Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1242 posts, 332072 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 89
 
 

📖 Pagination options
  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 ADY881

Referitor la bucuria copiilor de a se da cu sania, dealul nu va fi "desfiintat" din toate partile(doar partea sudica va fi ocupata), deci si copii iarna si oamenii vara vor avea unde sa se odihneasca.
in ce priveste ideea ca sala este inutila, nu sunt deacord, o asemenea sala ar putea atrage evenimente(exact in felul in care Arena Nationala ne-a ajutat sa obtinem dreptul de a gazdui meciuri din Cupa UEFA (sau cum se numeste chestiunea din 2020), iar de acolo vor veni turisti=> bani.
Referitor la salile in paragina din alte parcuri, habar nu am ce si cum se intampla acolo, dar este cert ca sala asta este mai buna din simplul motiv ca in ea poti sa organizezi evenimete 365 de zile pe an, adica nu mai depinzi de timpul de afara. Sunt sigur ca in timp investitia se va rascumpara.

 


Re: Sectorul 3 Saint666

Operatiunea "Zidul Berlinului" la intersectia Barajul Dunarii cu Liviu Rebreanu si noul trotuar/gard/parcare/slalom printre pomi pe langa Liceul Al. I. Cuza.
014.jpg (343.46 KB; downloaded 7923 times)
017x.jpg (416.25 KB; downloaded 7920 times)
018x.jpg (399.65 KB; downloaded 7921 times)

 


Re: Sectorul 3 Florinds

si mai este o mica mare problema: in locul bordurilor era gard viu, adica viu!!!
s-a scos si s-au pus ziduri.

 


Re: Sectorul 3 Costin

Acest pavaj cu dale rosii este pus pe un strat subtire de nisip asternut direct peste asfaltul vechi. Cel putin la Dristor asa se face. Din parti drenaj al apei, va dati seama ca la prima zapada/ploaie mare, o sa se scurga apa la vale cu tot cu trotuar, nu?

 


Re: Sectorul 3 Budy187

Sambata de la ora 12 se da un rendez vous in parcul IOR la derdelusul mare (acolo unde se vrea construirea salii multifunctionalte) pentru a protesta impotriva nesimtirii acestui jeg de om, Negoita

 



Re: Sectorul 3 Spadan

Sper ca am scris unde trebuie. Daca nu, corectati-ma.
Stie cineva istoria fostei "Livezi cu nuci" din zona Ozana-Fetesti unde acum e un ansamblu e vile?

 


Re: Sectorul 3 Costin

Am mutat discutia despre deszapezire in topicul corespunzator.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Doua cadre din zona Unirii, de azi.
Copilasul.
PU1.jpg (65.81 KB; downloaded 8336 times)
Happy... Hanukkah?
PU2.jpg (141.26 KB; downloaded 8342 times)

 


Re: Sectorul 3 Costin

Legat de prima poza: nu a fost declarat ilegal santierul ala?
Si de a doua: degeaba modernizam iluminatul public (chiar si cu stalpi strambi), daca raman cablurile alea atarnate asa. Mi se pare ingrozitor...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Ilegal sau nu (dar cum n-am sesizat nici o descriere a obiectivului pe vreun suport banuiesc ca ilegal), nu pare sa se opreasca la 3 etaje. Tare sunt curios cum se comporta aceasta strutocamila de circ (al foamei) la cutremur.  :twisted:
Cel mai amuzant aspect? Inspectoratul se Stat in Constructii este la doar o statie de tramvai distanta, in acel "Cathedral Plaza 2".  :lol:

 


Re: Sectorul 3 PinkyHog

Vedere dinspre Piata Salajan spre Trapezului.
2014-12-17 12.34.56.jpg (918.92 KB; downloaded 8234 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

De azi.
Inceputul bombei auto Vitan.
PICT719.jpg (58.25 KB; downloaded 8164 times)
PICT720.jpg (73.05 KB; downloaded 8156 times)
Turnurile CET Sud
PICT721.jpg (49.09 KB; downloaded 8154 times)
...
PICT722.jpg (83.59 KB; downloaded 8154 times)

 


Re: Sectorul 3 ByOnu

PinkyHog wrote:
Vedere dinspre Piata Salajan spre Trapezului.


Superb! :D Deci uite ca Negoita al II-lea poate sa transforme vizual, in bine, unele zone fara cine stie ce costuri. Ghivecele sunt o spalare de bani de pe vremea lui Negoita I, daca nu ma insel, iar din ce imi amintesc acestea au fost abandonate peste tot prin sector -- Negoita II le-a adunat pe toate, le-a vopsit si a plantat ceva in ele, nu doar pamant. Poate face la fel si cu cele de pe Nerva Traian. :D

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 89
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421605 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use