MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari

502 posts, 166106 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor andrei11

E o parere strict personala.
Daca ai pune prima poza si ultima ar fi suficient.
Nu te lua dupa mine, repet, e o parere strict personala.

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor Montania

andrei11 wrote:
Daca ai pune prima poza si ultima ar fi suficient.
Nu te lua dupa mine, repet, e o parere strict personala.

Nici o problema, am facut gif-ul mai mult de test, nici eu nu sunt super incantat. Pe viitor o sa pun poate cadre sau gifuri mai interesante...

Adrian Rosca wrote:
Ce se face acolo, deszapezire?

S-a facut si o dezapezire fireste, si cred ca diverse pregatiri pentru continuarea sapaturii, miscari de utilaje, etc. Nu stiu ce, si de ce, au basculat in PSS, mai ales ca banuiam ca o sa continue sapatura ca e si fostul canal de termoficare de rezolvat cumva... o sa vedem in zilele urmatoare. Banuiesc ca odata intrate reparatiile de la Derby pe un curs normal, o sa lucreze mai sustinut la PSS.

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor Costin

Ba mie imi place (ca tot suntem la "pareri personale") :)
O asemenea animatie ar fi foarte interesanta cand exista progrese mari si vizibile de la prima pana la ultima imagine din animatie, daca ai surprinde un asemenea moment, ar fi perfect si memorabil...

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor florin

Și mie îmi place, dar ar merge un pic mai lentă animația, abia îmi dau seama care e începutul și sfârșitul.

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor cris_m

Aceeasi parere cu Costin si Florin. :)

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor Montania

Astazi. Referitor la gif-uri, problema e ca limita ptr upload este de 2MB per imagine si ce vedeti acum are aproape 2MB. Deci din pacate gifuri mai lungi, sa zicem un timelapse de 1 saptamana, trebuie sa le pun in alta parte si aici numai link  :cry:
6Ian2016_PSS.gif (1.97 MB; downloaded 3919 times)

 



Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor Costin

Poti folosi flickr sau imgur si incluzi imaginile cu totul in mesaj, nu doar link...

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor cris_m

Vorba lui Costin... vezi ca la M4 a facut ceva de genul Adrian Rosca cand s-a adus o scara rulanta la un acces (nu mai stiu la care statie)

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor Adrian Rosca

Ntzz, nu eram eu ala cu gif-urile  :)

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor survola

E postul meu de la statia Străuleşti:
'Mesaj de survola » 11 Iun 2015, 15:45"
Dar acolo era o scenă dinamică. cu cap şi coadă, merita văzută în desfăşurare.

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor Montania

si filmul zilei din 7 Ian. Am si eu doua intrebari, scuzati-mi ignoranta:1. Nu-mi dau seama ce tot basculeaza in PSS? Ca doar n-o fi zapada la "topit"  :D .2. Ce rezulta in urma tubului? Procesul tehnologic l-am vazut, chiar mi-am pierdut ceva vreme, bun macaragiul :)  , dar care e produsul final ? Stiu ca e basic intrebarea, dar ma iertatzi  :?
7Ian2016_PSS.gif (1.88 MB; downloaded 3660 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor 133 313

Un mic offtopic. Daca incidentul de la Eroilor se intampla la inceputul inceputurilor (in virtutea ca se executa planul initial cu 3 TBM-uri)... va imaginati cate poze si filmulete existau de la inaltime la fiecare statie?  :twisted:

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Eroilor Montania

4 buc puturi de epuisment, in lungul PSS-ului.
8Ian_PSS1.jpg (706.55 KB; downloaded 3508 times)
8Ian_PSS2.jpg (967.04 KB; downloaded 3506 times)
8Ian_PSS3.jpg (552.16 KB; downloaded 3506 times)
8Ian_PSS4.jpg (570.18 KB; downloaded 3506 times)

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422377 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use