Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Jurnal de iarnă

459 posts, 131967 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente,incidente Victor92

dj_exemplar wrote:
Am vazut acuma la stiri ca politistii au blocat DN1...adica numai lasa masinile sa iasa din Bucuresti si au inchis drumul din dreptul aeroportului Aurel Vlaicu.....deci ce se intampla cu liniile 131, 335, 783 etc?


Am auzit la Jurnalul de Noapte de la Europa FM ca liniile 780 si 783 merg doar pana la Aerportul "Aurel Vlaicu". De restul liniilor nu s-a spus nimic.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente,incidente Utilizator anonim

La ce am vazut acum cateva secunde cand am deschis geamul sunt sanse de -0% sa fie maine mai bine ca azi  :?

 


Re: Accidente,incidente subway guru

Cata vreme e viscol intens, toate eforturile de deszapezire sunt 'kaka de maka'...
Prognoza zice ca maine dimineatza se domoleste vantul si inceteaza ninsoarea...atunci vom putea vedea cum se vor descurca... :ugeek:

 


Re: Accidente,incidente Robert24

Linia 125 a fost perturbata  :twisted: in urma rasturnarii unui tir in urma cu 3 ore pe Sos. Berceni.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente,incidente Utilizator anonim

Robert24 wrote:
Linia 125 a fost perturbata  :twisted: in urma rasturnarii unui tir in urma cu 3 ore pe Sos. Berceni.


L-au ridicat, ca pe iRealitatea abia acum au breaking news  :lol:  :lol:

 


Re: Accidente,incidente Axel

Victor92 wrote:
dj_exemplar wrote:
Am vazut acuma la stiri ca politistii au blocat DN1...adica numai lasa masinile sa iasa din Bucuresti si au inchis drumul din dreptul aeroportului Aurel Vlaicu.....deci ce se intampla cu liniile 131, 335, 783 etc?


Am auzit la Jurnalul de Noapte de la Europa FM ca liniile 780 si 783 merg doar pana la Aerportul "Aurel Vlaicu". De restul liniilor nu s-a spus nimic.


Deoarece este inchis D.N.1 intre Centura Bucuresti si Tancabesti. ;)  :?
Deci liniile 780,783 intorc la Baneasa cred ca 449 e suspendat temporar. :roll:

 


Re: Accidente,incidente Gabi23

Axel wrote:
Am auzit la Jurnalul de Noapte de la Europa FM ca liniile 780 si 783 merg doar pana la Aerportul "Aurel Vlaicu". De restul liniilor nu s-a spus nimic.

Serios voi va faceti atatea probleme pentru ce? Uitati-va cat e ceasul  :lol:
De curiozitate m-am uitat la cat sunt ultimele plecari pentru liniile astea la care va faceti atatea griji si:
- Linia 335 ultima plecare de la Baneasa era teoretic la 23:10
- Linia 131 ultima plecare de la Baneasa era teoretic la 22:25
- Linia 449 ultimele plecari de la Presei teoretice la 21:35 si 22:30
- Linia 780 ultimele plecari de la Basarab spre A.H.C la: 22:20 si 22:50.
- Linia 783 ultimele plecari de la Unirii spre A.H.C la: 22:35 si 23:05.

Mare lucru nu mi se pare, repet, ce atata caz? Mai bine zis liniile de noapte ar trebui analizat ce si cum  :roll: .

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente,incidente Utilizator anonim

Liniile de noapte ? Sunt terminate mai mult ca sigur, merg cum apuca...

 


Re: Accidente,incidente macheta218

Au mers bine liniile de noapte.Tocmai am venit acasa cu N119 si N108.Din aceasta noapte N119 circula pe la depoul Victoria.

 


Re: Accidente,incidente Axel

In prezent linia 449 este suspendata temporar din cauza vremii. :!:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Accidente,incidente Dr2005

Viscol uternic, utilaje de deszăpezire slabe sau lipsă... dacă ar da o freză pe fiecare drum blocat şi să penduleze aia pe acolo s-ar rezolva problema. Evident, combinat cu oprirea vehiculelor ne-echipate corespunzător, mai ales a celor mari, care au tendinţa să derapeze şi să se pună de-a curmezişul drumului (că d'asta se blochează drumurile, că se pune câte un camion de-a latul şi nu mai au loc utilajele pe lângă el).

 


Re: Accidente,incidente DanCld

Aseara am stat 10 minute in plus in viscol intr-o statie de pe traseul lui 282 fiindca soferu' de pe #6273 a zis ca daca a inchis usile... pleaca! Si a plecat, evident. Nu comentez aspectul legal al problemei ci mai degraba pe cel uman  :|

 


Re: Accidente,incidente Axel

Axel wrote:
In prezent linia 449 este suspendata temporar din cauza vremii. :!:


Poza captata la stirile Realiatea TV in zona C.F.R. Balotesti (cap. linie 449) pe  D.N.1. :twisted:
DSC06426.JPG (80.79 KB; downloaded 5670 times)

 


Re: Accidente,incidente aztec

O gramada de nemultumiti in conditile in care se stia clar ce va fi afara.
Cineva blocat pe centura capitalei se plangea la realitatea TV ca sta de 18 ore pe centura intre magurele si jilava si ca a fost nevoita sa-si faca nevoile in masina. Cand a fost intrebata cat mai are pana acasa 3 KM. Fara comentariu.
Plus alte zeci de marturi. Insa daca stai si le asculti vei vedea cazuri asemanatoare. Alti ca nu ia ajutat nimeni, sau ca nu este politie sa ii intoarca din drum...(antena3) iar in acelasi cadru cu reporterul se vedea echipaj de politie in departare el spunand ca nu a vazut vre-un echipaj... etc...

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421898 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use