Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire DN5 între București și Adunații Copăceni (finalizat 2020)

310 posts, 118380 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni bekxy

Şi câţi ani lumină are ţeava asta? Că de vreo 6 ani e pe diverse ţevi, la un moment dat şi ieşise de pe ţeavă, dar l-a băgat Monta înapoi.

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni bekxy

Surprize-surprize! Fără Andreea Marin :D


 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni BIGRED1984

Si care-i surpriza ? Lucrarea pana in centura ?

Asfaltul de sub centura era pus si acum 2 saptamani cand am trecut eu pe acolo, surpriza e ca n-au terminat inca.

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni abc_XC

Colegul Bekxy a postat pe 28 august un filmulet in care se poate vedea clar (dupa minutul 3.30) cum banda 1 pe sensul sau de mers este fara asfalt in zona pasajului. Pe 1 septembrie aceasta banda era asfaltata. Eu zic ca asta e surpriza.

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni BIGRED1984

OK , partea de iesire din oras nu avea; dar intrarea avea de acum 2 saptamani, nu stiu daca e rapid sau nu.
Dar sincer nici nu stiu daca reasfaltarea asta intra la terminarea tronsonului sau e doar mentenanta pentru ca inca de acum 2 sapt. se reasfalta si dincolo de Adunatii Copaceni, aproape de Calugareni

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni bekxy

Ce mentenanţă...?
Sensul spre Giurgiu nu a fost doar raşchetat, ci sub pasaj şi pe rampa Bucureşti a fost excavat câţiva metri. S-a refăcut ceva din canalizare. Surpriza a fost să văd că gropile de câţiva metri adâncime s-au transformat destul de repede într-o bandă de circulaţie.

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni bekxy

Au mutat traficul pe benzile I, iar benzile din mijloc au fost raşchetate, dar doar sub pasaj, nu şi pe rampe.

La podeţul de care vorbeam câteva posturi mai sus cred că se pregăteşte o deviere a traficului spre Bucureşti, pe o bandă recent apărută pe acostament. Probabil că pe sensul spre Jilava vor termina banda I (acum închisă), şi o vor reda traficului, urmând să lucreze pe mijloc (benzile II).

Deci se mai mişcă câte ceva...

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni bekxy

La podişcă devierea n-a fost cum am crezut eu, am fost prea optimist. Traficul s-a mutat cu o bandă mai spre Popeşti, ca să poată trage mai cu spor pe banda I de pe sensul spre Jilava:









La subtraversarea centurii se lucrează pe mijloc:























 



Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni TibiV

"E buni rau" si astia de la Digi... :D
Un drum de 24 de kilometri se repară de şase ani şi tot nu e gata. Este vorba despre porţiunea dintre Bucureşti şi Adunaţii Copăceni.

24 de kilometri de unde ?... De la Cernica ?!...
Pe prima pagina a acestui topic am pus toate informatiile relevante, printre care...
TibiV wrote:
Este vorba de proiectul "Modernizare DN5 Bucuresti – Adunatii Copaceni, Sector km 7+573 – 19+220"

Ah... Gata, m-am prins !...
km 19 plus km 7 egal aproximativ 24 km
:lol: :lol: :lol:
Cred ca si reabilitarea Iancului-Pantelimon tot in aia 24 de km intra... :D

Ba nu...
Am gresit eu...
12 km de la Gara Progresul la Adunatii Copaceni + 12 km de la Adunatii Copaceni la Gara Progresul = 24 km
:?:

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni bekxy

Avansează. În sus, cu straturile:












 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni abc_XC

Conform bilantului lunar CNADNR, in august stadiu fizic de executie era de 5%, iar in septembrie a ajuns la 8%. Avanseaza incet, incet.

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni rycy04

Buna seara, are cineva idee de ce nu se mai face nimic la pasajul cu centura zona Jilava?De 4-5 zile de cand au pietruit nu mai e nimeni la locație si noi stam cate 25-35 min in fiecare dimineata sa ne strecuram pe o banda....

 


Re: Largire DN5 intre Bucuresti si Adunatii Copăceni TibiV

Asta chiar este o veste proasta...  :x
Dar raspunsul nu il stiu decat constructorul si CNADNR-ul...

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422367 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use