MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discuții la Contracte si licitatii in derulare

104 posts, 28373 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare andrei11

Ai intrat pe un teren alunecos.  Stăpânesc  lucrurile mai în pronfuzime decât tine. Pe traseul Opera Română - Piața Rosetti nu prea ai probleme cu blocurile din traseu.  
PS:
Un tunel de la Operă la Hașdeu  trece chiar prin curtea facultății. Blocurile de vis a vis de facultate sunt departe de cele două tuneluri.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare orex

Sunt convins ca vorbeai de TUNELURI!  :mrgreen:
Ai probleme cu toate constructiile de pe bd. ”6 Martie”, si nu numai.  Chiar daca zici ca blocurile ”afiliate” fostei cofetarii TOSCA (pana la V. Parvan) ar fi departe de ”fenomen” tot o sa sufere si, stii cand, cand baga cartioaiele spre Opera! ;)

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare Robert24

Sunt niste blocuri intre V Parvan si Pta MK care au pivnite care se intind pe sub bulevard. Vazut cu ochii mei, nu am auzit zvonistica....

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare subway guru

Nu prea au cum sa fie pivnicioare mai adanci de 4-5m adancime...
Din cate stiu (si stiu destul de bine) cladirile invecinate traseului au fost minutios investigate, inclusiv subsolurile.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare andrei11

Nu cred că respectivele pivnițe  afectează stabilitatea construcțiilor, că despre asta e vorba. Blocurile respective au evident  subsol / fundații. Că pivnița nu respectă amprenta clădirii vorba unui coleg de forum, ghinion de neșansă ! Nu afectează nici blocul respectiv nici tunelul.
______________
Am scris incorect pluralul de la pivniță.Pivniți. M-a corectat colegul orex.  :bere:

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare orex

Sunt convins ca vorbeai de TUNELURI!   :mrgreen:
Ai probleme cu toate constructiile de pe bd. ”6 Martie”, si nu numai.  Chiar daca zici ca blocurile ”afiliate” fostei cofetarii TOSCA (pana la V. Parvan) ar fi departe de ”fenomen” tot o sa sufere si, stii cand, cand baga cartitoaiele spre Opera! ;)

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare andrei11

Fals.
Care o fi traseul tunelelor de la Academia Militară la Orizont ? Ia vezi matale pe unde o ia << omida >>

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare subway guru

Pe sub pivniti si foste fantani...dar oamenii aia nici nu au simtit si nici nu au habar ca le-a trecut omida pe sub picioare, doar ca le-a secat subit fantana!
Dar cu ocazia asta s-au ales si ei cu un racord decent la reteaua de apa curata.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare andrei11

Vezi că sunt pivnițe, nu pivniți, o să ne corecteze corectorii de serviciu ai forumului, cris_m și orex !  :lol:

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare subway guru

Cand citezi nu corectezi, e treaba altora!...inclusiv a ta!
:)

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare orex

andrei11 wrote:
Vezi că sunt pivnițe, nu pivniți, o să ne corecteze corectorii de serviciu ai forumului, cris_m și orex !  :lol:

Multumesc...nu era cazul sa te tulburi de-o asemenea maniera, dar, chestiunea asta e...una fireasca, ca imi doresc sa nu experimentam pocirea unei limbi, asa de suave, ca limba romana!  ;)  :bere:
PS
Cat priveste afilierea ”taberenilor” la zona centrala, s-a realizat, in fine, in 2020, cu caznele de rigoare! Nu trebuie sa mai maraie nimeni. ”Avem de toate”! :mrgreen:

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare PTMZ

În dosarul asocierii italienilor, o ședință de judecată a fost programată pe 19 noiembrie.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare Valentin

Complet: 9-Completul 2 Recurs Achiziţii Publice
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: În vederea respectării principiului repartizării aleatorii a cauzei şi a dreptului la apărare, în acord cu Hotărârea Colegiului de Conducere nr. 448/10.11.2020,amână cauza la data de 03.12.2020.
Pronunţată în şedinţă publică azi. 19.11.2020
Document: Încheiere de şedinţă    19.11.2020

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare PTMZ

În cazul dosarului celor de la Metroul S.A. cauza a fost amânată până pe 13 ianuarie 2021.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422376 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use