicu Golescu nr. 40, sector 1, având destinaţia de parc, din administrarea Administraţiei Lacuri, Parcuri şi Agrement Bucureşti în administrarea Consiliului Local al Sectorului 1.

Proiectul a fost adoptat cu 35 de voturi "pentru".

 


Re: Sectorul 1 abc_XC

S-a refacut partial carosabilul pe strada Pietei iar pe strada Subcetate inca se mai lucreaza. Nu se astupa doar gropile, asfaltul este inlaturat cu freza pe portiuni mai intinse si apoi se asterne un strat nou de uzura.  Primaria Sector 1 ar trebui sa se ocupe si de strazile pavate cu dale prin anii 2000 (Duetului, Palisandrului, Plutasilor) care sunt pline de denivelari si gropi.

 


Re: Sectorul 1 abc_XC

Se reasfalteaza strada Ardealului din cartierul Bucurestii Noi (nu in totalitate, dar sunt portiuni mari cu asfalt nou), s-au schimbat in unele locuri si bordurile. Azi lucrau langa Scoala 179.
Nu va faceti sperante pentru zona in care traficul este deviat din Bd. Bucurestii Noi pe aceasta strada, acea portiune am inteles ca este in grija constructorului de la M4.

 


Re: Sectorul 1 abc_XC

Pe strazile din Sectorul 1 pe care se fac lucrari de reparatii la covorul asfaltic lucreaza firma Tehnologica Radion.
In cartierul Chitila s-a reasfaltat str. Vestei si se lucreaza pe str. Matei Corvin si pe str. Triumfului.

 


Re: Sectorul 1 punmeister

Si in Aviatiei au venit Radionii sa reasfalteze str. Aviatiei. Mi-am dat seama ca ei sunt fiindca vinerea trecuta era unu care dormea intr-un utilaj :lol: :lol: (Pana l-am intrebat eu ce fac ei aici :twisted:).

 


Re: Sectorul 1 andrei11

Atentie Soferi !
Un nou tip de semafor "La Paletă" a aparut in Sectorul 1.
Daca ghiceste cineva la ce foloseste ( eu nu m-am prins decat in clipa in care am vazut in actiune semaforul ) primeste un premiu din partea mea. Mai ales daca specifica si articolul din lege in baza caruia functioneaza semaforul respectiv. Si ca sa dau toate elementele necesare, paleta respectiva pe o parte e rosie si pe cealalta parte e verde. Succes la ce n-a vazut Parisul !
Paleta.png (1.14 MB; downloaded 5239 times)

 


Re: Sectorul 1 Adrian Rosca

:?:  :?:  :?:





Paleta reflectorizanta de santier are ca destinatie atat dirijarea vehiculelor rutiere aflate in trafic de catre agentii de circulatie, cat si dirijarea vehiculelor rutiere in zonele unde au loc interventii la partea carosabila de catre angajatii firmelor de constructii.

Paleta reflectorizanta de santier este confectionata din tabla de otel vopsita in camp electrostatic pe care este aplicata folie reflectorizanta verde respectiv rosie.

Paleta reflectorizanta de santier are diametrul de 200 mm si este prevazuta cu un miner confectionat din teava de otel cu diametrul de 2,5 mm.


http://www.trusasanitara.ro/paleta-refl...e-santier/

 


Re: Sectorul 1 andrei11

:?:
Asa, si acolo NU mai e nici un santier care sa perturbe circulatia rutiera iar nenea de acolo nu stiu câta circulatie stie. Si totusi la ce foloseste ? Cum v-am spus daca nu ma potriveam acolo fix in momentul actiunii nici prin cap nu mi-ar fi trecut. Succes la ghicit.  :bere:
PS : Berea e a voastra.

 


Re: Sectorul 1 Adrian Rosca

Ba da, e santier, bulevardul nu este predat inca la PMB. Azi dimineata de exemplu, banda 2 pe directia de mers catre Mogosoaia era blocata de un Telemac care baga niste materiale in subteran prin priza de ventilatie aflata in zona spatiului verde din mijlocul bulevardului. Plus ca mai trebuie inchise "gurile de sobolan" aka luminatoarele.

Iar raspunsul la intrebarea ta este 112, 697.

 


Re: Sectorul 1 TibiV

Adrian Rosca wrote:
:?:  :?:  :?:
Paleta reflectorizanta de santier are diametrul de 200 mm si este prevazuta cu un miner confectionat din teava de otel cu diametrul de 2,5 mm.


La diametrul ala este o biata sarma sau tevusca, nu o teava...
Paiele de la paharul de suc de la McDonalds sunt un pic mai groase (4 sau 5 mm)... :lol:

 


Re: Sectorul 1 Adrian Rosca

Detalii, detalii...  :lol:

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 32
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421621 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use