Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 5

342 posts, 142970 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 25
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 5 MikeT

Baietii continua lucrarea. Pare-mi-se chiar cu puscariasi. Sunt curios ce iese. Betoanele de pe teren sunt tot acolo.

 


Re: Sectorul 5 TibiV

Mie Google Maps imi spune ca este in sectorul 5.

Intersectia Bvd. Regina Elisabeta cu Schitu Magureanu



Frumos, nu ?...



... chiar pe coltul cu Gh. Lazar


 


Re: Sectorul 5 abc_XC

Este irelevant sectorul, daca pe bulevard circula RATB (si circula) acesta se afla in administrarea Primariei Municipiului Bucuresti. Cred ca dezastrul este vizibil si din biroul primarului general, care se afla la cateva cladiri distanta  :mrgreen: . Pozele astea chiar ar merita trimise la PMB.

 


Re: Sectorul 5 andrei11

Chiar asa, asta e una din anomaliile Bucurestiuliui, Sectorul 5 are pe teritoriul sau 2 ( două ) primarii :  Primaria proprie si Primaria Generala.   :mrgreen:

 


Re: Sectorul 5 misterr

Adică PMB plătește impozit la PS5?

 


Re: Sectorul 5 TibiV

:lol:  :lol:  :lol:
La asta nu m-am gandit !...

Dar vine si intrebarea doi: PS5 isi plateste singura impozit pentru cladirile primariei ?!...

 


Re: Sectorul 5 abc_XC

Am trecut azi prin zona si am observat ca trotuarul a fost reparat pe coltul cu Liceul Lazar, unde semnala TibiV problema.

 


Re: Sectorul 5 MikeT

Pana la urma se mai ridica parapetii de beton de pe terenul Academiei Romane, de pe Calea 13 Septembrie? Ca infrunzesc boschetii si iar nu le mai vede lumea cativa ani.

 


Re: Sectorul 5 alchimistul

De circa 1 saptamana s-a desfiintat parcarea de pe banda 1 de pe 13 Septembrie, cel putin intre Marriott si Panduri. Nu am fost mai departe, intre Panduri si Trafic Greu, sa vad daca s-a desfiintat si acolo. Inca este ambuteiaj dupa-amiaza, insa presupun ca s-a mai scurtat putin coada care de obicei incepea de la intersectia str. Izvor cu bd. Hasdeu.

 


Re: Sectorul 5 ByOnu

Dar.. cum au reusit?

 


Re: Sectorul 5 alchimistul

Pai in fiecare dimineata vad o doamna politist in zona :)

 


Re: Sectorul 5 Florinds

Degeaba... La ora de varf Piata Arsenalului este complet blocata, chiar si dupa eliberare. Cei de pe 13 Septembrie mai trec cum mai trec, desi raman pe loc destui avand verde, insa cei care vin de pe Strada Izvor apuca sa treaca doar daca blocheaza intersectia...
Sunt mult prea multe masini in trafic...

 


Re: Sectorul 5 andrei11

Punct de observatie << la inaltime >>. Terasa Spitalului Municipal, asa, pe la ora 19,00. Azi data de mai sus,  :D
Punct d eobservatie Municipal.jpg (78.82 KB; downloaded 5912 times)

Alt punct de observatie ( PSS Eroii Sanitari ). Prietenii stiu de ce !
Punct de observatie ( 2 ).jpg (109.42 KB; downloaded 5911 times)

Aproape de << Derby >>, o santinelă  :o
Santinela.jpg (115.4 KB; downloaded 5911 times)

 


Re: Sectorul 5 WT_fan06

Sursa+stirea completa: http://www.b365.ro/primaria-sectorului-...57233.html

Primăria Sectorului 5, buget de peste 9 milioane pentru Centenarul Marii Unirii. PROIECTE INEDITE
"Grafitti istoric" pe şcoli, amplasarea unei statui a Ecaterinei Teodoroiu sau cea a unui dac, realizarea unui mozaic din piese lego reprezentând momente istorice, în holul Palatului Parlamentului, şi care să intre în Cartea Recordurilor, dar şi prezentări de modă şi un calendar istoric "care să se constituie într-un veritabil manual de istorie" şi înfiinţarea Orchestrei Naţionale a României sunt propuneri ale Primăriei Sectorului 5 pentru celebrarea Centenarului Marii Uniri, conform unui proiect de hotărâre aflat pe ordinea de zi a şedinţei de marţi a Consiliului Local Sector 5. Bugetul total alocat este de peste 9 milioane de lei.

"Proiectul se doreşte a fi un prilej de interacţiune şi construire a legăturilor în comunitate. Ne dorim să aducem împreună 5.000 de copii şi cetăţeni ai Sectorului 5 din toate categoriile socio-profesionale, de toate vârstele, astfel încât să reconstruim împreună momente memorabile din istoria României. Vom rememora împreună cele mai semnificative momente din istoria României şi vom sublinia apartenenţa la comunitate şi mândria de a fi locuitor al Sectorului 5", se arată în descrierea unuia dintre proiectele propuse de Primăria Sectorului 5, prin Centrul Cultural şi de Tineret "Ştefan Iordache", pentru Programul Naţional de Aniversare a Centenarului Marii Unirii.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 25
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421608 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use