Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Liniile 641 / 642 / 643 lucrări în 2019/2020

365 posts, 113618 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 27
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Utilizator anonim

Vor fi doua linii, una scurta, una pe tot traseul, inteleg ca se vrea ceva de capacitate si ceva de transfer.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Nenea_titi

Una va întoarce pe sub pod probabil, nu știu din ce parte, probabil PPL - Pod Grant, și una va fi completă, deși am auzit zvonuri de ceva limitat la... Piața Crângași... Deoarece acolo e metrou, deci punct important. Om vedea...azi dimineață, traficul era lejer pe 41.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) linia 69

Din pacate azi dimineata nu mai era lejer pe linia 41. De la statia Parc Drumul Taberei, sens Piata Presei, au venit 2 tramvaie unul dupa altul, pline. In primul nu m-am urcat, l-am luat pe al doilea, astfel am reusit sa apuc un loc bunicel in picioare.
Indiferent ce variante se stabilesc, o linie va trebui sa fie Ghencea - Piata Presei pentru ca sunt multi oameni care merg din Drumul Taberei spre Piata Presei si nu cred ca vor fi incantati sa schimbe cel putin doua linii.  
Personal, ca sa ajung de acasa (Valea Argesului) la servici (zona Aviator Popisteanu - Ciuperca) in mod normal folosesc 3 linii. In caz ca 41 se va sparge in 2 parti (641 + 642) va trebui  sa folosesc 4 linii. Personal mi se pare o aiureala. In cazul asta, cu riscul de aface o ora jumatate/sens, mai bine folosesc 105 dar macar stau pe scaun si am aer conditionat.      
In concluzie eu zic ca 641 trebuie sa aiba traseul Ghencea - Piata Presei !

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Utilizator anonim

Nu va fi sparta. 642 va fi doar pe o portiune supliment.
De asemenea e luata un vedere desfiintarea liniei 668.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) linia 69

Perfect. Asta inseamna 641 + 642 = 50 autobuze.
Stiu ca ne le convine celor de pe ramura nord din Drumul Taberei dar 668 se poate desfiinta. Probabil autobuzele vor fi distribuite in noile linii temporare 641 si 642.
Totusi nu ar fi rau daca cu ele s-ar suplimenta 168.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Gabi23

Acolo din 668 trebuie redistribuite autobuzele spre 168 (și 268) și terminată dublarea inutilă...

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc WAYNEN

viewtopic.php?f=17&t=67&start=700#p319096
Și cum întoarce linia 642 pe bretelele podului Grant știind că două dintre ele sunt deja închise?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Cred ca e vorba de bretaua de sub pod, cea din zona Calea Giulesti.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc WAYNEN

Ai dreptate.Acum mi-am dat seama.Pur și simplu am și uitat că există întoarcerea de sub pod la Calea Giulești.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc andrei11

Problema e că autobuzele vor sta în coloană în trafic...Poa'  să fie și 100, tot se va micșora viteza medie de deplasare față de tramvai, și  asta cu mult.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Nenea_titi

Utilizator anonim wrote:
Cred ca e vorba de bretaua de sub pod, cea din zona Calea Giulesti.

Probabil de aceea trag tare să refacă bretelele.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Florinds

Dintr-o luna s-au facut doua si parca vad ca nu e gata nici pana la 1 septembrie... Sa vedem macel in Pasajul Lujerului, parca vad ca se blocheaza intersectia de la Plaza.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Nenea_titi

Eu știam de mai mult timp că va sta două luni suspendată. Nu știam și perioada. Respectarea termenului de finalizare mă îngrijorează și pe mine. Oricum iulie și august sunt luni de concediu, deci atât numărul de călători cât și de mașini scade,  deci șanse de a se circula relativ bine sunt. Iar dacă bagă Kent C18 și CITARO E4 cu A/C, poate lumea va mai lăsa mașina acasă. Ideal ar fi să facă culoar special de autobuze, delimitat cu garduri, sau pur și simplu să pună polițai și care calcă pe acea bandă, amendă. Cam talibanic, dar ar fi de dorit... Că nu se face, partea a doua. Însă sunt tare curios dacă se va termina de 1 septembrie.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc andrei11

Eu mi-am stors creierii și n-am reușit să intuiesc unde vezi tu bandă separată STB de la B-dul Timișoara la PPL.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 27
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421785 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use