Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3)

1420 posts, 280726 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 102
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Lucrau mai devreme acolo la giulesti, probabil se aeriseste usor si coltul ala.

IMG_2688.JPG (247.31 KB; downloaded 3075 times)


IMG_2696.JPG (225.13 KB; downloaded 3077 times)


IMG_2697.JPG (193.79 KB; downloaded 3075 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) telvanni

O poza cu marcajul in dreptul rampei de urcare de la Carrefour (acolo unde e conflictul mult discutat) nu puneai si tu....ce-ti mai place sa ne tii in priza!!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) mindmasster

telvanni wrote:
O poza cu marcajul in dreptul rampei de urcare de la Carrefour (acolo unde e conflictul mult discutat) nu puneai si tu....ce-ti mai place sa ne tii in priza!!


Da Marian asa e. O poza te rugam si noi . Chiar unt curios cum u facut marcajul in acea zona . Iti ramanem datori

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Inca nu este finalizat in acea zona, abia facusera brizbrizurile de pe margine spre hobanat.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Goldmund

Am vazut ultimele poze ale lui Marian, cu marcajele proaspat intinse..Arata bine( nici nu incape termen de comparatie cu Grant - dar se vedea inca de la inceput diferentele majore intre cele doua pasaje) Arata chiar f. bine Pasajul Basarab...
Ce fain ca ne tineti (va stiti voi ;) ) la curent cu toate noutatile...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Goldmund

...mai mult nu pot spune... ;)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Tom

Am trecut astazi pe la gara Basarab. Nu stiam atunci ca s'a dat drumul la circulatie. Am ajuns la pasaj, pe unde trebuia s'o iau era blocat, asa ca am luat-o pe linia de tramvai prin rond si am ajuns la un semafor care nici nu stiu ce culoare avea, oricum si masina din spate tot pe acolo a intrat si a trecut dupa mine, am ajuns la Plevnei, unde fara niciun avertisment, de pe banda din stanga ma trezesc brusc ca pot face numai stanga, asa ca m-am bagat in dreapta si i-am multumit celui din dreapta spate care m-a lasat sa intru. La fel, spre Grozavesti, daca mergi pe banda 1, te trezesti la semafor pe banda de virat la dreapta, care are liber. Ca intamplator pe acolo aveam treaba, e partea a 2'a, dar m-am strecurat printre 2 masini care au ajuns acolo cu intentia de a merge inainte.
Nu am nimic de reposat pasajului din punct de vedere al constructiei, dar infrastructura urbana adiacenta e in acelasi stil comunist: 2 benzi si trotuare late sa mergi cu tancul pe ele. Poate asta e si ideea, sa urce smecherii cu jeepul pe el.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Pe trotuare nu se poate circula ca a pus PS6 tot felul de ornamente si va mai pune, au pus inclusiv la Vasile Milea unde sub rampa isi facuse parcare unu cu masina rosie si baietii sareau spatiu verde ca sa intoarca si sa intre pe strada aia. Acum nu mai merge  8-)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Serban

Ma nene, eu nu va inteleg. Am trecut si eu p acolo si chiar mi se par foarte logice directiile de mers...

Tom, nu e logic ca atunci cand esti pe banda din stanga, sa trebuiasca sa faci stanga si cand esti pe prima banda din dreapta sa fii pe banda care are verde pentru dreapta?! Poate gresesc eu...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) bekxy

Măi... e logic, dar nu mereu (dacă e interzis virajul la stânga?). Dar în lumea civilizată există presemnalizare pentru aşa ceva ("selectarea circulaţiei pe direcţii de mers în apropierea intersecţiei"), să nu te trezeşti ca berbecul pe o direcţie pe care nu vrei să o urmezi.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Serban

Nu m-am uitat atent, dar am impresia ca sunt semnalizate pe asfalt, poate nu si cu semn. In fine, poate aveti dreptate

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Mokele

Au inceput lucrarile la capatul rampei Giulesti
19042011.jpg (115.44 KB; downloaded 3082 times)
19042011(001).jpg (133.38 KB; downloaded 3080 times)
19042011(002).jpg (126.05 KB; downloaded 3081 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Mokele

reteaua de contact Gara Basarab
19042011(003).jpg (97.14 KB; downloaded 3077 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) iliutu

Am trecut ieri pe la pasaj si mi-a placut cosul cu care coborau muncitorii cu macaraua :-) Este permis acest lucru de protectia muncii ?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 102
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421772 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use