Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 2

464 posts, 162521 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 34
 
 

📖 Pagination options
  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 Mircea G

Care este faza cu oamenii amariti ??? In fine , daca nu pricepeti , imi cer scuze ! ;)

 


Re: Sectorul 2 Marian Sirbu

Mircea G wrote:
Care este faza cu oamenii amariti ??? In fine , daca nu pricepeti , imi cer scuze ! ;)


Ne-ai "infrant" ! Cel putin pe mine. Mesajul a fost, recunosc, ermetic pentru mine...

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 ADY881

Am o intrebare de cine sau de ce, ţine artera Barbu Vacarescu, asa sa intamplat ca pasajul inutil Pipera e gata de mult, insa beculeţili de pe stalpi nu beculesc, si e intuneric ca in Africa, asa ca nustiu cui ar trebui sa ii fie rusine(lui Ontanu, Chiliman sau poate lui Oprescu), dar e cert ca e osituatie jenanta.

 


Re: Sectorul 2 Costin

Tot iluminatul public e la PMB...

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 ADY881

Deci tot Oprescu e devina si de faptul ca nu era/nu exista lumina in pasajul Obor?

 


Re: Sectorul 2 Costin

Teoretic... dar serviciul de iluminat public e delegat catre Luxten, deci nici un angajat al primariei nu schimba efectiv becuri in oras...

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 ADY881

Am trecut ieri pe Barbu Vacarescu, pe langa celebrul pasaj rutier INUTIL Pipera, si ce sa vezi pe Barbu Vacarescu, iarasi este intunerc ca in Africa. Domnilor de la LUXTEN, cum ar fi spus cineva din cartierul meu, "Mai lasati-o in sange", CAT TIMP A TRECUT DE PE TIMPURILE CAND SANTIERUL PASAJULUI INUTIL A FOST INCHIS, e atat de complicat, sa trimiteti un echipaj care sa bage cablu in priza?
Domnule primar GENERAL (grad militar) Ontanu, va rog eu sa interveniti in caz si sa le aratati domnilor de la LUXTEN, ca trebuie sa se ocupe cu munca sa, nu doar sa incaseze banii cetatenilor din sectorul 2.

PS bine CA CAnd at-i fost sunati de PRIMARUL GENERAL Traian Basescu(sa ce era el atunci), at-i angajat fiica dumnealui (EBA) imediat, insa sa va ocupati cu indatoririle voastre directe(sa pastrati strazile orasului iluminate), sunt din cate vadFACULTATIVE.

 


Re: Sectorul 2 Serban

Sa stii ca daca strigi pe toate topicurile ca pasajul e inutil, nu inseamna ca devine adevarat.  :lol:

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 ADY881

Pai zimi tu ce a rezolvat pasarela asta?

 


Re: Sectorul 2 Costin

Discutia nu are sens sa fie reluata, pentru ca nu e locul ei aici si pentru ca tot ce era de lamurit, s'a lamurit. A insista pe o idee devine agasant. La fel si abuzul de culori, fonturi mari si caps lock. Daca eram pe forumul lui Oprescu intelegeam frustrarile, dar aici, noi, cu ce suntem vinovati si pentru ce trebuie sa suportam mesajele tale excesiv de colorate si ilustrate adesea cu excesiv de multe imagini?

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 ADY881

Despre Luxten si NESIMTIRE
Tovarasii de la Luxten tot incaseaza bani fara sa isi indeplineasca functiile, am si o dovada foto:



PS pana si str.Gara Herastrau si sos.Fabrica de Glucoza sunt iluminate, care sunt niste strazi laturalnice, presupun ca e in regula.

 


Re: Sectorul 2 ByOnu

Lasa ca o sa se modernizeze si portiunea aia oricum. In 2015 nu cred ca mai scapa. :twisted:

 


Re: Sectorul 2 florin

ADY881 wrote:
Despre Luxten si NESIMTIRE
Tovarasii de la Luxten tot incaseaza bani fara sa isi indeplineasca functiile, am si o dovada foto:



PS pana si str.Gara Herastrau si sos.Fabrica de Glucoza sunt iluminate, care sunt niste strazi laturalnice, presupun ca e in regula.


Eu zic să suni la ei înainte să faci acuzaţii nefondate. De fiecare dată când am sunat ori s-a rezolvat în câteva zile ori mi s-a comunicat că problema este de la Enel şi le-au sesizat problema. Doar că la Enel a durat câţiva ani să schimbe un cablu buşit.

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 ADY881

ByOnu wrote:
Lasa ca o sa se modernizeze si portiunea aia oricum. In 2015 nu cred ca mai scapa. :twisted:

Am stat un an in intuneric, mai stam cativa :lol: . Deja prevad ca vor moderinza ca dublu sens, dupa isi vor aduce aminte ca trebuia sa fie sens unic si linia de tramvai trebuia mutata spre Sky Tower  :lol: .

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2292 forum members have written 421600 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use