De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Să mai şi râdem...

1586 posts, 371804 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 114
 
 

📖 Pagination options
Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

O idee ingenioasa pentru cei care nu doresc sa fie deranjati oricand,
ci numai cand proprietarul isi mai aminteste ca poate cineva
il asteapta la usa. Acest afis se afla la usa unui apartament din Bucuresti de cativa
ani de zile.Poza am facut-o la inceputul anului. Sper ca locatarul nostru se bucura din plin de
linistea la care ravneste! Dar musafirii saracii ce fac? Stau si asteapta la usa?
Oare cat timp?



####



##################


 


Re: Sa mai si radem... Gabi23

"Fratie ardeleneasca la Lipova" PRM - PC - PSD - PDL - PNL - PNTCD
DSCF2500.JPG (620.62 KB; downloaded 7633 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Tom

O fi clubul de K1 din oras :lol:

 


Re: Sa mai si radem... Dominatrix

Nu stiu daca sa rad sau sa plang cand vad pozele de mai sus cu hidrobicicletele scufundate, bancile putrede si cabina telefonica rasturnata. Stiu insa ca fiecare din aceste poze ar trebui sa reprezinte un sut in fundul fiecarei administratii locale din '92 incoace.
Ziceam ieri sau alaltaieri de atractia turistica pe care o reprezinta budele turcesti pentru turistii straini. De imaginea de mai jos de la un WC pentru femei ce parere aveti? P.S. Imaginea NU este trucata!
WC_v_Lipové.jpg (79.81 KB; downloaded 7622 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Tom

Gabi23 wrote:
"Fratie ardeleneasca la Lipova"
Dominatrix wrote:
WC_v_Lipové.jpg
Lipova: capitala umorului mioritic :?: :!:
NU URINATI PE CAPAC
(poza) :twisted:
- FEMEI -
Chiar se poate? :lol:

 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Dragi membri, se mai intampla uneori sa rasfoim o carte sau sa citim un ziar, si sa observam un cuvant cu o litera lipsa sau cu unele litere amestecate. Insa este vorba de sute de fraze si propozitii scrise marunt, si e ceva firesc. Si noi uneori cand scriem ceva cu pixul, sau cand tastam propozitii intregi la calculator, mai omitem o litera sau schimbam literele intre ele , si asta pentru ca scriem foarte multe fraze si propozitii. Dar sa scrii o singura expresie, formata doar din patru cuvinte, si acelea scurte pe o placuta a unei statii de tramvai,cu litere de-o schioapa, si sa gresesti un cuvant, mi se pare o faza demna de tot rasul. Prin cate maini a trecut acea placuta, mai intai fiind scrisa, apoi transportata iar apoi montata, si nimeni nu a observat!!! Dar lasa ca am observat eu, si in felul acesta am mai gasit un prilej de a ne amuza.  Totusi, cata nepasare si indiferenta din partea lucratorilor Regiei Autonome de Transport Bucuresti!!!! Tablita se gaseste in statia de tramvai a liniei 16 , sensul spre Sf. Gheorghe la intersectia Sos. Stefan cel Mare cu Str. Viitorului!



















 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Si asta nu e tot!!! Se pare ca Marele nostru voievod, care a fost si canonizat  de Patriarhia Romana devenind sfant, nu prea are norocul sa isi vada numele scris corect pe tablitele statiilor de tramvai din Bucuresti.Intr-o alta statie de tramvai , de data aceasta a liniei 5 de tramvai, numele Domnitorului apare scris din nou... gresit!
Poza apartine membrului Dr 2005 care mi-a dat acordul mai demult sa o postez pe un alt forum, iar acum am postat-o si aici.




 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Cei din conducerea Partidului Romania Mare, s-au gandit sa isi faca un sediu si in Lupeni.
Si au reusit!

Sediul se gaseste intr-un deosebit bloc foarte frumos si placut de privit, ce face ca fata Partidului sa fie si mai demna de toata increderea locuitorilor bietei noastre patrii!!!!





 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Ce sa mai zic!
Decat ca poza apartine unui prieten Zgarcanstein





 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

O rata cu mintea imprastiata, care din neatentie, a calcat chiar pe propriul boboc!!!!
Of! Neatenta mai esti!!!!





 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Pericol de avalanse!!!! :D  Mare atentie daca doriti sa dati telefon din cabina amplasata pe Str. Viitorului din Bucuresti! Gramada de gunoi ar putea veni peste voi !


Pozele le-am facut pe 27 iunie 2010












 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Pretul cantaritului se afla sub acest cantar! Dar daca 0,50 lei inseamna 50 de bani, stie cineva cat vine 0,50 de bani???





 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Din cauza crizei,acesti mici cetateni,in loc de  caruta , folosesc un ......carut!












 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Ma aflam in Statiunea Eforie Nord cu 2 din fratii mei, si cautam o toaleta. Dupa lungi cautari, gasim una cu un pret destul de mare.









Numai ca in clipa cand am vrut sa intram,....surpriza!!! Se defectase astazi!!






Mergem mai departe, si intalnim alt W.C.










Ne-am bucurat degeaba si aici, pentru ca... W.C.-ul era ...incis! Poate inchis sau incins! :D










Din doua variante neajutatoare, am gasit-o pe a treia: la parterul unui hotel!



-------------------------------------------------------------------------------




Concluzia: Daca va aflati in vreo statiune si cautati un W.C. cu plata, este mai bine sa renuntati! Veti gasi toalete gratis in fiecare hotel in care veti intra! Nu numai ca iti poti face treaba fara bani, dar si conditiile sunt de nota 10 cu plus, fata de infectiile cu taxa!!!

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 114
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421376 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use