Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3)

1420 posts, 280722 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 102
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Mokele

@Goldmund, la rampa Giulesti problema nu o reprezinta cladirea politiei TF ci un soi de bojdeuca, vai mama ei.
Mai degraba terenul de sub ea este miezul problemei.. Oricum daca se demoleaza macar jumatate din cosmelia aia e loc si de strada si de rampa

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Mokele

Inca o impresie de pe teren. Capatul de tramvaie Basarab + metrou + autobuz + gara tre' maturat constant altfel se face covor de seminte si mucuri de tigara
Partea dinspre pasaj a cladiri CFR care a trebuit sa fie "scurtata" au vopsit-o si cosmetizat-o astfel incat sa nu se vada naspa de pe pasaj. Foarte frumos, bravo !

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Serban

Astazi se lucra tare la partea de Titulescu de dupa pasaj, care nu fusese cosmetizata. In ceea ce priveste strazile de sub pasaj, nici vorba de valuiri cum citeam mai sus. Intr-adevar, e o problema cu canalele, insa din cate am intelesse va rezolva, plus ca oricum se vede ca sunt decupate in marea lor majoritate.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) subway guru

Azi se intindea de zor firul de contact in bucla de la Gara Basarab...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Nightwolf

Nu trebuia sa dispara macaraua azi??

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Goldmund

Sper ca @Utilizator anonim nu a intrat in concediu ;) , cu toate ca merita, insa nu e gata totul la Pasajul Basarab, iar noi asteptam noi poze si panorama...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

In concediu nu am intrat dar pe santier vizibil nu se mai intampla absolut nimic pana nu se incheie tensionarea si oricum pana nu rezolv saptamana viitoare cu serverul forumului nu mai pun mare lucru.

 


  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) GAC

Intrebarea care se pune acum e daca intra muncitorii in vacanta de paste? si daca intra, cat dureaza?, ca de Craciun, vacanta a fost cam lunga, 3 saptamani daca imi amintesc bine, nu?
Daca saptamana asta nu termina cu catenara la Basarab, atunci e grav, fiindca daca intra in vacanta, mai devreme de 7 mai nici nu vom vedea tramvaie intorcand la Basarab.
La fel si cu balcoanele care trebuiau si ele date joi.
Vineri am trecut pe la Basarab si nici macar partea de sub tablier a pilonilor nu era vopsita (un pilon parea terminat si celalalt era doar gletuit), deci de luni s-a diminuat ritmul la vopsit piloni.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) subway guru

Ieri dupa-amiza se asfaltau rampele Grivita...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Mai devreme erau asfaltate rampele de pe Grivita si firul era tras cam peste tot la sol, avem si separatorii de sectiune pusi in fata la IDM si pe Golescu inainte de Fluviului, maine si poimaine vor lucra la prinderea finala a firului.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) telvanni

Am vazut ca au inceput si marcajele pe pasaj (eu am vazut pe rampa de coborare de pe V. Milea)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) bekxy

Şi rampa de coborâre pe Grozăveşti este marcată, încă de vineri.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

E marcat cam tot pana la Plevnei. Vin cu poze zilele astea.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) shoppy

La rampa Giulesti au mai daramat din gard si acum se chinuiau sa scoata acel container care se vede in poze.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 102
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421770 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use