Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX)

807 posts, 325817 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 58
 
 

📖 Pagination options
Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Dominatrix

Pana la urma imi poate explica cineva de ce nu s-a desfiintat 616? Puteau foarte bine sa suplimenteze 620 cu turele din 616, ca e mai mare cererea de transport in Bucurestii Noi de cand nu mai circula tramvaiele. Sau e un secret ce nu se poate publica pe forum? :P

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Gabi23

Turele lui Alexandria din 620, sunt turele care circulau pe linia 635 unde acum a ramas doar Militari.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Gabi23

Este o linie naveta, dar se pare ca va tine cu anii pentru asigurarea accesului la Primaria Municipiului Bucuresti. Lumea chiar s-a invatat cu ambele, 601/607. Autobuzele merg destul de pline si chiar se asteptata in statii dupa ele. Dupa terminarea lucrarilor la pasajul Basarab, 601 va reveni pe partea cu caminele (traseul de baza), iar 607 va ramane pe traseul actual. Este si greu sa faci autobuze titulare aici. Mie mi se pare insa si delicata situatia aleasa ca linia 607 sa fie la Autobaza Floreasca, datorita distantei pe acces/retragere.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Chev Celios

Gaby sa stii si tu ca inafara de 635 care a avut nevoie de un numar mare de ture si sa intins pe o peroada mare de funcitune nici o linie naveta nu are/avut turele ei.Turele acesteia sunt din alte linii "donatoare".

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Gabi23

Stiu foarte bine. De exemplu ca tot vorbim de 607, discutand cu mai multi soferi ei mi-au spus ca sunt foarte suparati ca au fost luati din liniile unde circulau zilnic, majoritatea din 282, unde erau titulari. Cred ca stii si tu bine acest lucru. Asa a fost mereu cu toate navetele, lucra care putea si fiecare a autobaza a luat masini de unde a considerat. Intradevar 635 a fost un caz special, dar nici acolo cel putin de cand sunt Mercedes, nu a fost decat o singura masina titulara, restul fiind rezerve. Acum de cand au ramas doar turele de Militari, linia este neglijabila.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Utilizator anonim

Linia 644 a circulat pana in jurul orei 9.00, pe la 9.30 am vazut IVECO cu un A4 cu 644 venind dispre Giulesti pe Antiaeriana.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Utilizator anonim

Linia 634 este deservita de Floreasca, Obregia si Ferentari.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Gabi23

Linia 627 (Piata Unirii - Faur Poarta 4) este deservita de autobazele Titan (6 ture) si Floreasca (3 ture).

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) 3mil

Azi am vazut in zona Pod Constanta un Mercedes Citaro 2 ce indica linia de autobuze 622 cu traseul Clabucet-Pasaj Chitila. Nu am auzit pe nicaieri de infiintarea acestei linii; banuiesc ca are legatura cu desfiintarea preorasenestilor.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Chev Celios

Zilele acestea a fost infiintata linia 622 care este deservita de autobaza Floreasca cu RdS si MB Citaro.Circula cam in jur de 3-4 autobuze.Este "fratele" apropiat al lui 422.Tot zilele acestea a fost scurtata si linia 645 inapoi la Vama Chitila.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) rosetti61

Nu se putea prelungi acel 645 pana la Pasaj Chitila si renumerotat? Care e acel motiv de se mentin aceste linii in regim permanent, e mai usor de operat cu ele decat in cazul celor normale? (dpdv administrativ, cereri de infiintare, etc) Sunt 4 linii care au un statut de permanenta (cam ca invitatii permanenti de la TV :D)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) gabriels

Foarte ciudata aceasta linie 622.Merge cateva sute de metrii mai mult decat 645.Cred ca la mijloc sunt 2 chestii "necurate":
1.Locuitorii din marginea Bucurestiului(sau ma degraba o companie cu bani(ex reprezetanta Ford)) a facut plangere ca nu sunt deserviti cu niciun traseu RATB.
2.Se pregateste "intrarea" liniei in Chitila la initiativa primariei.De cand a disparut 422, in spatiile publicitare au aparut afise de la primarie care anunta ca se fac demersuri pentru reintroducere.

Sper ca doua varinta sa fie adevarata.Citaro in Chitila....e deja un vis!!

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Dominatrix

Mi se pare interesant ca nu s-a publicat nici un anunt pe site-ul RATB in legatura cu infiintarea acestei linii in Chitila, desi este o stire de interes mai mare, decat, de exemplu, suspendarea troleelor intr-o singura seara dupa ora 22:00 din cauza unui transport agabaritic.
Iar daca circula in tandem cu 645, e clar ca s-a infiintat doar de ochii lumii, ca doar printre dubari foamea e mare.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Utilizator anonim

Linia 627 are capatul langa statia tramvaielor de la Piata Unirii.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 58
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421774 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use