Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2013)

181 posts, 46922 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. survola

Serban wrote:
La intersectia cu Nordului nu-mi dau inca seama cum va fi. In orice caz, nu va fi un giratoriu. Exista posibilitatea sa se interzica virajul la stanga pe Nordului, oare?!


Poate daca se face sens unic pe portiunea aceea din Sos Nordului, spre intersectie...

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Mircea G

Nu se poate face sens unic nicaieri acolo in zona , nu are cum .
Pe toata portiunea cu trotuarele ingustate , trebuie montate obligatoriu garduri de protectie .
sa vedem ...

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Iulika0069

Avand in vedere ca ai un sens giratoriu la nici 300m, unde poti intoarce in siguranta, nu vad de ce inca mai ai voie sa faci stanga de pe Nordului..

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Mircea G

Iulika0069 wrote:
Avand in vedere ca ai un sens giratoriu la nici 300m, unde poti intoarce in siguranta, nu vad de ce inca mai ai voie sa faci stanga de pe Nordului..
Unde exista sens giratoriu ???? :shock:

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil andrei11

La "nasture"
sens 1.jpg (245.12 KB; downloaded 2836 times)
sens 2.jpg (100.46 KB; downloaded 2836 times)

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Mircea G

Cineva nu intelege nimic sau nu stie orasul , si nu cred ca eu sint ala !
Cind vorbim de stinga spre Nordului este clar ca singura directie  este " din oras " spre Nordului si daca ai trecut de intersectia de la ambasada Chinei , nu ai unde sa te intorci decit poate in balarii , ca nu exista alt giratoriu . Acum este clar ?
Deci nu exista giratoriu , nu se va face interzis stinga .

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Costin

Se interzice virajul stanga dinspre Nordului spre Pipera. In acest caz e util giratoriul... Stanga dinspre centru spre Nordului cred ca ramane permis (asa se prefigureaza insulele).

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Mircea G

cos wrote:
Se interzice virajul stanga dinspre Nordului spre Pipera. In acest caz e util giratoriul..............

Nici stinga dinspre Nordului spre Pipera nu se va intezice ca asta ar insemna ca toata zona nu are iesire ....
Intersectia cu Nordului va ramine normala fara interdictii de viraje .
PS. Cind se va face strapungerea Nordului / Elena Vacarescu mai vedem ce si cum !

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Costin

Se interzice ca au pus o insula in mijlocul intersectiei, orientata spre dreapta  :roll:

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Serban

Eu nu cred ca a fost vreodata permisa stanga de pe Nordului. Nu au existat benzi de asa ceva, ba mai mult, intr-un timp scuarul imaginar din intersectie era hasurat. Banda exista doar spre dreapta.

Cat despre stanga spre Nordului, nu cred ca e cazul, am mai trecut si m-am uitat si nu pare sa fie asa ceva.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil misterr

Nightwolf wrote:
Am incercat sa aflu ceva despre aceasta lucrare ... nimeni nu stie nimic... parca nu ar exista!! :mrgreen:
Am reînceput azi dimineață serviciul și am trecut prin zonă. Ce pot să spun este că la 7 dimineața se lucra în plin. Mai exact Tehnologica Radion și Luxten, din ce am văzut din mers.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Serban

Serban wrote:
Eu nu cred ca a fost vreodata permisa stanga de pe Nordului. Nu au existat benzi de asa ceva, ba mai mult, intr-un timp scuarul imaginar din intersectie era hasurat. Banda exista doar spre dreapta.


M-am uitat si pe google earth si e semn de obligatoriu la dreapta. Deci virajul la stanga de pe Nordului este interzis.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Mircea G

Imi pare rau dar semnul este pus dupa intersectie cu mult .... Cind ajungeai la intersectie din Nordului , sa faci stinga , nu exista NIMIC . Mai studiati harta... ;)

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Serban

Ok, DAR:

- tocmai de aceea nu exista niciun semn acolo, pentru ca acolo nu exista o intersectie. Semnul apare 50 de m mai incolo, pentru ca abia acolo se intersecteaza drumurile si e obligatoriu dreapta.
- acolo unde spuneti nu exista nici semn de interzis la stnaga nu exista nici semn care sa reglementeze prioritatea in asa zisa intersectie. Deci cine are prioritate?
- nu exista marcata decat o banda pentru dreapta. Nu a fost marcata niciodata vreo banda de stanga.
- dinspre giratoriu pana la intersectia cu Nordului este dunga dubla continua, care, in dreptul intersectiei, este punctata doar 1, pentru cei care fac stantga, iar cealalta ramane continua. Din pacate marcajul nu se mai vede, si chiar si pe street view era nerefacut. LE: daca te uiti atent, se vede pe google.
- zona centrala a fost intr-un timp hasurata
- daca va uitati pe street view pe norc.ro , unde imaginile sunt mai vechi decat pe google street, o sa vedeti ca in mijlocul pietei era si un semn de ocolire pentru cei care veneau spre Nordului. Ca pozitinionare ar fi fost in mijlocul unei eventuale benzi de stanga. Nu cred ca se punea un obstacol in drum daca se putea vira la stanga.

Eu nu cred, dupa toate argumentele de mai sus, ca acolo este permis la stanga.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2300 forum members have written 422548 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use