Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Despre demiterea directorului Adrian Criţ (8 noiembrie 2011)

52 posts, 26850 views
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

Am un "semnal" care imi spune ca sunt sanse mari ca decizia sa fie revocata, "capii" ei si-au dat seama ce boacana au facut...  :lol:

 


Re: Stiri, noutati, perspective DanCld

Acum serios, schimbarea stapanilor - bucuria nebunilor. Ce s-a intamplat in ultimul an la RATB e si efectul "bugetului de criza" propus de Oprescu si votat de acelasi consiliu care a schimbat pentru a multa oara schimbarea  :|

 


Re: Stiri, noutati, perspective subway guru

Are cineva amanunte de 'background' despre 'referintzele' noului presupus director general?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

Prima data am auzit numele acestuia azi la pranz, iar pe "net" nu am gasit nicio poza macar...

 


Re: Stiri, noutati, perspective subway guru

Chiar nu stie nimeni daca la viatza lui a condus vre-o covrigarie, vre-un aprozar, un SRL-eu, ceva...???
Ciudat!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

Cica ar fi fratele lui Piedone, cam asta am gasit pe net...  :roll:

 


Re: Stiri, noutati, perspective subway guru

Sa 'deducem' ca are permis de 'conducere' luat la Pitesti???

 


Re: Stiri, noutati, perspective linia 69

Daca nu-i vine vre-o idee sa bage tramvai pe firul de pe Valea Oltului poate ca  .... merge  ;)

 


Re: Stiri, noutati, perspective Dominatrix

subway guru wrote:
Are cineva amanunte de 'background' despre 'referintzele' noului presupus director general?
Inginer proiectant. A lucrat la Administratia Strazilor, din cate cunosc.
Hai sa lasam la o parte "mistocarelile" cu covrigariile, aprozare etc. Mai mare "cofetar" decat Crit nu s-a pomenit in ultimii 20 de ani la RATB...

 


Re: Stiri, noutati, perspective Dominatrix

DanCld wrote:
Acum serios, schimbarea stapanilor - bucuria nebunilor. Ce s-a intamplat in ultimul an la RATB e si efectul "bugetului de criza" propus de Oprescu si votat de acelasi consiliu care a schimbat pentru a multa oara schimbarea  :|
Da, si probabil cursele conventie la RAR, inchirierea depoului Giulesti fara aprobarea forului tutelar, si diversele "cumetrii" la RATB, precum noi sefuleti si sefulete la Relatii Internationale, Serviciu Patrimoniu si probabil altele pe care nu le cunosc, luarea unei credit de la BCF, garantat de Vasile Blidar (cu care, ce "coincidenta", Crit a semnat protocolul de colaborare pentru asamblarea de tramvaie Imperio, doar mimand "aspectul concurential" inainte de semnarea protocolului), toate astea au fost "cauzate" tot de "bugetul redus"...care apropo, e cam la fel de redus ca cel din 2010, cand - culmea! - RATB a mers mai bine...pana la schimbarea din functie a lui Aron in iunie 2010.

In alta ordine de idei, voi ati vazut ce tampenii debiteaza Dr. Oetker in Gandul cu privire la situatia asta? Sa cheme cineva ambulanta sa-l duca la psihiatrie daca "delireaza". Sau mai bine, chemati Salubritatea: la gunoi si cu el, pe urmele lui Crit!

 


Cin' să fie, cin' să fie? misterr

Dominatrix wrote:
Inginer proiectant. A lucrat la Administratia Strazilor, din cate cunosc.

Și la Direcţia Inspecţii a Primăriei Generale...

 


Re: Stiri, noutati, perspective subway guru

@Domix:
Sa nu crezi ca-i 'luam apararea' lui Critz...
Si 'intrebarile' mele cred ca sunt ale tuturor...si 'de bun simtz'...
Ma intrebam doar care sunt 'calitatzile manageriale' ale noului 'stapan al inelelor'...RATB...
Ca a fost 'inginer proiectant' la Admin.Str...Hm, acolo nu s-a proiectat niciodata nimic...deci 'vax albina'...
Date fiind 'indicatziile pretzioase' primite de la FMI si 'insusite' de dl Boc, cum ca regiile astea paguboase, zise 'gaurile negre' ale economiei romanesti urmeaza sa fie 'managerite' de 'profesionisti' provenitzi 'din privat', pe baza de concurs si selectzie 'aspra' de catre 'head hunteri', probabil ca un 'asa-zis proiectant' de la Administratia Strazilor e 'solutzia perfecta', ce ne va face pe totzi fericitzi...
De data asta, evident tzi-am luat postarea 'la mishto'...si zi tu ca nu e asa cum zic eu...
P.S.
'Baietzii' de la presa, voi ce pazitzi??? sau v-atzi dus si voi cu oile la pascut...basme...

 


Re: Stiri, noutati, perspective ByOnu

Bai da un inginer adevarat, un RATB-ist adevarat care si-a pus sufletu' pe tava pentru nzeci de ani nu gasesc si ei? Sau nu mere, ca nu-i portocaliu... :evil:

 


Re: Cin' să fie, cin' să fie? subway guru

misterr wrote:
Și la Direcţia Inspecţii a Primăriei Generale...

A fost adjunctul lui Dobre?...spre bucuria OTV-ului???

 


Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421893 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use