Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord

254 posts, 82130 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 19
 
 

📖 Pagination options
Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Aron

24.03.2012

DSCN1717.JPG (256.59 KB; downloaded 4030 times)

DSCN1718.JPG (299.04 KB; downloaded 4032 times)

DSCN1719.JPG (282.39 KB; downloaded 4031 times)

DSCN1720.JPG (300.96 KB; downloaded 4028 times)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Dr2005

L-au început la timp ca să fie gata înainte de alegeri. Am ajuns să-mi fie silă de Oprescu.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord George

Dr2005 wrote:
L-au început la timp ca să fie gata înainte de alegeri. Am ajuns să-mi fie silă de Oprescu.


In sfarsit!  ;)

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord ByOnu

Sinele respective au fost schimbate de curand?! N-am mai vazut in viata mea linie asa dreapta in GdN... :o

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord vancouver

Din cate stiu liniile 1,2 si 3 s-au schimbat de mai de mult, parca prin 2000-2004. A fost - ca de obicei - o chestie care a durat mai multi ani.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord George

@vancouver: corect, a durat chiar mai multi ani, sa schimbe niste traverse si niste sine si sa inalte 2 - 3 peroane. A fost incredibil. Pacat insa ca nu au continuat si nu au facut asta cu toate peroanele si, mai ales, cu zona de macazuri si sine de la iesirea din gara, care este terminata (linia modernizata se termina cu cateva sute de metri inainte, trebuia sa aiba si ai nostri bunul simt sa puna un banut pentru a duce totul pana la capat).

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord ByOnu

Dar de peronul ala neterminat 'in trepte' ce ziceti? M-am impiedicat odata de ala si m-am ales cu o julitura de toata frumusetea..., deci n-o sa-l uit prea curand.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Nightwolf

Mokele wrote:
Va exista o copertina ca sa nu le ploua/ninga ? Este paza lor prevazuta pe undeva ?


Paza e bonus ... pt asta exista toate firmele ce au in componenta numelui sintagma CPP sau GUARD sau PROTECT ...

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Aron

S-a avansat destul de mult cu lucrarea.....si azi erau muncitori si lucrau de zori...revin maine cu poze

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Aron

Pozele de azi

DSCN1763.JPG (285.55 KB; downloaded 3531 times)

DSCN1764.JPG (265.43 KB; downloaded 3567 times)

DSCN1765.JPG (266.45 KB; downloaded 3533 times)

DSCN1766.JPG (276.08 KB; downloaded 3527 times)

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord rosetti61

Toate bune si frumoase, dar dupa ce termina cu "covorul fermecat", isi vor da seama ca trebuie se se apuce de gard...  :twisted:

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord subway guru

Ce treaba ai cu gardul???
Ca asa gard 'hidos' n-ai mai vazut de cand mama te-a facut!
E 'monoment'...se propune la patrimoniul UNESCO... 8-)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Utilizator anonim

Trebuie sa inteleaga toata lumea ca trotuarul ala este o particica de modernism intr-o gara care arata ca acum cateva zeci de ani, doar ca mai rau, unde inclusiv materialul rulant este tot cel de acum zeci de ani, doar ca modernizat, singurele lucruri cu adevarat moderne isi fac aparitia odata pe an la Zilele Feroviare.  :roll:

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord andrei11

Eu nu pot totusi sa inteleg ce legatura este intre statia de tramvai si trotuar, adica sa deduc ca in momentul in care trotuarul se defecteaza / intra in revizie programata, statia de tramvai se va suspenda ? Bine, se subintelege, statia este permanent suspendata, ca e la 5 metri deasupra pamantului. Poate-mi explici, ca eu unul nu ma prind ! Si iarna care tocmai a trecut am avut mare nevoie de ea ( de statie ), numai eu stiu cate injuraturi a luat !
Nu mai pui la socoteala ca trotuarul asta formidabil nici nu va ajunge la GdN propriuzis, se va opri la circa 400 metri de "zona garii".
E clar sifonare de bani, imi pare rau !

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 19
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421774 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use