MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 238770 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi orex

Matale ai cetit ca mi-am pus aceeasi intrebare ? :bere:
Daca nici nu s-a umezit si cand o vom inaugura-o nu ne vom simti ca-n statia Grivita e de bine! :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Am citit...
Dar anul trecut...a fost iarăși ceva ce se întâmplă la 100 ani...

viewtopic.php?f=234&t=2126&hilit=Inunda%C8%9Bie+Valea+Arge%C8%99ului&start=504

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi orex

Se intetesc stihiile naturii prin zona si ne mulam la Tineretului unde e aceeasi problema cu mica si perpetua Venetie de hat! :rofl:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi subway guru

Singura lucrare de canalizare prevazuta pentru imbunatatirea situatiei in DT e cea de la Moghioros care ar trebui sa redirectioneze scurgerea apelor dinspre Favorit nu spre Virtutii cum e in prezent ci spre Ghencea.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi orex

Detalii, ceva, ca nu sunt lipsite de interes? :think:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Și tot pt aducere aminte, ...că ploi mai grave sunt anuale...nu la zeci sute de ani...și în general iunie-iulie...


viewtopic.php?f=234&t=2124&start=1176

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi subway guru

orex wrote:
Detalii, ceva, ca nu sunt lipsite de interes? :think:

Pai ce ar trebui sa adaug?
Canalizarea perpendiculara pe tunelele de acolo din intersectie e in spinare de magar, cu punctul de maxim chiar in mijlocul intersectiei si scurgeri stanga dreapta.
Daca se respecta pozitia initiala a statiei ParcDT, canalul ar fi fost deviat prin parc pe panta spre Ghencea, asa a ramas sa se scurga pe la Tip-Top spre Dambovita, lucru ce nu a convenit deloc la ApaNova pe motiv ca acolo sub linia lui 41 nu au capacitate suficienta de preluare si nici nu au cum sa intervina, ia faceti voi bine si de la Tip-Top,luati-o in raspar tot spre parc cu magaoaielea alea de tubulaturi procurate aiurea...cam asta e...
P.S.
In postarea anterioara am incurcat un pic lucrurile, acum sper ca le-am lamurit. Am corectat totusi si acolo.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi orex

Se admite fara putere de tagada!
PS
Orice ”scurgere” din DT era inspre zona Politehnica, ”caminul” de la LEU, de pe colt cu sos. Grozavesti! Nu cred ca gresesc, deloc, flagrant! ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi orex

S-a reglementat si asta
Acum ca s-au sesizat ei din oficiu, ca i-am bombardat noi cu mailuri, cine stie!
20200915_160236 CB.jpg (218.49 KB; downloaded 2071 times)

 


Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422379 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use