MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1

832 posts, 193887 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 60
 
 

📖 Pagination options

Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 Florinds

Iar s-a descoperit nu stiu ce canal sau cablu sau se cearta pe bani... Ce alte optiuni sunt. :(

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 Adrian Rosca

Eu cred ca mai curand e vorba de o optimizare. Let me guess: accesul publicului calator se va face la nivelul vestibulelor si nu direct de pe peron?

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. subway guru

andrei11 wrote:
Upss, ni se pregateste ceva  :?:


???
Ai pozat un reper topo...si???
:popa:
Din poza reiese ca e pe aleile vaxuite in albastru de Vanghelica...sa ne para rau???
 :o  :o  :o

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. andrei11

Păi  unde e plasat am spus si eu ca e in legatura cu
8-8-2016 8-07-33 PM.png (431.78 KB; downloaded 5925 times)

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. subway guru

Planul ala e cam 'depasit' de evenimente...
:mrgreen:
E ceva mai 'amplu' acum!
:bere:

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. andrei11

____
8-8-2016 8-07-33 PM.png (38.21 KB; downloaded 5915 times)

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. subway guru

De ce  :?:
Mai amplu...inseamna...mai bine!...pentru calatori!
:mrgreen:
Parca tot voi va plangeati si va dadeati de ceasul mortii pe aici ca o sa vedem ce 'macel' va fi pe corespondenta aia... :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. andrei11

In lipsa unor precizari cat de cat concrete asteptam...inaugurarea. Atunci o sa vedem ce si cum. Parerea mea este ca s-a renuntat la idee. Oricum nu ma mai agit pentru ca nu am imaginatie.

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. subway guru

Lasa ca punem poze  pe masura ce se construieste !
:bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. sab

subway guru wrote:
Parca tot voi va plangeati si va dadeati de ceasul mortii pe aici ca o sa vedem ce 'macel' va fi pe corespondenta aia... :lol:  :lol:  :lol:

Pe corespondenta aceasta de la Municipal o sa fie "macel".
Pe aleea aceea "de promenada" marcata de andrei11 cu X nu cred ca se vor plimba prea multi....
Si pana la urma "aleea" se construieste sau...exista deja :?:
corespondenta.png (416.54 KB; downloaded 5703 times)

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 zapacitu

Raspunsul la intrebarea "exista deja" e foarte simplu: daca exista vreo linie de garare dincolo de linia X (firul Grovazesti->Izvor), atunci pasajul superior exista deja. Daca linia de garare nu exista, atunci nu ai nimic nici deasupra. Si daca nu ma insel, liniile sunt (1) Grozavesti -> Izvor; (2) Poli -> Izvor; (3) Izvor -> Poli/Grozavesti; (4) linie tehnica garare. Corectati-ma daca gresesc. Cu alte cuvinte, statia se "termina" ca si incinta la peretele din spatele liniei Grozavesti -> Izvor. Deci pasajul ala taiat cu X rosu in desenele voastre e in afara incintei actuale.

Asteptam ceva mai concret... probabil pe masura ce "intra" lucrarile in statie.

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 andrei11

Am o surpriza neplacuta pentru tine.  :mrgreen:  Daca raspunde cineva inaintea mea nicio problema, dar vreu sa-i pun si niste poze colegului zapacitu.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 sab

Dincolo de linia 1 Grozavesti-Izvor exista linia 5 (linie tehnica/de garare). Plus ditamai spatiile tehnice, care nu este foarte clar la ce folosesc. Din aceasta schita pare ca ''aleea" vine exact pe deasupra acelor spatii tehnice.
eroilor_3_200.jpg (110.86 KB; downloaded 5472 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422381 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use