Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Filme cu traficul din București

16 posts, 5620 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Filme cu traficul din București Radu Stanescu

M-am gandit ca v-ar placea sa vedeti ce am reusit sa filmez zilele astea prin capitala. O sa mai filmez si o sa va tin la curent. Pana acum am un film de marti dimineata la ora 8:

http://btrafic.blogspot.com/2010/02/traf ... -am.html

si unul facut joi la ora 9:

http://btrafic.blogspot.com/2010/02/traf ... -am.html

A se observa gropile care sunt foarte numeroase. Nici nu ai cum sa le eviti.

Voi reveni si cu alte filme. :D

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti telvanni

Imi place ideea ta, o filmare spune multe. Am, daca-mi permiti, cateva sugestii care dupa parerea mea ar face-o si mai interesanta, si tine totul de editarea filmarii: la inceputul filmului ar fi bine sa scrie undeva traseul (romana - aeroport otopeni). Apoi, pe tot parcursul filmarii sa apara un cronometru (start la o:oo....pana la final). Cand stai la semafor, de exemplu, dai pe ffd. ptr a scurta. Din cand in cand sa scri pe ce strada esti (daca poti chiar pe toate). Tot la inceputul filmuletului sa spui ora de plecare si ziua din saptamana.
Eu daca as fi avut toate aceste informatii mi-as fi facut o idee mai precisa despre traseu. Succes!

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Radu Stanescu

Da, am multe idei momentan, unele dintre ele enumerate chiar de tine. O sa le pun cap la cap si urmatoarele filme vor fi imbunatatite. Astea sunt primele filme, mai mult teste... :P

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Gabi23

Felicitari, asteptam cu interes urmatoarele filmulete    :). O idee excelenta  ;).

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Radu Stanescu

Un nou film. Filmat sambata, la ora 14. Trafic relativ lejer, oricum mi-a placut ca era vreme frumoasa. Sper sa va placa si noile modificari:

Traficul din Bucuresti ora 14 sambata

Vor urma si altele.

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti telvanni

Imi plac noile modifica dar...parca ar fi un tarif pe care trebuie sa-l platesti pentru fiecare cuvand. Da si tu mai multe detalii...ca nu deranjeaza.

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Radu Stanescu

@telvanni Nu mi-a placut niciodata sa umplu un film cu multe cuvinte. Pana la urma o imagine face cat 1000 de cuvinte. Am sa scriu in descriere mai multe detalii.

Azi am reusit sa filmez 2 masini care habar nu aveau ca trebuie sa se asigure cand pleaca de pe loc, iata ce a iesit:

Cum se pleaca de pe loc

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti telvanni

Strada e sens unic si are 2  benzi. Pe portiunea de inceput a strazii ambele benzi erau libere (ce execeptia celui cu avariile puse) si tu erai pe undeva printre cele 2 benzi....deci skoda nu avea treaba cu tine. Nu s-a asigurat, ce-i drept, dar nici tu nu aveai ce cauta pe juma din banda aia (cum nici el nu avea voie sa opreasca acolo).
Al doilea caz e nesimtire tipica posesorilor de masini mari. no comment.

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Radu Stanescu

Eu veneam pe prima banda, pentru ca aveam masina in stanga. Deci eu eram nevoit sa-l ocolesc pe ala cu Skoda.

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Radu Stanescu

Joi a trebuit sa ies putin din Bucuresti pe A1. Iesirea spre autostrada e jale. Insa autostrada se mentine bine cel putin la inceput.

Iesirea din Bucuresti dupa bombardamentul cu zapada

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Filme cu traficul din Bucuresti Utilizator anonim

Iuliu Maniu era facut praf cel putin intre autogara Militari si A1 de ceva timp si observ ca fata de alte locuri aici au decopertat si asflateaza cam tot, nu carpesc.

P.S. Vezi ca ai scris Ploiesti in loc de Pitesti  ;)

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Radu Stanescu

Nu stiu ce mi-a venit cu Ploiesti  :lol: De obicei nu le incurc  :D  Sunt cu gandul la drumul de munte....  :oops:

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Radu Stanescu

Saptamana aceasta s-a reinceput lucrul la pasajul Lujerului. Oamenii au adus utilaje si au adus chiar si o ghereta la intrarea in pasaj. Iata cum arata:

Pasajul Lujerului

 


Re: Filme cu traficul din Bucuresti Radu Stanescu

Sambata ora 11 dimineata. Destul de liber... Drumurile din jurul Pasajului Basarab se deterioreaza pe zi ce trece. Se vor asfalta inainte de deschiderea Pasajului? Eu nu prea cred.

Traficul in Bucuresti ora 11 sambata - Orhideelor - Militari

Toate bune,

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421605 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use