MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 238775 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Lucrari statia Brancusi aztec

Inseamna ca platani scapa...
Oricum personal pt mine va fi o perioada grea... pt ca vara aveam trasee special facute in functie de umbra pomilor spre parcul Moghioros  si praf...(asa e cand plimibi carutul..).
Ca planteaza in compensare.. putin important in urmatori 10 ani.

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

Ei asta-i...si tu acum ce ai vrea...sa faci omleta fara sa spargi nici-un ou?

 


Re: Lucrari statia Brancusi aztec

E.. se poate muta ouale in alt cofrag, si sa faci pui. :)
Insa in romania nu am vazut vre-un utilaj de transplantat arbori maturi.
Ca ar trebui sa vedem si daca merita transplantati de cei in discutie, este alta mancare de peste.
Normal ca va trebui sa trecem si peste asta. Daca ar dura cat mai putin, eu fiind lovit din plin de santier, atat din cauza drumului casa serviciu si cat de praful/zgomot/aglomeratie cand plimb copilul.

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

E cam iluzoriu...doar daca ai...ferma la tzara...
Pomii aia trebuie sa dispara ca sa se faca devierea de circulatzie...oricum, am fost destul de clar in exprimare, ca nu se 'transplanteaza' cu drujba nimic... :o
In rest, te intzeleg perfect, si eu ma tem ca voi avea probleme cu plimbatul nepotului din cauza astora cu 'catedrala'...cat si cu traseul casa/serviciu...asta e...
Sa nu crezi (in mod gresit) ca noi astia de ne zicetzi 'constructori' din Bucuresti, locuim la Paris (nici macar in Pipera...)
In materia asta suntem exact ca si voi...
Am o gramada de colegi ce locuiesc in Drumul Taberei si care au exact aceleasi ingrijorari...dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa facem metroul...din contra si cu atat mai abitir...
Toate bune!

 


Re: Lucrari statia Brancusi rosetti61

andrei11 wrote:
...
E una bucata statie, de unde ati scos-o ca sunt doua ? Evident ca se va chema  "Valea Argesului".


Chiar pe arie, ultimul subiect se cheama Lucrari - Statia Brancusi (statia 2) iar intr-o alta discutie s-a folosit "Brancusi 2". De aici intrebarea - de unde "doiul".

 


Re: Lucrari statia Brancusi andrei11

E o figura de stil de-a lui Marian, a vrut sa denumeasca Raul Doamnei statia 1, Brancusi statia 2, Romancierilor statia 3 si tot asa.I-a propus subway sa renunte la "statia 2" ca sa nu creada lumea care mai "circula'' pe aici alte nazbatii.

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

Are cineva maine drum pe acolo??? Poate pune o 'poza'... ;)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari statia Brancusi Utilizator anonim

Incerc sa dau o fuga in toate fronturile maine... Sa inteleg ca incepem maratonul ?  :ugeek:

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

Pai n-ar fi cazul??? ca am asteptat destul...la linia de start... :o
E timpul pt punerea in aplicare a unui 'acceleration plan', asa cum am zis deja... ;)
Sa vedem acum cum de 'dibaci' se misca... 8-)

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

Si aici a inceput 'Marea defrisare'...

 


Re: Lucrari statia Brancusi bogdan_marius

Este bine ca s-au apucat sper sa isi dea si ei seama ca sunt in intarziere si sa grabeasca lucrurile

 


Re: Lucrari statia Brancusi aztec

se lucreaza in viteza melcului turbat.. adica in 2 zile cred ca de-abia max 10 arbori. Probabil ca pana se strica vremea si nu se mai poate turna betonul o sa termine de taiat toti arbori.. :)
Oricum e o firma specializata ce se ocupa de taiat. sau asa am inteles dupa echipamentul purtat

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi andrei11

Sa-mi spuna si mie cineva de ce a aparut ( de mult, nu de acum ) acel gard pana tocmai la str. Valea Ialomitei ? Nu-i prea vad rostul. Mai ales ca de la Romancierilor la Brancusi se merge cu TBM - ul. Sapatura deschisa e de la "Valea Ialomitei" - la "Romancierilor".

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Pai cred ca este perimetrul santierului si zona de deviere a traficului.
Oricum de la actiunea arbori prea mult nu s-a mai intamplat, adica doar au facut curat.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422381 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use