Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Restaurarea Arcului de Triumf (2016)

123 posts, 51006 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Restaurarea Arcului de Triumf adila

Nici o miscare pe santier. Ce mincinosi, spuneau ca asteapta amortizorii sa vina nu stiu de unde. Oare primaria asta o fi capabila sa termine ceva la timp? Pana la urma n-ai ce sa le ceri, cum este societatea asa sunt si alesii.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf adila

A mai trecut o luna si ceva si nu s-a miscat nimic in acest santier care trebuia finalizat in martie 2015. Firea asta vorbeste gura fara ea. Cred ca nici nu stie unde este Arcul de Triumf. Ba da nici cand mai ai doi amortizori de instalat nu poti sa estimezi termenul de finalizare, asta este hotie pe fata. Asa, oricine poate fi primar: spui ceva acum si maine zici ca a aparut o problema si te sucesti, ca si pimarii anteriori de altfel. Proiectele la noi practic nici nu au termen de finalizare, sunt la voia sortii, intereselor de partid sau in functie de norocul contribuabililor.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf andrei11

Nu e vorba aia semnează ca primarul  :?:

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Adrian Rosca

Cred ca ati ratat o stire din 24 august:

Activitatea de consolidare a Arcului de Triumf este sistată de aproape două luni, pentru că Primăria Capitalei refuză să plătească peste un milion de euro pentru lucrări executate, a spus pentru ECONOMICA.NET Vasile Turcu, proprietarul Romconstruct, firma care se ocupă de restaurarea monumentului istoric.

http://www.economica.net/vasile-turcu-r...24342.html

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf adila

Asa e am ratat-o pe asta. Acum sunt mai linistit ca stiu ce este. Da oare nu era normal din partea lu' Firea, sa se intereseze mai intai si apoi sa iasa cu termene? Sau macar tacea din gura.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf adila

A mai trecut o luna. Parca vad ca iar nu sarbatorim Ziua Nationala cu defilare pe Kiseleff.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf survola

Sub noua primăriță blondă se pare că Bucureștiul va ajunge iar în Cartea Recordurilor - la capitolul datorii neplătite.
La pasajul de la Piața Sudului populația văd că tolerează bine această bătaie de joc, aici la Arc la fel, să vedem când se va tăia apa caldă și nu se va da căldură ce se va întâmpla.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf adila

survola wrote:
Sub noua primăriță blondă se pare că Bucureștiul va ajunge iar în Cartea Recordurilor - la capitolul datorii neplătite.
La pasajul de la Piața Sudului populația văd că tolerează bine această bătaie de joc, aici la Arc la fel, să vedem când se va tăia apa caldă și nu se va da căldură ce se va întâmpla.


Nu se intampla nimic.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Adrian Rosca

Lasa ca se muta paradele de 1 Decembrie in Voluntari, la nea' Pandelica  :twisted:

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf TibiV

Coreeeect !

Pe "bulevardul" de langa Catedrala... :lol:

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Sava_6115-6315

http://adevarul.ro/news/eveniment/gabriela-firea-spera-parada-ziua-nationala-romaniei-organizata-arcul-triumf-1_57f6a54c5ab6550cb8531641/index.html

Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a declarat, joi, că speră ca, de 1 Decembrie, lucrările de reabilitare de la Arcul de Triumf să fie finalizate şi să se poată defila de Ziua Naţională pe sub edificiu.
„Am preluat un contract controversat. Este vorba despre o asociere de firme de construcţii, Romconstruct şi UTI. Din nefericire, chiar liderul asocierii, Romconstruct are nişte probleme financiare. Are câteva conturi poprite şi nu mai poate să primească finanţare de la Primăria Capitalei. Am avut mai multe discuţii şi s-a schimbat practic componenţa acestei asocieri de construcţii. S-a găsit o soluţie. Cred că, până la sfârşitul anului, în ciuda conflictului deschis între consultant şi asocierea de constructori vom putea depăşi aceste impedimente şi să se poată defila de 1 Decembrie sub Arcul de Triumf. De fapt, obiectivul de investiţii este aproape gata. Se fac probe în acest moment”, a declarat, joi, Gabriela Firea la Digi24. Cu referire la construcţia unei săli polivalente în Capitală, Firea a arătat că, în acest moment, construcţia acesteia este blocată de o serie de probleme juridice. „Este vorba despre două companii, Strabag şi Astaldi. Până la urmă se va clarifica care dintre aceste companii va face lucrarea, şi se va da ordinul de execuţie. Sperăm ca într-o perioadă scurtă de timp să se întâmple acest lucru. Există termen curând, deci în câteva zile. Ar trebui ca, până la sfârşitul anului să se semneze ordinul de execuţie. Cu toţii ne-am dori să putem să inaugurăm, în acest mandat, o sală polivalentă”, a completat Gabriela Firea.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Adrian Rosca

Se fac probe? Oricum Firea nu are decat doua puncte pe agenda: RADET si RATB, in rest zero.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf florin

Da, dacă o să continuăm să subvenţionăm masiv RATB şi mai ales RADET, o să ajungem la zero investiţii. Cel mai bogat oraș din țară are cea mai ieftină giga-calorie, logic, nu? Probabil d-asta s-a și lungit termenul de execuţie la Piaţa Sudului, s-au amânat plățile.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf adila

E buna asta: se fac probe

Pomeni electorale = subventii

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422534 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use