Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 287539 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Strada PUTUL LUI ZAMFIR (zona Dorobanti) a fost asfaltata saptamana asta. Capacele de canal nu sunt aliniate foarte bine la fata asfaltului (ce surpriza!!!)
Se lucreaza la strapungerea MIHAIL IVANOVICI GLINKA cu RAMURI TEI (zona Kaufland - Barbu Vacarescu)) Asta e inceputa de foarte mult dar din nu stiu ce motive a fost abandonata. Estimez ca in cateva zile va fi functionala.

 


Re: Refacere covor asfaltic. bogd_an

In noaptea asta se asfalteaza de zor pe Splai, in fata Primariei Capitalei - prima banda si intre Grozavesti si Eroilor, unde deja erau decopertate primele doua benzi. Se pregatesc pentru iarna, sa aiba ce asfalta si la primavara?

 


Re: Refacere covor asfaltic. marius baciu

Nightwolf wrote:
E linie strategica aia nu va fi desfiintata... din pacate :(

Chiar ca strategica, este tinuta asa sa nu se greseasca traseul suspendatei ca doar pe deasupra trece!!!

 


Re: Refacere covor asfaltic. chriss

Probabil domnilor,nu ati vazut in ce hal arata strada MIHAI EMINESCU dupa ce mintile luminate de la gaze au spart aproape toata strada, inlocuind niste tevi de gaz, ce-i drept acestea trebuind inlocuite, dar nu in felul acesta,de ce oare nu s-au sincronizat, cand s-a asfaltat strada???raspunsul dati-l dvs.Asteptam din partea d-nului Ontanu sa ne spuna cum este posibil ca o strada refacuta la nivel de covor asfaltic recent a ajuns in halul acesta??Rusine!!!! :evil:

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Daca ar fi sa facem un recensamant al strazilor asfaltate si sparte la f scurt timp (am vazut si dupa 2 ore!!) de catre Apa Nova, Distrigaz, etc. am umple 100 de pagini pe forum si tot nu le-am termina. Raman la parerea mea ca 99% din strazi se strica din cauza interventiilor facute execrabil si nu din cauza calitatii lucrarilor initiale de asfaltare. Sincer, chiar nu prea am mai vazut strazi care sa se strice de la sine de mai multi ani. Si chiar si atunci cand a aparut cate o mica gropita a fost imediat reparata.
Din cate stiu, o strada nu se poate asfalta daca nu are toate avizele cum ca tot ce se afla in subetran nu necesita interventie.
Revenind la subeictul cu gazele, se lucreaza pe foarte mutle strazi, nu stiu ce i-a apucat.

 


Re: Refacere covor asfaltic. earthchild

telvanni wrote:
Strada PUTUL LUI ZAMFIR (zona Dorobanti) a fost asfaltata saptamana asta. Capacele de canal nu sunt aliniate foarte bine la fata asfaltului (ce surpriza!!!)
Se lucreaza la strapungerea MIHAIL IVANOVICI GLINKA cu RAMURI TEI (zona Kaufland - Barbu Vacarescu)) Asta e inceputa de foarte mult dar din nu stiu ce motive a fost abandonata. Estimez ca in cateva zile va fi functionala.


Are cineva poze din zona? Si cu strada Popa Tatu (langa Radiodifuziune)?

 


Re: Refacere covor asfaltic. Lutyk

telvanni wrote:
Strada PUTUL LUI ZAMFIR (zona Dorobanti) a fost asfaltata saptamana asta. Capacele de canal nu sunt aliniate foarte bine la fata asfaltului (ce surpriza!!!)
Se lucreaza la strapungerea MIHAIL IVANOVICI GLINKA cu RAMURI TEI (zona Kaufland - Barbu Vacarescu)) Asta e inceputa de foarte mult dar din nu stiu ce motive a fost abandonata. Estimez ca in cateva zile va fi functionala.


Strabungerea e functionala de cateva zile. Cu tot cu semafoare!

Acum 2 zile am vazut ca incepusera peticirea strazii Tudor Stefan (intre Petrom Dorobanti si Calea Floreasca). Cel putin asa am avut impresia din masina ca e vorba doar de o peticire. Sper sa ma insel.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Lutyk

Chev Celios wrote:
Da, da pe Rossini au facut marcajele exact pe dos.


marcajele sunt bine. Soferii sunt pe dos si lasa mainile unde nu trebuie.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Lutyk









Strada Tudor Stefan care face legatura intre Piata Dorobanti (Mario Plaza) si Calea Floreasca (Piata Floreasca) a fost redeschisa circulatiei. Pozele sunt facute vineri 17.12.2010

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Utilizator anonim

Se lucreaza la aceasta actiune pe Bd. Poligrafiei.

DSC06132.JPG (243.44 KB; downloaded 5332 times)


DSC06133.JPG (267.32 KB; downloaded 5333 times)

 


Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

E bineeeee.... refacem pista :)

P.S.: Pe Udriste ne-au reasfaltat 1/2 de strada :) :D  Maine urmeaza cealalta jumatate ... reabilitare facuta si cu utilitatile de apa dupa aprox. 10 ani :)

 


Re: Refacere covor asfaltic. fider

Daca nu se castiga sanatos din schimbarea bordurilor, asfaltarea si lipirea unor benzi adezive pentru pistele de biciclisti se mai facea asta la pastele cailor. Oricum, chiar si asa, sa "laudam" o amarata de asfaltare pe o strada si sa o consideram mareata realizare indica faptul ca ne cam lipseste rationamentul. Nu ma mira totusi asta cand politica este facuta de asa maniera incat sa convinga omul simplu sa sarbatoreasca banalul dintr-o tara civilizata, caci Romania numai asta nu este.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Utilizator anonim

Ca urmare a inceperii lucrarilor la M5 in Drumul Taberei se lucreaza intens la inlocuirea tuturor bordurilor si spatiilor verzi intre Moghioros si Vasile Milea, o sa aiba teren proaspat baietii de la Astaldi/FCC cand incep sa sparga  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Refacere covor asfaltic. francezu72

la mine pe strada au venit niste muncitori sa decoperteze asfaltu deoarce aparusera niste denivelari dar ei vroiau sa puna asfaltu direct pe pamant si pe praf fara vreun fel de fundatie de beton sau ceva...asa ca un nene faimos la noi pe strada pentru scandaluri si-a parcat ambele masini acolo in semn de protest iar acum muncitorii numai pot asfalta. toate astea ca cei de la primarie sa-si faca treaba cum trebuie...ba chiar a depus si o contestatie la primarie  :D  
frumos mod de a protesta  :)

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422534 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use