MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 202695 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 37
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

S-a stins... :lol:
Distrigaz, desi a fost anuntat imediat s-a miscat ca ochiul mortului...Pardon...ca deobicei...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Nightwolf

Hai ma ca a fost frumos... macar ne-am mai destins si noi cu ceva extracotidian :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Asa-i, artificii 'moca', plus blesteme 'gratis' de la gospodinele care au ramas fara aragaz... :lol:  :lol:  :lol:
...si un excavatoras 'parlit'!  :mrgreen:
Iar cine n-a avut timp sa-i vada pe pompieri 'la parada' pe 13 septembrie, i-a vazut acum, 'in full action'! :o

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Nightwolf

Bai Guru... da` am si io o intrebare asa de curiozitate personala .... nenea sau nenii aia care sapau acolo stiau de conducta aia? Sau cand bagam TBM-urile sare Bucurestiu` in aer :))))

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Mai Lupule, (as fi vrut sa zic draga prietene dar m-ai urticat cu sintagma 'Bai' - take care!, sunt constructor si am si 'langaj' de santier la nevoie...), Dorelul lucra la devierea de circulatie conform 'prescriptiilor' Politiei Rutiere, habar nu avea ce e pe 'dedesubt'!  :lol:  :lol:  :lol:
...ceea ce nu scuteste pe numeni de 'responsabilitati'!
Despre TBM, n-ai griji, la adancimea aia doar poate niste oase de dinozauri?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Nightwolf

Hai nu te urtica pt k a fost spus cu maxima prietenie :) Pai ce treaba are Politia Rutiera cu ce e sub asfalt? :) Acu` pe bune... cand dai o "cupa" nu ar trebui sa stie peste ce da? Ca nu cred ca dat peste conducta la 30cm adancime ... sa nu ma intelegi gresit, din punctul meu de vedere e UN SIMPLU ACCIDENT, puteam fi io in buldo-excavatoru ala sau ce mama naibii era ala ca de ramas prea mult din el nu stiu cat a mai ramas ...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Draga prietene, nu m-am urticat, era doar asa o atentionare ca sa pastram un stil mai 'academic', cum ne sade bine...
Acu', daca tu m-ai ciupit, te-am ciupit si eu...si suntem 'chit'?
Si 'pe bune', un sistem rutier are cca. 65cm, Iar astia cu retelili lor ar trebui sa fie la minim 1,10m adancime...urmeaza sa 'anchetam' si sa vedem exact ce s-a intamplat.
La prima vedere nu sunt cine stie ce pagube, doar supararea gospodinelor...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor radu73

subway guru wrote:
Eu am refeream daca e unul 'de-ai nostri', nu tonomate...


Crezi ca poza cu incendiul arata diferit ????  :lol:   :lol:   :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

As fi fost curios daca a vazut cineva cu ochii lui o flacara de 24 m inaltime...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Nu... dar am vazut Apa Nova rupand conducta Distrigaz si Distrigaz rupand cablurile Enel in acelasi loc... Prin "acelasi loc" intelegand o suprafata de cateva sute de metri patrati. A... am vazut si cateva tarnacoape si cupe infipte in inalta si medie tensiune.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor survola

Asta cu tarnacopul cred ca a durut  :D

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Un singur caz cu probleme am avut, inainte de 2000 cand a fost nevoie de multe grefe de piele. Operatia a reusit, dar au cedat organele interne. Partea proasta este ca avem tot felul de srl-uri ca mai sapa si ele cate un sant manual dupa ureche fara nici un plan sau aviz de la primarie. Si daca se misca repede nici nu sunt prinsi, doar ca o fac pe barba lor. Astia mari gen Apa Nova, Distrigaz, Enel macar sapa mecanizat si nu sunt vieti in pericol.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Nightwolf

subway guru wrote:
As fi fost curios daca a vazut cineva cu ochii lui o flacara de 24 m inaltime...


Am vazut-o eu dar nu avea 24 cum exagerau astia in punctul de maxima ardere a avut in jur de 10-12m maxim ...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Nightwolf

subway guru wrote:
Draga prietene, nu m-am urticat, era doar asa o atentionare ca sa pastram un stil mai 'academic', cum ne sade bine...
Acu', daca tu m-ai ciupit, te-am ciupit si eu...si suntem 'chit'?
Si 'pe bune', un sistem rutier are cca. 65cm, Iar astia cu retelili lor ar trebui sa fie la minim 1,10m adancime...urmeaza sa 'anchetam' si sa vedem exact ce s-a intamplat.
La prima vedere nu sunt cine stie ce pagube, doar supararea gospodinelor...


Am inteles :) Oricum e suspecta treaba cu magistrala aia "aproape" pe sosea ... dc nu au facut-o suspendata? :)

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422376 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use