Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului (2017-2019)

248 posts, 84155 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului andrei11

Vă credeam oameni serioși.
Caz clasat, cred că schița e clară
Amprenta la sol a   stației de metrou e cu bleu transparent :
11-1-2017 3-40-23 PM.jpg (370.68 KB; downloaded 4124 times)

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

Baluta a zis pe Fbuk ca nu putea sa o faca mai inalta din cauza metroului. Si ca va fi gata in decembrie 2018 dar "pariu ca va fi mai devreme"? :lol:
Din suprapunerea de mai sus rezulta ca totusi ar fi putut-o face mai inalta restrangand putin suprafata la sol. Zic si eu, nu ma pricep.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

S-ar putea sa mai fie cateva anexe ale statiei pe sub parcare.

Pe coltul dintre sos. Berceni si str. Netea e o constructie care pare a fi o centrala de ventilatie, aproximativ un cub cu latura de ~4m, poate inaltimea sa fie mai mica, pe la 3m.

In parcare pe la mijlocul laturii cu parcul e o teava cu inaltimea de 1-1.2m si diametrul pe la 3" de forma unui J intors, pare o aerisire de la vreun rezervor sau o statie de pompare.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului andrei11

Da, acel cub e chiar priza de ventilație a stației.
11-1-2017 3-40-23 PM.jpg (97.99 KB; downloaded 4021 times)

 


  • clt
  • Posted:
  •  

Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului clt

Orice constructie de parcari este binevenita. La mai multe.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

Azi parea a nu mai fi nicio masina in parcare. Hai cu sapatul ca tre sa castige pariul Babaluta ca ii iese inainte de decembrie anul viitor  :lol:

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului ByOnu

Poate confirma cineva din teren ce fac microbuzele acum? Unde/cum stationeaza?

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului neb1

In parcare la Lidl langa Omv pe Soseaua Berceni marea majoritate.Altele pe Strada Parincea unde ma cert zilnic cu ei ca nu ai loc de ei nici macar sa iesi de pe strada.Si pana in Omv era o spalatorie auto care a fost transformata in garaj pentru 2 microbuze si de acolo pleaca.Parca scrie autogara pe un panou.Asta daca vorbim de microbuzele spre Oltenita?

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

Cred ca ByOnu se referea la microbuzele curente gen 418, 244, 154 sau cum le mai zice.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului neb1

418 nu e microbuz, e autobuz si circula de la Piata Sudului in comuna Berceni dar cred ca suntem offtopic deja.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

Daca numesti dubitele alea DLS autobuze (desi cred ca au si altele mai jeggy) atunci da, e autobuz-el :D Nu cred ca intrebarea pusa e chiar asa de off-topic, se mai vorbeste si prin alte parti la alte lucrari de chestii conexe (cum ar fi impactul asupra zonei) nu doar de organizare santier si sapaturi.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului neb1

Daca tie ti se pare ca asta e microbuz DLS ...
418.jpg (197.46 KB; downloaded 3915 times)
418(1).jpg (130.88 KB; downloaded 3912 times)

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

Te-ai agitat degeaba cu pozele astea, ca doar n-am aparut dupa prima ploaie si mai circul si eu prin S4. Eu nu vorbesc de RATB ca nici ByOnu nu vorbea. Omul intreba de microbuze/midibuze/minibuze zi-le cum vrei (jeggy-buze). Iar 418 pana sa apara RATB-ul era un microbuz (DLS albastrele sau nu, ca nu erau doar de-astea) care, in lipsa unor vesti care sa afirme contrariul, pot sa presupun ca circula in continuare bine-mersi. Saptamana trecuta le-am vazut. Si erau pline la orele de varf. Ca orice jego-buz dintr-asta....

Plus ca RATB-ul 418 face bucla la intersectia de la Sudului din cate stiu (sau o ia pe Oltenitei la retur, nu sunt sigur). In niciun caz RATB-ul n-are vreo legatura cu zona parcarii -subiectul discutiei- care a fost mult timp (pare-mi-se ca nu si de cateva luni incoace -ca nu le-am mai vazut pe acolo) capat pt microbuzele de Popesti si Berceni. Adica inclusiv 418.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului neb1

Puss in Boots wrote:
Daca numesti dubitele alea DLS autobuze


Nu m-am agitat deloc,eu comentam strict ce ai scris tu.De obicei sunt foarte Zen  :lol:

Puss in Boots wrote:
Cred ca ByOnu se referea la microbuzele curente gen 418, 244, 154 sau cum le mai zice.


Uite de aici pleaca
Fosta spalatorie a fost transformata in ''autogara''
O parte pleaca de aici ,si o parte din parcarea Lidl,care e in lateralul Omv-ului.
1234.jpg (427.67 KB; downloaded 3905 times)


Si aici e si orarul postat

123.jpg (86.33 KB; downloaded 3897 times)


:bere:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422366 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use