MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 174442 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Victor92

S-a dat drumul noii configurari a circulatiei din zona statiei Drumul Taberei 34/35. Descarc acum pozele .

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 cristi232

Da, ciudata pastrarea celor 3 chioscuri mai mari (giorgi, neptun, patiseria).
Oare vor muta tevile Radet, imediat dupa aceste 3 chioscuri, de aceea au daramat doar zona aceea si chioscurile care stateau in calea legaturii cu actuala retea Radet?
Victor, acel stalp aflat in calea sensului spre centru, la intrarea in fosta statie ratb, mai exista?
Se cam face o gatuire acolo, datorita existentei stalpului!
download/file.php?id=66155
Am observat ca a fost si ratb-ul pe acolo, au desfacut firele de contact ale troleelor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Victor92

Toti stalpii au ramas la locul lor. Momentan in zona a fost demontata partial reteaua de troliebuze.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 cristi232

Au inceput extraordinar la DT 34, lucrul, vad in poze... cu o pauza de o zi...maine va fi o noua zi?
Apolodor face peretii mulati?

Am vazut ca vrei sa nu se darame mizeriile de pe spatiul verde (chioscurile acelea)
Insa, te-ai gandit ca ai putea sa cobori in statia M si sa intri in magazinele moderne neptun, giorgi, saorma?
Sa nu mai zic ca pana in vara , poate si azi, existau spatii libere in Complexul 34.

Doar priveste aici ce minunat si aerisit arata 34, daca te gandesti si la copacii crescuti, intre timp.
http://soferul.files.wordpress.com/2008/07/drumul-taberei-34-1968.jpg
drumul-taberei-34-1968 - Copy.jpg (244.66 KB; downloaded 4665 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 subway guru

@cristi232:
Scrie foarte clar pe instalatia Kelly 'Foretis', aceea cu inscriptia Apolodor e doar macaraua ajutatoare pt introducerea carcaselor de armatura...
Pana luni trebuie sa sosesca si cupa Kelly de 1m, Foretis avea pana acum doar cupe de 80cm...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 cristi232

Asta-i cauza lipsei miscarii cu talent, de azi?

Daca schita afisata de metrorex este intermediara, atunci la ce distanta de chioscuri sau de gard, va fi peretele mulat de la nord?
Si unde vor fi iesirile (gurile), la capatul dinspre Str Brasov?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 subway guru

Un pic de rabdare stimabile... ;)
Daca dam pe 'goarna' totul de la inceput...audienta zero...si nu ne mai citeste nimeni... :lol:
Asteapta sa vezi unde se sapa 'pretranseele'!
De 'chioscari' ma doare...fix in pix...
Seara buna!...Metrorex sapa pt Dvs... :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Victor92

Din ce am vazut in planul statiei, gurile de metrou vor fi in urmatoarele zone ( Pe partea cu Drumul Taberei 34): una in fata strazii Pravat, si una in fata magazinului Profi ). Deci nu vad cu ce ar incurca magazinele din complexul Drumul Taberei 34. Daca esti asa tare in gura, de ce nu vii la fata locului sa vezi ca in afara de profi si acel complex nu mai exista niciun magazin in zona de la care sa-ti o paine, un suc sau alte "achitizii" pentru acasa ?
Ti-as sugera sa nu mai comentezi pentru ca nu locuiesti in zona.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 subway guru

De ce esti 'agresiv'?
Cine te-a suparat???
Ce zici tu e o 'prostie'...daca sustzii ca o linie de metrou trebuie sa se impiedice de niste chioscuri turcesti...aberatie totala...
Sau esti patron arab de chiosc???

