Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Complexul Colosseum

144 posts, 73693 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) shoppy

s.a.m.d.... a se citi si zacamintele subterane...

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Dominatrix

Daca au inceput lucrarile acolo, de strapungerea strazii 16 Februarie spre Sos. Chitilei s-au apucat? Ca doar ziceau ca prelungesc tramvaiul pe acolo. Ar fi culmea sa mergi la ditamai shoppingaria de lux cu duba.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) nemo

Dominatrix wrote:
Daca au inceput lucrarile acolo, de strapungerea strazii 16 Februarie spre Sos. Chitilei s-au apucat?

Nici pomeneală. Cei cu depozitul tocmai și-au făcut un gard din plăci de beton de toată frumusețea (cel puțin pe latura dinspre str. Proletarului și str. Acordului). Mai mult decât atât, se pare că activitatea acestui măreț depozit a înflorit în ultimul timp, curtea era plină de schele.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Utilizator anonim

Se lucreaza la mall, deja terenul este eliberat si se sapa astazi.
Depozitul de care ziceti pare sa fie cu materialele pentru santier, cum nu este o constructie prea mica sigur necesita un volum mare de materiale.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Nightwolf

In continuare voi sustine ca zona aia va fi benefica locuitorilor din Chitila, Rudeni, Mogosoaia, Buftea ... pt Bucuresti nu vad utilitatea acelui Mall in camp... parerea mea...

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) gabriels

Utilizator anonim wrote:
Depozitul de care ziceti pare sa fie cu materialele pentru santier, cum nu este o constructie prea mica sigur necesita un volum mare de materiale.


Nu cred.Materialele sunt acolo de ani de zile,de cand s-a desfiintat autogara.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Utilizator anonim

Bucureştiul va avea al treilea mall, ca mărime, din Europa
Cel mai mare mall din Capitală, The Colosseum, va fi situat pe şoseaua Chitilei, iar lucrările au început deja.
The Colosseum va fi construit în sectorul 1 al oraşului Bucureşti, pe şoseaua Chitilei, de dezvoltatorul român Nova Imobiliare, scrie România Liberă. La finalizarea proiec­tu­lui, centrul comer­cial şi parcul de retail The Colosseum vor cuprinde 190.000 mp de spaţii destinate comerţului detailist, cu peste 480 magazine şi 8.500 locuri de parcare. Centrul va fi construit pe o suprafaţă de 620.000 mp din zona şoseaua Chitilei. Investiţia pentru dezvoltarea întregului proiect va depăşi 350 milioane de euro.

Construcţia parcului de retail, prima etapă a proiectului, a început deja. El va cuprinde spaţii comerciale de la 1.500 – 19.500 mp, pe o suprafaţă totală de 58.000 mp. Deschiderea este programată pentru vara anului 2011, iar printre chiriaşii stabili se află firme binecunoscute, precum hipermarketul Carrefour şi reţeaua de magazine do-it-yourself Leroy Merlin.

Îmbunătăţirea infrastructurii zonei este un lucru important în acest moment. Dezvoltatorul vrea un acces facil la acest complex, prin intermediul unor pasaje conectate la o nouă şosea cu trei benzi. „Aproximativ 1,8 milioane de rezidenţi locuiesc la mai puţin de 30 minute cu maşina de The ­Colosseum şi 1300 maşini trec în mod obişnuit pe lângă complex, în orele de vârf. Această cifră va creşte după finalizarea parcului de retail. Conceptul de transport prevede şi o nouă linie de autobuz, precum şi o staţie de tramvai, pentru un acces comod la The Colosseum.„ se arată într-un comunicat trimis de dezvoltator.

http://b365.ro/news/bucures ... in-europa/

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Dr2005

lucianho wrote:
Utilizator anonim wrote:
Bucureștiul va avea al treilea mall, ca mărime, din Europa
Cel mai mare mall din Capitală, The Colosseum, va fi situat pe șoseaua Chitilei, iar lucrările au început deja.
The Colosseum va fi construit în sectorul 1 al orașului București, pe șoseaua Chitilei, de dezvoltatorul român Nova Imobiliare, scrie România Liberă. La finalizarea proiec­tu­lui, centrul comer­cial și parcul de retail The Colosseum vor cuprinde 190.000 mp de spații destinate comerțului detailist, cu peste 480 magazine și 8.500 locuri de parcare. Centrul va fi construit pe o suprafață de 620.000 mp din zona șoseaua Chitilei. Investiția pentru dezvoltarea întregului proiect va depăși 350 milioane de euro.

Construcția parcului de retail, prima etapă a proiectului, a început deja. El va cuprinde spații comerciale de la 1.500 – 19.500 mp, pe o suprafață totală de 58.000 mp. Deschiderea este programată pentru vara anului 2011, iar printre chiriașii stabili se află firme binecunoscute, precum hipermarketul Carrefour și rețeaua de magazine do-it-yourself Leroy Merlin.

