Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura pentru sport și agrement din București

 

Topic: Parcul (Grădina) Cișmigiu

130 posts, 27983 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu Utilizator anonim 2

Sint mai mult ornamentale si nu cred ca o sa aiba surse cu intensitate prea mare.

Eu ma asteptam sa respecte termenul de 1 aprilie dar iata ca a fost pacaleala. Azi inca nu isi strinsesera catrafusele.

 


Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu ByOnu

shoppy wrote here:
Nefericite felinarele de pe pod, mai mult o sa lumineze in sus, o sa orbeasca oamenii si o sa faca umbre bazele lor.


Daca sunt corecte din punct de vedere al reproducerilor istorice, nu vad neaparat o problema. Astept sa le vad functionand inainte de a avea o parere.

Utilizator anonim 2 wrote here:
Eu ma asteptam sa respecte termenul de 1 aprilie dar iata ca a fost pacaleala. Azi inca nu isi strinsesera catrafusele.


Sa nu fim rai. Este evident ca lucrarea e la 99%. Aia e. O saptamana in plus chiar nu mai conteaza pentru un pod ce ar trebui sa reziste inca 50 de ani fara probleme.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu Utilizator anonim 2

Iata o mica succesiune de imagini "atunci si acum":

1970.jpg (509.6 KB; downloaded 1489 times)


2019.jpg (176.14 KB; downloaded 1489 times)


2023
20230403_102640.jpg (934.38 KB; downloaded 1489 times)

 


Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu ByOnu

Offf... ala chiar putea fi sprijinit...  :cry:

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu Utilizator anonim 2

Da, nici nu ma gindeam ca nu il mai gasesc. Inca din 2008 identificasem locul filmarii din BD si acel copac. Nu stiu de ce nu am facut si atunci poze.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu Utilizator anonim 2

ByOnu wrote here:
Utilizator anonim 2 wrote here:
Eu ma asteptam sa respecte termenul de 1 aprilie dar iata ca a fost pacaleala. Azi inca nu isi strinsesera catrafusele.


Sa nu fim rai. Este evident ca lucrarea e la 99%. Aia e. O saptamana in plus chiar nu mai conteaza pentru un pod ce ar trebui sa reziste inca 50 de ani fara probleme.


Nici pina acum nu au deschis podul...Isi cam bat joc de noi; lucrarea e gata dar le e lene sa demonteze trei table si o latrina de plastic.

 


Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu shoppy

Inseamna ca asteapta sa preia inapoi amplasamentul, probabil ca inca nu au platit-o sau se haraie pe ceva.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu Utilizator anonim 2

Ieri au deschis accesul pe pod, cu “doar” 28 de zile intirziere.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu Utilizator anonim 2

Imediat dupa deschidere:

20230428_171229.jpg (906.97 KB; downloaded 1161 times)

 


Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu WT_fan06

A apucat cineva să analizeze mai îndeaproape acest pod? Din poze pare o lucrare chiar reușită!

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu Utilizator anonim 2

Da, e in regula dupa parerea mea. Betonul de pe balustrade nu prea m-a convins, pare poros.

 


Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu ByOnu

1962.

Ma intreb ce s-a intamplat cu aceste scaune. Daca ar fi fost turnate in fonta, precum cele pe care le regasim si astazi, n-ar fi avut moarte. Probabil sa fi fost din profile de țeavă si le-a mancat iremediabil rugina?

Screenshot_20230528-122148_YouTube.jpg (242.62 KB; downloaded 985 times)


Sursa: https://youtu.be/0OZ31Le74N0

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu Utilizator anonim 2

Erau din bara compacta de otel, nu din teava si au rezistat pina in 1996 cind au fost inlocuite cu actualele scaune, la pachet cu bancile produse de aceeasi Teluria S.A.

 


Re: Parcul (Grădina) Cișmigiu ByOnu

.....
IMG-20230609-WA0014.jpg (498.57 KB; downloaded 778 times)
IMG-20230609-WA0015.jpg (303.02 KB; downloaded 778 times)

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura pentru sport și agrement din București  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422367 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use