Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3)

1420 posts, 280715 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 102
 
 

📖 Pagination options
Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) subway guru

Back on topic...
Pregatiti-va de punerea in circulatie a tramvaielor la sol! :mrgreen:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Costin

Am facut a treia parte a discutiilor despre Pasajul Basarab, pentru a tine lucrurile cat de cat in ordine. Si ca sa nu va las pe uscat, am zis ca primul mesaj sa fie cel mai relevant dintre ultimele postate in partea a 2 a :D Asa ca va doresc spor la discutat! De asemenea voi face subiect separat despre hobanate din tara si din lume, asa ca acele discutii le veti putea continua acolo.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) mindmasster

Sper sa nu ajungem iar la pagina 120

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Azi am dat o fuga pe santier, se asteapta finalizarea operatiunilor cu hobanele pentru montarea liniei de tramvai. Au inceput sa pregateasca montarea "peretilor" anti zgomot pe Titulescu si se lucreaza la legarea zonei de sol cu statia de pe pod.

DSC05702.JPG (242.17 KB; downloaded 10010 times)


DSC05705.JPG (227.09 KB; downloaded 10006 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

La sol erau puse cam toate traversele retelei de contact pentru tramvaie, daca trag si firul in cateva zile se pot face probe.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) mihai_tomaro

Utilizator anonim wrote:
Azi am dat o fuga pe santier, se asteapta finalizarea operatiunilor cu hobanele pentru montarea liniei de tramvai....

Si parca se zicea ca "operatiunea hobane" nu va intarziua proiectul...uite ca se asteapta dupa ea.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Aron

observ ca peretii lifturilor sunt din beton, merge tinan cont de siguranta, dar era frumos daca erau  cu geamuri :D  :D , dar presupun ca e mult mai periculos asa sau nu e fiabil

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Goldmund

@Utilizator anonim,
poate mai faci cateva poze cu bretelele pasajului- eu nu stiu daca sunt gata, cu acele garduri de protectie, cu marcajele de rigoare, nu stiu in ce stadiu se afla si daca "iesirea" spre Giulesti e gata, cu intrarea respectiva in bulecvard(care nu putea fi facuta din cauza unui teren-cladire?!)si nu stiu nici cum arata breteaua vazuta de pe Plevnei spre pod...Trebuie sa arate bine
Mersi anticipat

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Maine sau sambata sesiune foto.

P.S. Daca e soare.

 


  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) GAC

Ce se mai stie  de substatia de tractiune Orhideelor-Grozavesti pentru tramvaie?

In pozele de azi ale lui Marian sunt puturile lifturilor? sau e altceva. Daca sunt, mie mi se par cam mici, parca sunt lifturi de 4 persoane pentru scarile de bloc. Pentru statia de tramvai cred ca ar fi fost mai potrivite niste lifturi in care sa incapa cel putin 15 persoane, asa cum sunt de pilda lifturile de la mall-ul afi cotroceni.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) SprinterXP

Cel mai bine era ca accesul catre statia de tramvai sa se faca prin intermediul scarilor rulante. Daca se monteaza numai lifturi, vedem noi cum ne mai urcam in statia de tramvai daca sunt toate defecte odata. :twisted:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Vor fi si scari rulante, se vad in poze si zonele lor pregatite.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Radu Stanescu

@Goldmund am trecut zilele trecute pe Giulesti si am vazut ca au taiat un copac ce statea in fata rampei de coborare spre Calea Giulesti. Insa am observat si un stalp montat de curand, care pare ca sta in cale. Daca nu il dezafecteaza si pe el, mari sanse ca si cladirea sa ramana intacta. Oricum mi se pare cam dubioasa coborarea aia...

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 102
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421766 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use