De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Să mai şi râdem...

1585 posts, 371767 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 114
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Utilizator anonim

No comment
2 mai 2010 305.jpg (215.52 KB; downloaded 8253 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Tom

Depinde unde, cine, pe cine et cetera. In anumite conditii poate insemna (banuiesc ca e firma, magazin sau sereleu de cartier): taxe de protectie dublate, nu mai intra clienti, daca intra: dez'umflat punga + bataie, iar episodul final: vandut sandramaua + masina pentru care era locul rezervat.
Exista insa situatii cand sunt parcari private sau inchiriate dela primarie, dar da-l incolo de limbaj... :|

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Dr2005

La alea închiriate nu ai voie nici măcar să pui o hârtie sub semnul de parcare pe care să scri ,,parcare de reşedinţă", nu mai zic de număr, T-uri ş.a..Desigur, fiecare îşi protejează locul de parcare cum poate, că dacă îl laşi liber imediat ţi-l ocupă altul, chiar dacă tu plăteşti pentru el. Şi până vine Miliţia, până vine maşina de ridicări (dacă are loc pe stradă) pierzi foarte mult timp, iar timpul, în general, costă (puteai să faci ceva productiv în timpul ăla, nu să stai lângă maşina ta să nu cumva să vină cel care are locul pe care l-ai ,,împrumutat" până vine Miliţia să ţi-l eleibereze pe al tău).

Ca să facem şi puţin haz (de necaz, că doar românu'i expert în aşa ceva), am văzut azi nişte tricouri pe care scria ,,Fie criza cât de rea, bani de-o bere om mai avea". Prin urmare am dat ultimii bani pe 2 beri şi 6 mici, că cine ştie când oi mai avea timp şi bani de aşa ceva (după ce se termină ,,stocul" din frigider o să trec la vinul producţie proprie, că ăla e mai mult).

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Dr2005

OLECO wrote:
Adica sa inteleg ca ai fost si tu la Muzeu?  ;)


De fapt, am văzut un om într-un tramvai care era îmbrăcat aşa, în timp ce mergeam spre crâşma de pe Titulescu să servesc micii. Care muzeu?

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Dr2005

Aha, deci cel din tramvai era membru de sindicat ÅŸi venea de acolo.

Eu micii i-am mâncat la crâşma de la intersecÅ£ia Titulescu cu Cal. GriviÅ£ei ÅŸi berile tot acolo le-am băut (la 2 RON micul ÅŸi 2 RON berea la halbă, chiar se merită să mănânci acolo) ... nu cred că sindicaliÅŸtii fac mici mai buni decât cei de acolo, indiferent ce scrie pe tricourile lor  :!:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Tom

Un alt banc despre criza, pe care il reproduc din memorie, deci cifrele pot sa nu fie exacte :geek:
Daca in 2008 investeati 1000$ in actiuni General Motors, astazi actiunile cumparate valorau 35 centi. Daca aceiasi bani ii investeati in actiuni AIG, astazi ele valorau 50 centi.
Daca tot cu 1000$ ati cumpara sa zicem vreo 600 cutii de bere, ati bea berea, v-ai simti bine, iar apoi ati strange cutiile si le-ati duce la un centru de colectare. Acolo, pe tot aluminiul pe care il pot contine cele 600 cutii, tot ati lua macar 100$. Deci, solutia de criza este: beti bere si reciclati.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Tom

Nu e un banc, dar este rezultatul unei afirmatii memorabile facuta de un aparator al legii, in aceasta memorabila zi de 13 Iunie 2010 (20 ani dela evenimente).
Pacat ca nu-i pot da un font mai diferit, pentru ca este o descoperire noua in fizica, iar descoperitorul ei merita Premiul Nobel.
"Lentila aparatului de filmat focalizeaza lumina soarelui si poate produce incendii" Pe unde o focalizeaza? Pe unde intra lumina soarelui in aparatul de filmat ca sa se produca acel fenomen?
De aceea, doamnelor si domnilor, daca mergeti undeva la gratar si vedeti cativa oameni in jurul gratarului cu telefoanele mobile si camerele foto sau video indreptate asupra gratarului, sa stiti ca sunt niste politisti care incearca sa aprinda focul. N'ar fi exclus daca le oferiti un chibrit sau o bricheta, sa va spuna: "pleaca bai de aici cu jucaria aia, lasa-ne sa ne facem treaba".
Peste 10 ani de acum incolo, daca ii veti face cadou unui politist o camera foto, v-ar putea raspunde: "Multumesc, dar nu fumez".
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Dr2005

La felul cum sunt dispuse lentilele aparatelor de fotografiat, singura şansă să dai foc la ceva cu ele e să dai o gaură în cutia aparatului şi să intre lumina dinspre senzor spre obiectiv.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Tom

Cred ca e toata lumea de acord ca a fost probabil un sentiment de profunda mandrie sa recite aceasta afirmatie citata din memorie din cartea de clasa a VI-a. Am raspuns cu un citat din Codul Penal, dar cred ca era mai bine sa-l fi intrebat in ce articol, alineat si paragraf al cartii de fizica este scris ce a spus el. Stiu ca prin clasa a IV-a sau a V-a invatam sa completam formulare CEC. Oare cand se invata cum se completeaza o cerere de transfer sau o scrisoare de demisie? Asta ca sa nu completez eu o plangere penala, pe care am invatat s'o redactez. Probabil ca se mai gandeste ca pe la 2-3 ani inveti sa-ti ceri scuze. Daca nu stie el, poate il va trimite seful lui. Cam tarziu. Poate doar atunci cand ma va convinge ca poate aprinde focul cu aparatul foto. Daca mai stateam pe acolo si daca tot nu erau gaze, poate reuseam sa prajesc o omleta la lentila camerei :lol: :lol:
In orice caz, iata cum mai apare inca un banc cu politisti, iar citatul acela va ramane in istorie.

