MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Taberei

393 posts, 135050 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 29
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

@sab & all
Indiferent de cine e 'angajatorul', toata viata am lucrat numai si numai pentru...tara mea/a noastra!
O fi poate 'o declaratie patetica si demodata', dar asta e si nu concep altceva...e chestie de principii de viata si de etica profesionala...ca sa fim bine intelesi!
Daca onoare nu e...nimic nu e!...dar sa nu alunecam in Catavencisme...
:ugeek:

 


Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

@sab
Problemele 'rezolvate' in justitie sunt neeligibile la rambursare...ceea ce nu convine nimanui!...nici tie, nici mie, nici noua, nici bucurestenilor, nici Mrex, nici Astaldi, nici MT, nici lu' guvernoiu', nici lu' propagandoiu, si mai ales nici interesului national si nici nimanui!
Acum e mai clar?
:ugeek:   :twisted:
Calea asta duce spre nicaieri... :o
E doar paguba curata pentru toata lumea... :mrgreen:
Inseamna ca doar 'turcul'/romanul plateste...de unde nu are!
:oops:
Sper ca am explicitat destul, restul sunteti destul de inteligenti sa pricepeti si singuri... 8-)
Pe de alta parte, prost nu e cine cere, e firesc ca Astaldi sa ceara 'pe de trei' si la pret si la durata, prost e doar cine da cat se cere...dar asta nu inseamna ca Astaldi nu are si el partea lui de 'dreptate'... :idea:

 


Re: Interstatia DT34-Parc andrei11

Hai ca mai sunt vreo 420 metri si ne calmăm  :!:

 


Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

Sau abia atunci avem motiv sa ne iritam?
8-)

 


Re: Interstatia DT34-Parc laur_visan

Subway din ce am citit si din informatii un TBM nu se poate opri in pamant.Decat daca solul este asigurat sau in spatele peretelui mulat din statie cum s-a mai intamplat.In Bucuresti majoritatea solului este nisipos si plin de apa,este la Parc un mediu propice sa opresti TBM inainte de statie si sa se astepte poate 4-6 luni sa faci incinta statiei?

 



  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc 133 313

Mda... sa ne spuna mama omida cum este cu transportul local de interes national. Ca eu nu pricep.

 


Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

laur_visan wrote:
Subway din ce am citit si din informatii un TBM nu se poate opri in pamant.Decat daca solul este asigurat sau in spatele peretelui mulat din statie cum s-a mai intamplat.In Bucuresti majoritatea solului este nisipos si plin de apa,este la Parc un mediu propice sa opresti TBM inainte de statie si sa se astepte poate 4-6 luni sa faci incinta statiei?

Ca sa poata stationa un timp mai indelungat ar trebui tratat si consolidat terenul ca sa nu se scufunde dihania sub propria greutate, plus alte lucruri 'secundare' dar importante...si totul=bani...

 


Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

Pentru politichie avem cafeneaua, acolo nimic nu e restrictionat... :idea:
...dar nici nu baga cineva in seama...

 


Re: Interstatia DT34-Parc Costin

Iar am sters off-topic-ul.

subway guru wrote:
Pentru politichie avem cafeneaua, acolo nimic nu e restrictionat... :idea:
...dar nici nu baga cineva in seama...

nici chiar nimic restrictionat...

 


Re: Interstatia DT34-Parc laur_visan

Peretele mulat din fata Filofteei este spart deja de joi.Sunt sanse ca de data aceasta la vedem ambele TBM-uri la lucru?

 



Re: Interstatia DT34-Parc survola

Varvara a ajuns azi la 76% din drumul până la Parc.
Dacă avem puţintică răbdare aflăm solutia :-)

 


Re: Interstatia DT34-Parc laur_visan

Solutia?Pai care sa fie alta,decat ca o vom vedea pe Varvara tocmai la Romancierilor.Argumente:instalatia Kelly a fost demontata dinaintea plecarii Varvarei,macaraua celor de la Foretis dupa.La Parc nu s-au facut lucrari de stabilitate si consolidare sol pt oprirea TMB-ului acolo.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 29
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422381 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use