MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 202708 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 37
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

A...ok. Ma intriga faptul ca se evazeza inca din dreptul peronului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor andrei11

Din partea mea stai linistit, poti pune schite cate vrei  ;)
Cand o sa-mi fac timp, ca in ultima perioada nu s-a putut, voi pune pe forum si schita liniilor / macazelor de la Valea Ialomitei. Stiu exact cum sunt pozitionate !
Zona asta de macaze - e ceva neclar la ele.
Sunt aproape convins ca Brancusi este pe directa si Valea este pe abatuta, in ambele sensuri. Tu ce spui ?
macaze Romancierilor.jpg (28.42 KB; downloaded 5658 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Din ce imi dau seama punand niste imagini de pe forum cap la cap TBM-urile pleaca pe margini spre Raul Doamnei si liniile spre Vale sutraverseaza/supratraverseaza sensul dinspre Romancierilor spre Brancusi sapat cu TBM. Deci Valea pe directa?
Andrei 11 multumesc pentru mesajul cu schite.Va mai dura un pic sa le vizionez deoarece momentan nu pot viziona mesajele (conturile noi au ceva restrictii de inceput).
Romancierilor2.jpg (24.85 KB; downloaded 5808 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Liniile spre V. Ialomitei supratraverseaza tunelul de 'nord'...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Desigur, in sapatura deschisa nici nu se poa' altfel. Dar oare chiar in sapatura deschisa ramane, nu se merge cu un scut? Inseamna deranj mare in zona.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Daca singur zici 'nici nu se poa' altfel', atunci de ce mai pui intrebari 'superflue'???
Doar ca sa 'discutam discutii'? :o
Ramane 'cum am stabilit'... :mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Se inchide traficul complet, daca ne luam dupa schita cu suprapunere. Bine, acum metroul se face odata si merge decade bune. Nu sunt genul care plange dupa materialul dendrologic sau uman, care se reface si singur si sigur...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Nu se inchide traficul de loc...cine ti-a 'shoptit' prostia asta? :o
Daca se inchide traficul, la cine mai da prietenul #Nightwolf amenzi de circulatie??? ;)
Chiar asa sado-maso esti ca vrei sa-l lasam 'fara obiectul muncii'??? :lol:  :lol:  :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Ma uit la schita in care este suprapus bulevardul. Cam trece de pe un sens pe altul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Ai 'putzintica rabdare, stimabile' si ai sa vezi ca va fi 'bine'...in masura in care va fi posibil...si e posibil...ca nu e nimeni 'venit cu pluta', sa blocheze aiurea orasul...
Cum am zis, si ai zis, 'Respublica' trebuie sa vegheze la binele cetatzenilor ei... :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor andrei11

Uita-te din bloc in bloc si nu din bordura in bordura   :idea:  :mrgreen: Sper ca ne uitam pe acelasi desen, ca daca nu adunam mere cu lacuste si nu ne mai da nimic !

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Acum am inteles. Se ia in considerare TOT spatiul diponibil intre doua repere ce nu se pot demola/reloca, respectiv blocurile.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Corect!
Ai inteles perfect! :geek:
Ba mai numaram de o mie de ori si copacii ce ar trebui 'sacrificati' ca sa nu o suparam pe Dna Popescu ce locuieste in blocul de alaturi...pt ca metroul trebuie sa se construiasca pentru cetatzeni si 'impreuna' cu cetatzenii Bucurestilor si in niciun caz 'impotriva' lor...
Este esential ca sa constientizam ca e 'proiectul nostru' si nu proiectul 'altora'...
E ca in 'Cei trei muschetari'...'Toti pentru unul si unul pentru toti'...daca reusim sa fim 'impreuna' nimic nu ne poate sta 'impotriva'...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Eu zic ca se exagereaza voit pe tema defrisarilor. Eu imi aduc aminte cum aratau unele parcuri si bulevarde pe vremea cand mergeam cu troleul de la Big in Herastrau. Problema adevarata nu este ca se defriseaza sau sa se replanteze ci sa se irige adecvat pe timpul verii ce s-a replantat pana ajung radacinile la o adancime cat de cat.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422379 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use