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Victor92

Nu sunt deloc si nu amenint pe nimeni domnule Subway Guru. Dimpotriva, am un ton normal. Daca nu esti de la fata locului, mai bine nu iti dai cu parerea. E ca si cum eu as incepe sa discut despre politica, dar nu o fac pentru ca nu ma pricep in acest domeniu. Daca esti tare in gura, te invit la fata locului si daca tu imi gasesti mie un complex comerical pe o raza de 400-500 de metri din zona Drumul Taberei 34/35, esti mare. Deplaseaza-te tu in fiecare zi pana la Piata Drumul Taberei sau pana la Favorit (ahh.aici nu e niciun complex). Daca vrei sa te certi , te invit sa o faci in alte parti.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 cristi232

Victor92 wrote:
Din ce am vazut in planul statiei, gurile de metrou vor fi in urmatoarele zone ( Pe partea cu Drumul Taberei 34): una in fata strazii Pravat, si una in fata magazinului Profi ). Deci nu vad cu ce ar incurca magazinele din complexul Drumul Taberei 34. Daca esti asa tare in gura, de ce nu vii la fata locului sa vezi ca in afara de profi si acel complex nu mai exista niciun magazin in zona de la care sa-ti o paine, un suc sau alte "achitizii" pentru acasa ?
Ti-as sugera sa nu mai comentezi pentru ca nu locuiesti in zona.


Relax , man!
Poate n-ai observat, dar planul mentionat de tine, e cam departe de realitate. Doar vezi limitele organizarii de santier (gardurile) si-ti dai seama de micile schimbari...
De aceea il intrebam pe guru, pe unde va fi peretele nordic... caci e un pic intre tevile Radet, daca nu se darama mizeriile de pe spatiul verde.
Daca toata lumea de aici iti spune ca sunt turcisme si eu ti-am spus ca sunt spatii libere in complex sau erau in vara, tu tot o tii pe a ta... cu mizeriile de chioscuri... frizezi penibilul, fara suparare. :P
Repet, nu ar fi mai bine sa cobori la M , pt giorgi& saorma&neptun?

Hai, ce naiba, chiar nu-ti place poza de mai sus?
Inca ceva, eu stau in cartier cam din timpul pozei... de aceea te privesc cu calm si admiratie  (pt ca incarci poze).
Tu, esti chirias-student, nu?

@ guru
macar gura de la 34, zi-o, si-ti aduc 1000 de like-uri...
:D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Victor92

Sunt student si locuiesc aici de 20 de ani ( de cand m-am nascut). Crede-ma, sunt calm. Problema e pentru pensionari in cazul in care acel complex va fi daramat. De exemplu, o cola e mai scumpa la Profi decat la chiosc (+e non stopu' ) si exemple pot continua :lol: .
Sunt impotriva acestui metrou si voi ramane la aceasta parere. Situatia se putea rezolva simplu asemeni tarilor civilizate: benzi separate pentru mijloacele de transport in comun .Astfel nu mai vedeam copaci taiati aiurea, un membru PSD care confunda linia 268 cu 168 in dorinta de a-i ajuta pe cetatenii din cartier (evident cu un scop), nu mai vedeam o linie inutila 668, autobuze pline in fiecare dimineata in zona Valea Ialomitei unde 268 si 668 vin si pleaca impreuna (chiar primul tur din fiecare linie pleaca de la Valea Oltului la 4:45 :!: ).
O sa mai revin cu poze cand se mai intampla ceva interesant in zona.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 subway guru

Nu stiu cine te-a 'inoculat'...
Ce pot eu sa te asigur e ca nu se demoleaza nici-o constructie 'adevarata', de zid...
In ce priveste 'chioscariada', n-au decat sa-si mute 'shandramalele' din loc...daca e strict nevoie...Crede-ma ca te-ai 'focusat' gresit...
In tzarile 'civilizate', metroul este 'rege', ce propovaduiesti tu e de lumea a treia...
@cristi232:
Un proiect ca asta se construieste cu muuuulta, muuulta grija si migala, la momentul potrivit se va pune pe forum si amplasamentul de detaliu, si ca mereu, veti fi primii care afla 'ce si cum'...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Victor92

Din lumea a traia ? Ma faci cumva invechit ? Iti dau un exemplu : orasul Amsterdam. Intr-un cartier din estul orasului in loc de metrou s-a construit o linie de tramvaie, atentie : separata de trafic si face fata cu brio. De asemenea, pe drumul parale cu linia de tramvai, liniile de autobuz au banda separata si oamenii ajung repede si usor de la periferie in oras.
Gata cu off-topicul !

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422376 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use