Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1105 posts, 244230 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 79
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public Utilizator anonim

Se sapa inclusiv la Veteranilor. Parca vad ca se umplu cu bannere si reclame. Tiganie.

 


Re: Iluminat public Serban

Au aparut stalpi noi si deasupra Pasajului Victoria, pe marginea rampelor.

 


Re: Iluminat public WAYNEN

Eu consider ca punerea de alti stalpi in zonele unde stalpii cei vechi sustin reteaua de troleibuz este o mare risipa estetica.Pe Turnu Magurele unde circula linia 74 mai este asa cum o sa fie si pe Iuliu Maniu.

 


Re: Iluminat public Marian Sirbu

Stie cineva unde sa depun (in mod eficient, adica cu rezultate) o reclamatie legata de iluminatul public pe o strada anume? Am depus deja una pe site-ul Luxten de vreo 2 saptamani, dar nu s-a intamplat nimic ...

 


Re: Iluminat public florin

Luxten - tel. 021 9233

 


Re: Iluminat public Marian Sirbu

Am sunat, merci. Ma gandeam ca o reclamatie scrisa cantaresta mai mult decat una " vorbita". Cica problema e de la Enel. Am facut sesizare si acolo. Astept.
Ceea ce m-a uimit e ca pana acum nimeni n-a sesizat problema. Cel putin asa sustin cei de la Luxten. Deci dintr-o strada intreaga cu blocuri, case, magazine, n-a fost nimeni deranjat ca noaptea e bezna totala... :shock:

 


Re: Iluminat public florin

Din păcate se pare că foarte multe probleme sunt în curtea Enel. Enel care se mișcă cam încet, probabil sunt ocupați să numere banii în plus pe care îi încasează de la noi.  :twisted:

 


Re: Iluminat public Victor92

A inceput montarea stalpilor si in zona Carol Davila - Academie ...
DSC_1406.JPG (198.51 KB; downloaded 5879 times)

 


Re: Iluminat public stefan_br

Stalpii vechi mi se par mai solizi decat ce noi.Oare nu-i puteau cosmetiza pe cei vechi?Cred ca ajungeau la un cost mai mic...

 


Re: Iluminat public ByOnu

Exact. De fapt, cam nicaieri nu trebuiau cu adevarat schimbati stalpii (in special cel metalici, deoarece o mare parte din cei din beton sunt intr-adevar macinati pana la armatura), trebuiau doar curatati de rugina si vopsiti corespunzator.

 


Re: Iluminat public iliutu

Ar fi fost prea ieftin.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public Utilizator anonim

Nu aveau sigla PMB pe ei.  :P

 


Re: Iluminat public aztec

Daca nu ma inseala memoria, stalpii astia la un moment dat aveau chiar neoane ca si iluminat pubic, nu becuri...(pe vremea aialalta)

 


Re: Iluminat public Budy187

Pe cand se incepe mobilizarea pentru scoaterea definitiva a stalpilor vechi din centru ? Si aici ma refer la zonele unde stalpii noi sunt dublati de cei vechi. De la Unirea tocmai pana la Piata Victoriei si mai sus (dupa caz).

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2302 forum members have written 422721 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use