Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Jurnal de iarnă

459 posts, 131975 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente,incidente LArSON

OT: N-a vazut echipajul pt ca era cu spatele :D

 


Re: Accidente,incidente Der Hofmeister

Din cauza strazilor/drumurilor acoperite cu zapada:

- linia 162 circula pe traseul de baza numai intre Bd. Regiei si Cartier 16 Februarie
- linia 168 circula pe traseul de baza numai intre Piata Romana si Valea Argesului
- linia 421 circula pe traseul de baza numai intre Complex Apusului si Grup Scolar Industrial Auto

Sursa: PR RATB

 


Re: Accidente,incidente autob368

Hoffmeister wrote:
Din cauza strazilor/drumurilor acoperite cu zapada:

- linia 162 circula pe traseul de baza numai intre Bd. Regiei si Cartier 16 Februarie
- linia 168 circula pe traseul de baza numai intre Piata Romana si Valea Argesului
- linia 421 circula pe traseul de baza numai intre Complex Apusului si Grup Scolar Industrial Auto

Sursa: PR RATB

Linia 421 e cea mai tare  :lol:  :lol:  :lol:  si evident ca daca taxezi e la tarif de preoraseneasca  :evil:

 


Re: Accidente,incidente Axel

Hoffmeister wrote:
Din cauza strazilor/drumurilor acoperite cu zapada:

- linia 162 circula pe traseul de baza numai intre Bd. Regiei si Cartier 16 Februarie
- linia 168 circula pe traseul de baza numai intre Piata Romana si Valea Argesului
- linia 421 circula pe traseul de baza numai intre Complex Apusului si Grup Scolar Industrial Auto

Sursa: PR RATB


AU UITAT 163-ul. :roll:

 


Re: Accidente,incidente Gabi23

Pai nu-i aceeasi chestie ca pe traseul lui 163 se poate circula pana la Giulesti Sarbi. Pe Drumul Sabareni sunt problemele... adica in special in zona Magaziile 16 Februarie unde e ca naiba mereu iarna....

 


Re: Accidente,incidente dany

De dimineata pe linia 103 din 10 ture au iesit 4,iar 2 erau ramforsari,iar cand soferii au sunat la dispecerat sa ramana la munca pentru ce era jale cu calatorii,au fost instintati ca nu au primit dispozitie sa ramana si sa nu ramana :D .Bataie de joc la drumul mare cu RATB.246 din cate am auzit nu ar fii circula de dimineata,deoarece e jale pe Drumul Intre Tarlale.aflu noutati si revin cu informatii :D

L.E:246 nu exista azi in programul autobazei Titan.Drumul Intre Tarlale pare a fii blocat de tirurile care nu au mai fost lasat sa mearga pe A1,103 se limiteaza la penultima statie,din cauza nametilor si tirurilor de la ICME.

 


Re: Accidente,incidente 3mil

LArSON wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=59n_-IEaSnU
Bulldo vs. Autobuz.

:shock:  :|  Ai fost acolo? Cum s-a terminat si ce avarii a avut autobuzul?

 


Re: Accidente,incidente alex230ro

partea stanga geamuri sau ce e pe acolo franjuri,l-am vazut eu pe Grivitei la accidente usoare.chiar ma intrebam cum a lovit-o acolo,dupa ce am vazut filmuletul imi e clar.

 


Re: Accidente,incidente Gabi23

Deci 6210 este OUT pentru o perioada  :?. Prostie pura  :?...

 


Re: Accidente,incidente Der Hofmeister

Dorel cu excavatorul - mare idiot :evil:

 


Re: Accidente,incidente Chev Celios

Nu stiu ce a fost azi dar 253-ul a circulat mai bine ca pe vreme frumoasa :lol:  :lol:  :lol: De fapt cam toate liniile din Zona Titan au circulat foarte bine. Pana sa vorbesc cu un sofer de pe 253 am crezut ca sa a fost suplimentat parcul, insa se pare ca m-am inselat.

 


Re: Accidente,incidente Axel

Gabi23 wrote:
Deci 6210 este OUT pentru o perioada  :?. Prostie pura  :?...


Strada Baiculesti este mereu un pericol iarna pentru liniile 112,148,149. :!:  :twisted:

Liniile 131,335 au intors la Aeroportul Baneasa deoarece aleile de la Ikea sunt adevarate patinuare.
Linia 246 nu a circulat deloc.
Linia 311 se circula in conditii de iarna.

 


Re: Accidente,incidente 3mil

Chev Celios wrote:
Nu stiu ce a fost azi dar 253-ul a circulat mai bine ca pe vreme frumoasa      De fapt cam toate liniile din Zona Titan au circulat foarte bine. Pana sa vorbesc cu un sofer de pe 253 am crezut ca sa a fost suplimentat parcul, insa se pare ca m-am inselat.

Corect. Si eu am constatat la fel zilele acestea si la autobuze si la tramvaie. :) Probabil au intarzieri cumulate si trag tare sa recupereze.
Hoffmeister wrote:
Dorel cu excavatorul - mare idiot

Acuma depinde ce situatie a fost... Ca daca ,,Dorel" era acolo in acea pozitie inainte sa ajunga autobuzul acolo, cel din urma incercand sa se strecoare prin zapada, prin spatiul ramas in dreapta, atunci excavatoristul n-are nicio vina...
Axel wrote:
Liniile 131,335 au intors la Aeroportul Baneasa deoarece aleile de la Ikea sunt adevarate patinuare.

Unde mai exact au intors? In giratoriul de sub pasajul de la Ikea sau in intersectia de deasupra pasajului Baneasa?

 


Re: Accidente,incidente Axel

3mil wrote:
Chev Celios wrote:
Nu stiu ce a fost azi dar 253-ul a circulat mai bine ca pe vreme frumoasa      De fapt cam toate liniile din Zona Titan au circulat foarte bine. Pana sa vorbesc cu un sofer de pe 253 am crezut ca sa a fost suplimentat parcul, insa se pare ca m-am inselat.

Corect. Si eu am constatat la fel zilele acestea si la autobuze si la tramvaie. :) Probabil au intarzieri cumulate si trag tare sa recupereze.
Hoffmeister wrote:
Dorel cu excavatorul - mare idiot

Acuma depinde ce situatie a fost... Ca daca ,,Dorel" era acolo in acea pozitie inainte sa ajunga autobuzul acolo, cel din urma incercand sa se strecoare prin zapada, prin spatiul ramas in dreapta, atunci excavatoristul n-are nicio vina...
Axel wrote:
Liniile 131,335 au intors la Aeroportul Baneasa deoarece aleile de la Ikea sunt adevarate patinuare.

Unde mai exact au intors? In giratoriul de sub pasajul de la Ikea sau in intersectia de deasupra pasajului Baneasa?


La intersectia de la Pasajul Baneasa cum intoarce noaptea N113. ;)
Bd.Aerogarii si imediat stanga pe Sos.Bucuresti-Ploiesti, macar a fost nostalgie cu linia 131 din nou pe Bd.Ficusului. :|  :roll:

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421900 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use