Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Trasee de acces și retragere

78 posts, 37709 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Trasee de acces și retragere BGP2597

Nu cred că e vorba de preferințe ci de nepăsare și lenea de a apăsa pe un buton și a seta afișajele corespunzător. Pentru unii vatmani și șoferi valorează foarte mult cele 30 de secunde pierdute, timp în care deja pot să plece spre depou / autobază.

 


Re: Trasee de acces și retragere Chev Celios

Din cate stiu pe V3A cand se face accesul afiseaza direct linia pe care se duce. Nu au afisaje de acces. Cel putin pe cele cu O-pelled sigur nu au. Stai la pranz pe Colentina intre depou si Obor si o sa vezi ca circula 36,14,16, etc.

 


Re: Trasee de acces și retragere BGP2597

Aveam întipărit în memorie că am văzut pe Bd. Timișoara vagoane cu afișaj matriceal care se retrag la Militari și la Giurgiului cu afișajele pe retragere, dar poate fi o falsă amintire. Cele cu afișaj LED, în schimb sigur au astfel de coduri în memorie. Mi se pare ciudat ca cele matriceale să nu aibe coduri de acces / retragere în memorie când până și Tatrele au plăci pentru așa ceva.

 


Re: Trasee de acces și retragere Andrei98

Cele cu afisaj matriceal sigur au, le vad zilnic pe Giurgiului cu afisaj de retragere. Cu acces nu-mi amintesc sa fi vazut, doar direct cu linia unde intra.

 


Re: Trasee de acces și retragere Chev Celios

Exact cele matriciale nu au traseele de acces in memorie. Traseul de retragere il au toate pentru ca e unu si acelasi. Daca nu au facut vreo schimbare in ultimii ani codul pentru retragere ar trebui sa fi 9993 sau de forma 6XX. Cel putin 9993 era sigur pe RDS. Daca puneai 9993* nu iti mai afisa si indicativul. Cred ca e valabil  si acum pe cele matriciale.

 


Re: Trasee de acces și retragere Gabi23

În anul 2012 coduri pentru vagon V3A de la Bucureștii Noi:
Coduri pentru afisajele Dep. Bucureștii Noi - în anul 2012.jpg (392.52 KB; downloaded 2672 times)

 


Re: Trasee de acces și retragere macheta218

Gabi ,doar 164 si 288 au(aveau) codurile alea...

 


Re: Trasee de acces și retragere Gabi23

Întradevăr lista de mai sus este din vagonul 164, care are afișaj cu leduri.
O listă din vagonul  V3A 170 care are afișaj  matricial:
170 - 2014.jpg (493.92 KB; downloaded 2676 times)

 

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421769 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use