MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Orizont-Favorit

298 posts, 101010 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Orizont-Favorit survola

Un topic deschis cu doua luni prea devreme.

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit andrei11

Bârfe sezoniere :
Mai tinem deschis topicul sau punem lacat, eventual îl  trecem la subiectul de lucrari abandonate ?
In 8 Noiembrie 2013 mai pe la pranz spre seara a aparut un comunicat cum ca de Craciun Varvara o sa fie la Favorit. Poate e acolo, dar pe alta ruta, la minus 30 metri.  :evil:

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit Slasher1985

@andrei11

Probabil ca in curand se va incepe lucrul si aici, sa avem putina rabdare, mai trebuie sa treaca Anul Nou pe rit vechi, etc. Ceea ce e ciudat este ca aveam impresia ca pe forumul acesta nu voi intalni niciodata greseala gramaticala legata de scrierea cuvantului "sau" ca "s-au". Corecteaza repede pana nu vad si altii. :?

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit thor5

Slasher1985 wrote:
@andrei11

Probabil ca in curand se va incepe lucrul si aici, sa avem putina rabdare, mai trebuie sa treaca Anul Nou pe rit vechi, etc. Ceea ce e ciudat este ca aveam impresia ca pe forumul acesta nu voi intalni niciodata greseala gramaticala legata de scrierea cuvantului "sau" ca "s-au". Corecteaza repede pana nu vad si altii. :?

Pai cam asa e. Tot anul e plin de sarbatori. Dupa Craciunul vechi, vine Anul Nou Chinezesc, apoi Martisorul, apoi Pastele, apoi vacanta de vara, Inaltarea, Sf. Maria, Sf. Mina, apoi iar Craciunul!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Orizont-Favorit 133 313

andrei11 wrote:
Bârfe sezoniere :
Mai tinem deschis topicul sau punem lacat, eventual îl  trecem la subiectul de lucrari abandonate ?
In 8 Noiembrie 2013 mai pe la pranz spre seara a aparut un comunicat cum ca de Craciun Varvara o sa fie la Favorit. Poate e acolo, dar pe alta ruta, la minus 30 metri.  :evil:

Craciunul este in fiecare an...  :D

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Orizont-Favorit 133 313

Nimic aici? Trist...
Uite asa incearca autoritatile sa ne dreseze sa nu ne mai dorim lucrari, santiere... Parca si vad promisiuni de campanie cu "nu voi sapa orasul", "nu voi suspenda traficul pe bulevarde 15 ani". Si pariez ca or sa si prinda.

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit dinudr

Salutare si un An Nou fericit tuturor participantilor la acest forum,
intelesesem ca Varvara va pleca spre Favorit la data de 8 ianuarie( de ce nu pe 2 sau 3 nu inteleg,dar,ma rog) ,dar constat cu stupefactie ca nu s-a intamplat asa. Invocarea Sarbatorii Sf Ion nu prea sta in picioare, in fond calendarul religios ortodox e plin de sfinti, ce ar iesi daca i-am serba pe toti?
Efectiv,ce s-a intamplat, nu mai sunt bani ( oficialitatile spuneau ca banii sunt din fondurile nerambursabile ale Uniunii Europene) sau care este problema?
Sa inteleg ca in luna ianuarie nu va pleca nici un TBM?
Mai mult, vad ca nimeni nici macar nu mai avanseaza o data de reluare a lucrarilor, de parca ar fi un proiect abandonat.
Astept cu interes un raspuns.
Multumesc

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit Robert24

No money, no Varvara...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Orizont-Favorit 133 313

No money, no drama...  :lol:

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit George

De ce no money? De unde rezulta? Trebuie sa ghicim?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Orizont-Favorit 133 313

Esecurile nu se trambiteaza ca succesele..., nu?

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit George

Poate ar fi mai eficace sa se trambiteze. In primul rand, pentru transparenta. In felul acesta comunitatea de pe forum poate genera presiune publica asupra decidentilor sa reia finantarea. In al doilea rand, se previne zvonistica inutila, direct proportionala cu opacitatea celor implicati intr-o lucrare publica, pe banii nostri.

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit radudd

Cand ziceam ca exista interese, inclusiv a celor care postau de zor foto, informatii, etc. si ne tineau "in priza" online, mai, mai sa-mi iau una peste IP  ;), dar nu-i timpul pierdut nici acum  :lol:.
Acum, pauza, mare pauza, precis nu mai este motiv (a se citi finantare) pentru astfel de activitati, asa ca toti cei care contribuiau cu informatii, au luat si eu o pauza, ceea ce mi se pare corect, doar nu-i munca patriotica aici.
Ia sa iasa unul dintre cei mentionati sa zica verde-n text / topic, care e (ne)miscarea.

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit George

@radudd: nu spunem acelasi lucru. Tu faci niste insinuari superflue. Nu e nimeni "obligat" sa-ti dea tie sau mie informatii, totul pe acest forum e benevol. Eu am spus doar ca ar fi bine sa se abordeze si subiectul finantarii pe 2014.
Asadar, mai usurel, nu cred ca e cazul ca nou venit sa emiti prea multe pretentii (si nici ca "vechi venit"  :lol: ).

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422379 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use