Asta, legat de cum deschide politistul o cutie de conserve ("Deschideti, Politia!!") sau mai multi cum o deschid ("Deschideti! Sunteti inconjurati!") se completeaza bine cu incalzitul continutului conservei dupa ce au deschis(-o): cu aparatul foto. Daca ar fi fost politisti americani si ar fi vrut sa puna la inghetat ce n'au mancat din conserva, ar fi scos pistolul la conserva si ar fi spus "Freeze!"

Un alt banc real a fost cand doi politisti cu un caine au legitimat mai multe persoane, din care majoritatea nu aveau acte de identitate "asupra sa". Au legat cainele, s'au dus la persoanele respective, si-au facut treaba, au urcat oamenii in duba si au plecat. Dupa ce le-au dat drumul, i-au intrebat:
"-Voi credeti in bancurile cu politisti?"
"-Da, credem"
-"Sa credeti, ca asa este. Am uitat cainele acolo!"
(s'a intamplat la Iasi, acum 10 ani)

 


Re: Sa mai si radem... KingDesign

Doua bufnite stau pe o creanga: una la un moment dat una spune: buhuhu, iar cealalta raspude: da buhuhu la ma-ta ca mai speriat
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Un caine merge prin desert si spune: Daca nu gasesc un pom, fac pe mine!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Culmea agriculturii: sa ari calea victoriei cu boii din guvern
Culmea vitezei: Sa stingi lumina si sa ajungi inaintea ei in pat.
CULMEA SARACIEI SA CUMPERI MANCARE DE LA SECOND HAND.
Culmea cruzimii: Sa bati un catel de usturoi, iar el sa te muste.
Care este culmea culmilor in politete? Sa cedezi scaunul electric unei femei in varsta.
Culmile geografiei: Sa pui chilotzi la fundul Mari Negre
                            Sa intre Varful Omu in pestera Muieri.
Culmea Sportului: Sa fugi de unul singur si sa fii clasat pe locul doi.
Sti care e culmea potentei? Sa f.. o statuie pâna zice auuu... !
Si care e culmea prostiei în acest caz ? Sa crezi ca era virgina!!!
Si culmea ghinionului? Sa constati ca ai luat SIDA
Si culmea culmilor? Sa dai în judecata pe cei care ti-au vândut prezervativul
Culmea electricitatii: Sa gâdili un bec si sa râda aia de la RENEL.
Culmea melancoliei: Sa cazi pe gânduri de sa-ti rupi mâna.
Culmea economisirii energiei electrice: Sa pui la usa o tablita pe care sa scrie: "Nu sunati mai ies eu din când in când".
Culmea infidelitatii: Sa-ti insehli amanta cu sotia.
Culmea pescuitului:- Sa pui scrum de tigara in ac si sa prinzi peste afumat.

 


Re: Sa mai si radem... shoppy

Faza cu, cainele mi-a povestit cineva ca a patit-o el, in Buzau.
Cel mai tare banc cu politisit: "Cate bancuri cu politisti exista? Nici unul! Ca sunt toate adevarate!"

 


Re: Sa mai si radem... KingDesign

Doua bombe se intalnesc deasupra Oceanului Pacific:
- Noroc.
- Noroc. Da` tu cine esti?
- Sunt bomba americana . Tu?
- Eu sunt bomba rusa. Stii ce? Hai la o bere impreuna!
- Hai!
Zis si facut. Dupa vreo 2 ore bombele ametite bine. Bomba rusa, foarte grijulie, catre cea americana :
- Vad ca ai cam intrecut masura, hai sa te duc acasa!!!

 


Re: Sa mai si radem... cristi20

Unde gasesti un caine fara picioare?
R: Unde l-ai lasat

O pisica alba se urca in pom. Cum se da jos?
R: Alba

Cum se cheama un caine fara picioare?
R: Nu se cheama, ca oricum nu vine

Cum iese un cal alb, care intra in Marea Neagra?
R: Ud

Care este diferenta intre 1000 ursi albi si un urs alb?
R: 999 ursi albi

Ce facea Mesterul Manole cand o zidea pe sotia lui, Ana?
R: Body building

Care a fost primul barbat care a spus: "E nevoie de o femeie in casa!"?
R: Mesterul Manole

Un american care traieste in Florida poate fi inmormantat la New York ?
R: Nu, pentru ca traieste

Care este cel mai periculos loc din lume?
R: Patul - aici mor 80% din oameni

Ce fac pestii cand sunt multi?
R: Bancuri

Cum se numesc dacii care gandesc?
R: Gandaci

Cum se numesc rudele Papei?
R: Paparude

Cum se numesc nasii Papei?
R: Papanasi

Ce-i alba si are 30 cm?
R: Nimic. toata lumea stie ca, daca are 30 cm, este neagra!

Ce intra de 3 ori in Femeie?
R: Litera E (f E m E i E)

 



Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 114
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421370 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use