Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Parcare subterana - Bd. Decebal (finalizată în 2021)

272 posts, 100174 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Parcare subterana - Bd. Decebal (finalizată în 2021) ByOnu

Aparent, se ridica din masinile de la strada.

Cu stalpisorii benzii BUS cum stam pana la urma? Unde exista si unde nu?
Screenshot_20220126-120632_Instagram.jpg (222.04 KB; downloaded 1608 times)

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal (finalizată în 2021) bgd70

Acea masina pare ca era parcata pe trotuar. Sunt rare spre deloc momentele cand se ridica din zona Decabal. Stalpisorii nu au mai fost pusi desi in raspunsul primit in urma sesizarii mele scrie ca au fost monatati "bolarzii "  (in sesizare am specificat in clar "stalpisori" nu "bolazri", nu stiu ce au inteles ei dar e clar ca sunt pe langa subiect).  

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal (finalizată în 2021) john200

Pe Decebal din zona Dristorului pana la Alba Iulia e inca vestul salbatic,  se parcheaza pe banda de autobuz. Partea dinspre Muncii pare mai curata, nu am mai vazut oameni sa parcheze pe banda de autobuz.
Cat despre regula "nu puteti parca mai mult de 3 zile", am reusit sa aflu ca nu se verifica inca (din surse neoficiale) si ca ar putea sa mai fie gratuit si luna urmatoare.

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal (finalizată în 2021) john200

zapacitu wrote here:
Nu, e doar prost gandit si executat ieftin. Vorbim de cca 2m in plus pe intrarea in rampa si eventual 2m latime aditionala in zona rampelor. Intra ceva mai mult beton si armatura, insa 50cm in plus in zona aceea inseamna un procent semnificativ (20%) in plus.


Am vazut in zona intrarilor ca spatiu ar fi sa mareasca intrarea dar au pus "o groapa cu nisip" (adica e delimitat de o bordura si nisip in mijloc). Stie cineva care e scopul delimitarii respective ?

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal (finalizată în 2021) andrei11

Cam câte maşini sunt acum acolo ? Se mai parchează la suprafaţă ?

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal (finalizată în 2021) bgd70

Sunt peste 100 de locuri libere la fiecare din cele 2 nivele, e destul de folosita, in continuare fiind gratuita pt. toata lumea. La suprafata, pe Bd Decebal intre Piata Muncii si str. Dristorului nu se mai parcheaza (cu cateva exceptii in indreptul str. Arenei, perturbata fiind doar banda de autobuz, implicit linia 104). In schimb pe stradutele adiacente bulevardului s-a aglomerat destul de rau, cele din zona bodegilor. De la str. Dristorului pana la rondul de la Alba iulia se parcheaza pe banda de autobuz doar pe sensul spre Unirii, imediat dupa statia lui 104; pe celalalt sens mai rar.

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422370 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use