Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Refacerea infrastructurii pietonale între Unirii - Victoriei

686 posts, 211203 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate shoppy

Copacii se toaleteaza, nu exista "copac inestetic", si cu cat e mai batran cu atat e mai valoros.

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate Marian Sirbu

shoppy wrote:
Copacii se toaleteaza, nu exista "copac inestetic", si cu cat e mai batran cu atat e mai valoros.

Corect! Subscriu 100%!

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate Mircea G

Din pacate noi etichetam copacii doar cu " frumos si urit " si prea putini se pricep la sanatatea lor !
Cea mai buna dovada este la o furtuna . Inevitabil , copaci doboriti de vint ( din cauza putrezirii radacinilor si imposibilitatii dezvoltarii intre betoane sau putreziti pe interior )...
Copacii batrini trebuie schimbati .

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate shoppy

Si taiata tulpina la 2m inaltime tot toaletare este.

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate cornel001

francezu72 wrote:



[

E ca la radio erevan : E trecere de pietoni, dar nu este coborata bordura, ci in dreptul ei laterala carosabila este inaltata (prin rampa/panta) la nivelul trotuarului si pietruita.
(pe bune, am vazut ieri; am si poza dar n-am apucat sa descarc)

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate Serban

E poza cu o pagina in urma

 



Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate Druida

Toate bune si frumoase cu Magheru, dar daca vii dinspre Magheru spre Universitate, exact in dreptul iesirii din pasaj, te intimpina o zona cu nisip ca pe plajele patriei, amplasata in asa fel incit pantofii n-au nici o sansa sa ramina negri :) :)... tocmai am 'beneficiat' de aceasta pudrare gratuita!

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate ByOnu

Sugerez schimbarea titlului in Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate-Magheru  ;)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate-Magheru Utilizator anonim

Rezolvat, multumesc pentru propunere.  ;)

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate earthchild

cornel001 wrote:
francezu72 wrote:



[

E ca la radio erevan : E trecere de pietoni, dar nu este coborata bordura, ci in dreptul ei laterala carosabila este inaltata (prin rampa/panta) la nivelul trotuarului si pietruita.
(pe bune, am vazut ieri; am si poza dar n-am apucat sa descarc)


Este foarte buna solutia aleasa: trecere de pietoni si limitator de viteza in acelasi timp. Solutie occidentala.   8-)

 



Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate-Magheru francezu72

bine ca intr-un final actuala fantana va fi inlocuita...nu se potriveste deloc cu noua imagine...

alt lucru bun este ca parcarea va fi exact sub chenarul piatetei unde este fantana, astfel nu va trebuii distrusa zona abea reabilitata

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate-Magheru ByOnu

Scuza-ma, deci o fantana saltareata este mai potrivita in centrul orasului decat actuala? :lol:  Intr-un fel ai dreptate, trebuie sa se spele si tiganii undeva...

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422533 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use