Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Pasajul CFR Doamna Ghica - Chisinau (2007 - 2012)

867 posts, 200616 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 62
 
 

📖 Pagination options

Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandonat) adn2377

mda. cica vor sa faca... pacat ca nu au alocat si bani pentru asta in buget ;)

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandonat) cornel001

planuri, puzuri, sau ce-or fi (amestecate si cu altele, inclusiv cu prelungirea sistematizarii pe Chisinau pana in Grigorescu.)
http://www.oar-bucuresti.ro/documente/s ... 011-01-19/

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandonat) Slick

cornel001 wrote:
planuri, puzuri, sau ce-or fi (amestecate si cu altele, inclusiv cu prelungirea sistematizarii pe Chisinau pana in Grigorescu.)
http://www.oar-bucuresti.ro/documente/s ... 011-01-19/



Astia vorbesc de demolarea Pietei Delfinului! Pai daca asta asteapta ca sa faca podul, inseamna ca se va face peste 50 de ani!

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandonat) alex230ro

s-a mai dat jos acolo cate ceva,in capatul strazii Fantanica,era ceva ROSAL sau URBAN pe acolo,practic exact unde strada Fantanica coteste la dreapta spre Torentului?

http://maps.google.ro/maps?hl=en&biw=11 ... CBUQ8gEwAA

Delfinului nu stiu daca trebuie demolat,totusi ar pare intrebarea,suporta intersectia aia traficul aditional

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandonat) Dominatrix

Slick wrote:
cornel001 wrote:
planuri, puzuri, sau ce-or fi (amestecate si cu altele, inclusiv cu prelungirea sistematizarii pe Chisinau pana in Grigorescu.)
http://www.oar-bucuresti.ro/documente/s ... 011-01-19/
Astia vorbesc de demolarea Pietei Delfinului! Pai daca asta asteapta ca sa faca podul, inseamna ca se va face peste 50 de ani!
Nu va luati dupa "fanteziile" de pe site'ul OAR. Acelea sunt planuri cu "bataie lunga" in viitor. Pentru strapungerea de care vorbim aici, nu e nevoie sa se demoleze piata.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandonat) Slick

alex230ro wrote:
s-a mai dat jos acolo cate ceva,in capatul strazii Fantanica,era ceva ROSAL sau URBAN pe acolo,practic exact unde strada Fantanica coteste la dreapta spre Torentului?

http://maps.google.ro/maps?hl=en&biw=11 ... CBUQ8gEwAA

Delfinului nu stiu daca trebuie demolat,totusi ar pare intrebarea,suporta intersectia aia traficul aditional



Nu s-a mai dat jos nimic! Au mai luat putin gunoi de pe langa balonul de fotbal. In rest nicio miscare! Nu prea inteleg ce asteapta, daca tot spun ca il vor termina anul acesta. Vremea e perfecta pt constructii, acolo nu-i deranjeaza nimeni, deci daca se apucau de cand a inceput caldura acum avansau bine.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandonat) fane1972

Cred ca am avut dreptate ca intersectia CHISINAU cu SOS PANTELIMON nu suporta traficul in viitor si atunci revin la idea mea expusa mai inainte,in viitorul apropiat prelungirea aceia vazuta de mine sper sa se transforme in ceva real.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon telvanni

Întrebarea nr. 13 bogdan
Buna ziua,

Cand se va termina pasajul dintre starda Doamna Ghica si bvd. Chisinau?
In acest moment pasajul este realizat in proportie de 75% si de 2 ani lucrarile sunt oprite. Fianlizarea acestui pasaj ar usura foarte mult circulatia intre soseaua Petricani si cartierele Paneteliomon, Titan.

Va multumesc anticipat pentru raspuns.


Sorin Oprescu
Doi ani si jumatate au durat formalitatile de reziliere cu Lena care avea lucrari neacoperite de acte. Pentru cei 350 de metri cat au mai ramas, parca am deschis Cutia Pandorei. In orice caz, pana in acest sfarsit de an, cei 350 de metri vor fi functionabili astfel incat legatura cu partea de Sud a Bucurestiului sa fie asigurata (se lucreaza la largire Liviu Rebreanu si la podul de pe Splai Dudescu).

Da, aveti dreptate, asta gandesc si eu. Finalizarea acestui pasaj ar usura mult circulatia intre Sud si Nord.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon ByOnu

Ce 'facea' linia de tramvai din jurul Delfinului? Nu inteleg unde ducea. Poate sa-mi schiteze si mie cineva va rog? ;)
abandon_pasaj_chisinau.PNG (1.22 MB; downloaded 3351 times)

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Chev Celios

Era linie de aprovizionare pentru piata Delfinului.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon andrei11

Am facut o schema rapida, sper ca se intelege.
6-12-2011 11-37-29 PM.jpg (223.26 KB; downloaded 3320 times)

 



Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Lutyk

Se mai aude ceva in legatura cu acest pasaj. Prin primavara se zicea ca o sa fie gata pana la sfarsitul acestui an.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 62
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422348 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use