Îmbunătățirea infrastructurii zonei este un lucru important în acest moment. Dezvoltatorul vrea un acces facil la acest complex, prin intermediul unor pasaje conectate la o nouă șosea cu trei benzi. "Aproximativ 1,8 milioane de rezidenți locuiesc la mai puțin de 30 minute cu mașina de The ­Colosseum și 1300 mașini trec în mod obișnuit pe lângă complex, în orele de vârf. Această cifră va crește după finalizarea parcului de retail. Conceptul de transport prevede și o nouă linie de autobuz, precum și o stație de tramvai, pentru un acces comod la The Colosseum." se arată într-un comunicat trimis de dezvoltator.

http://b365.ro/news/bucurestiul-va-avea ... in-europa/



Ce linii se au in vedere pentru a deservi acest Mall ??? Care linii isi prelungesc traseul ???


1. Citește tot topicul!
2. Nu mai pune 100.000 de semne de întrebare!
3. Nu mai cita în întregime mesajul anterior (eu am făcut asta ca să mă asigur că nu îți editezi mesajul ca să scapi de răspundere)!
4. Consideră asta ca fiind un avertisment!

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Razvan

Niste poze ceva de la constructie? Am trecut Lunea asta pe acolo si deja au ridicat piloni de la Leroy Merlin (cred k de la magazinul asta sunt piloni), si OMV-ul vad ca se lucreaza intens la el, deja ridicase scheletul magazinului de langa viitoarele pompele OMV.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) sloppy

Poate cu ocazia asta leaga si Calea Giulesti de soseaua de centura si poate va trece o linie din militari(sau alta destinatie) ,crangasi ,giulesti ,soseaua de centura ,soseaua Chitila si mall-u.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) shoppy

Pai face domn doctor autostrada zburatoare intre Giulesti si Grivita la Podul Constanta, si trece pe acolo :mrgreen: .

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Goldmund

Al treilea mall ca marime din Europa  :roll:  
OK, mallul din Piata Sudului e pus la o intersectie f. aglomerata si cu acces(privat)la metrou.
In Drumul Taberei sunt vreo trei, dar care deservesc si Militari(in total doua cartere cu vreo 250-300 mii loc. si acces la mai multe mijloace de transport in comun.).Chiar si pe cel de la Baneasa il mai inteleg(aer curat, langa aeroporturi si cartiere de vile, la "DN1" - "pozitie, domnule"...Dar cine construieste un mall in Chitila?!? -si cel mai mare din Romania :roll:  Ma intreb daca "localnicii" sunt niste sauditi, ceva...,oameni cu bani multi...
Bine, mallurile sunt o treaba privata a unor investitori privati si e ok daca ei vor un mall cat un oras intr-un cartier mic...Dar in spatele lui sa faca un parc urias! :idea:

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) francezu72

inainte sa ma mut...stateam pe strada retortei in bucurestii noi...deci la 5 minute de mers pe jos pana la mall
toti prietenii mei sunt super incantati de mall-ul acela si iti zic sigur ca toata chitila,bucurestii noi,straulesti,comuna chitila,mogosoaia,infratirea si damaroaia si cred ca mai sunt cateva o sa se duca acolo...singuru lucru care ma ingrjoreaza este faptul ca in chitila traiesc multi oameni cu lant de aur la gat cat hobanele de la podu basarab...nu ca as avea ceva cu ei...am ceva cu educatia lor, ca nu stiu sa se comporte...dar niste brigazi de BGS ar asigura treabaa...
imi pare rau pt ca zona bucurestii noi - chitila era cat de cat linistita(bucurestii noi este printre putinele cartiere de case din bucuresti) iar acum...
bine macar ca cu ocazia asta o sa se modernieze...cred  ca in viitor o sa aud si de largirea bulevardului laminorului dupa ce abea l-au terminat pentru ca nu cred ca o banda pe sens o sa fie ok pentru graamada de masini care o sa se duca acolo...si asa e destul de aglomerat bulevardul

de ce atatea mall-uri in bucuresti...am numarat vreo 8...sa ma corecteze cineva daca am gresit
nu cred ca in alte orase europene exista atatea mall-uri  :P

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) shoppy

Si poti sa mai pui si niste comune limitrofe din zona, Chitila City, Tartasesti, Baldana, Slobozia Moara, Lunguletu, Poiana, nici chiar Titu nu e asa departe, toti astia trebuiau sa vina pana acolo si sa o ia pe centura ca sa ajunga la complexele din Militari, sigur abia il asteapta si astia.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421615 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use