Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Trasee de acces și retragere

78 posts, 37710 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Trasee de acces și retragere Chev Celios

Pe fostul amplasament al Helitube se poate face foarte usor o autobaza cel putin la fel de mare ca Pipera.

 


Re: Trasee de acces și retragere cris_m

Eu as merge pe ambele variante ale lui Chev si Andrei. Ceva trebuie facut. E clar ca usor-usor va ajunge si Nordului pe lista neagra...

 


Re: Trasee de acces și retragere Chev Celios

Verificand putin pe Google maps, asa ochiometric in locul la Helitube se poate face o autobaza in care sa incapa si Floreasca si Pipera lejer. Un alt teren cam la fel de mare se gaseste pe Sos. Fundeni pe partea dreapta cum te duci spre Pantelimon, fix pe portiunea aia unde sa afla gardul acela rosu de tabla. Inca un spatiu se afla pe Sos. Dobroesti chiar inainte de intrarea in Dobroesti pe partea stanga. Daca nu ma insel acest teren este in propietatea PS2. Un alt teren se mai gaseste pe Strada Gherghitei si daca nu ma insel si aceste este tot al PS2.

Ideea e ca daca se vrea se poate ca loc este.

 


Re: Trasee de acces și retragere Victor92

Unele autobuze de la Ferentari de pe linia 605 au retragerea de la Complex Comercial Baneasa  :headbash: . Astazi l-am vazut pe 4892 plecand de la Ikea spre Ferentari ...

Pipera are acces de la Giurgiului la Baneasa. Exemplu: 4645 a facut ieri accesul pe traseul Giurgiului - Brincoveanu - Dimitrie Cantemir - Romana - Aviatorilor - Piata Presei - Ikea  :roll:

 


Re: Trasee de acces și retragere Gabi23

605 trece prin poarta Autobazei Floreasca și n-a avut niciodată ture aici  :no:

 


Re: Trasee de acces și retragere Victor92

Asa si 335 trece prin fata Autobazei Nordului si nu are ture  :P  :yes:

 


Re: Trasee de acces și retragere Gabi23

Ideea era că trebuie optimizate aceste linii!   ;)

 


Re: Depoul Titan andrei11

Ce tramvai ajunge tocmai în Piața Iancului venind din Pantelimon ca să se retragă la Titan ? Chiar așa de complicat e de montat un macaz la Basarabiei intersecție cu 1 Decembrie ?

 


Re: Depoul Titan cris_m

46-le e cel in cauza. La cat de catastrofala e linia acum, macazul e ultima problema acum. Sper doar ca la modernizare sa se puna macaze in toate directiile. Nu numai aici.

 


Re: Trasee de acces și retragere barbuandrei

Linia 135 cu noul capat la Tunari are acces de 75 minute din autobaza Giurgiului.  :headbash:
Turul 6 din week-end are retragerea din Tunari la 23:45, iar intrarea in garaj la 01:00.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Trasee de acces și retragere Utilizator anonim

A crescut si nr de ture?

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Trasee de acces și retragere V2A

A fost suplimentat cu 3 ture în zilele lucrătoare și un tur în restul zilelor, ajungând la 22/10. Turele noi din 135 par să fie redistribuite din 104 și încă o linie.

 


Re: Trasee de acces și retragere cris_m

Aveti idee pe unde este traseul de acces/retragere de la Giurgiului la Cora Pantelimon? Am tot vazut autobuze pe Grigorescu, pe Rebreanu, Basarabia mergand/venind spre/dinspre capat. Exemple, azi l-am vazut pe 6626 pe Grigorescu (acum in 104) si pe 4947 pe Rebreanu (acum in 243)...
20201111_155825-1612x1209.jpg (571.82 KB; downloaded 3443 times)
20201111_143434-1612x1209.jpg (365.29 KB; downloaded 3449 times)

 


Re: Trasee de acces și retragere bogdan5ful

Salutare! Am văzut în trecut tramvaie pe linia 42 care aveau indicativul liniei 41. Am zis că este greșeală prima oară, apoi am văzut și în zona Clăbucet tramvaie cu indicativul liniei 41. Știu că în apropiere este depoul, dar de ce se preferă afișarea liniei 41 în loc de ,,Acces la stația X”? Idem la autobuze.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421769 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use